کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان:

باید تمام سیاست های توسعه‎ای در جهت حراست از منابع طبیعی باشد

جهاد کشاورزی کردستان، خالد جعفری، مراتع استان کردستان، جنگل بانی، منابع طبیعی، استان کردستان، اخبار استان کردستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: با اهمیت ترین سرمایه استان کردستان منابع طبیعی آن است که باید تمام سیاست های توسعه ای در جهت حفظ و حراست از این منابع خدادادی باشد.

به گزارش کُردتودی، خالد جعفری در جلسه شورای هماهنگی منابع طبیعی استان کردستان افزود: بسیاری از منایع طبیعی استان به صورت دست نخورده و بکر باقی مانده که این یکی از سرمایه های ارزشمند استان است.

 

وی توجه و حرکت به سمت صنایع سبز با حفظ و حراست از منابع طبیعی را یک امر ضروری دانست و افزود: اگر افزایش و پایداری در تولید با حفظ منابع طبیعی همراه نباشد، منجر  به توسعه نخواهد شد.

 

جعفری وجود 85 درصدِ پرسنل منابع طبیعی استان با تحصیلا دانشگاهی را یک سرمایه بزرگ برای استان خواند و تاکید کرد:  باید تمام برنامه¬های توسعه پایدار در راستای حراست از منابع طبیعی استان باشد.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان خاطر نشان کرد:  پوشش گیاهی مناسب و وجود جنگل های پرتراکم در استان عامل اصلی عدم جاری شدن سیل در این ایام پر  باران بود.

 

وی با بیان اینکه افزایش تولید باید با بهره گیری از کشاورزی حفاظتی صورت بگیرد اذعان کرد: باید با افزایش درآمد روستائیان و بالا بردن سطح رفاه آنها،  از تخریب منابع طبیعی جلوگیری کنیم.

 

جعفری تصریح کرد: بسیاری از تخریبهایی که در مراتع و جنگل های استان صورت می گیرد به جهت شخم و بهره برداری های نامناسب از زمین در راستای کسب درآمد است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان عنوان کرد:  با اصلاح نژادهایی که در دام های صورت گرفته و توسعه دامداری صنعتی در استان، از فشار چرای دام  بر مراتع کاسته شده و امروزه کمتر شاهد فشار چرای دام در مراتع استان هستیم.

 

انتهای پیام/h.e

چهارشنبه 2 اسفند 1396 | 10:31

کد خبر : 28902

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید