کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

50 درصد ایرانیان دارای افکار مفنی در روز هستند

عصبانیت، وضعیت روحی مردم ایران، آمار جهانی عصبانی ترین کشور، غمگین ترین کشور، شادترین کشور، وضعیت ایرانیان

در یک تحقیق از مردم ۱۴۲ کشور مختلف پرسیده اند که آیا دیروز افکار و احساسات منفی داشته‌اند یا خیر  پنجاه درصد ایرانی‌هایی که پاسخ داده‌اند جواب مثبت داده‌اند.

به گزارش کُردتودی، طبق این گزارش عراقی‌ها برای پنجمین سال متوالی در صدر جدول افکار و احساسات منفی جهان قرار دارند و سودان جنوبی با ۴۷ درصد در مقام سوم قرار گرفت.

 

 حداقل راجع به خودمان دور از انتظار نیست که نصف مردم ما در روز افکار منفی را تجربه کرده باشند.

 

در مقابل هفتاد درصد مردمِ دنیا گفته‌اند: روز گذشته زیاد لبخند زده‌اند یا خندیده‌اند و یا شادی زیادی تجربه کرده‌‌اند.

 

از آنجا که اکثر جمعیت دنیا وضعیت مالی خوبی ندارند شاید بتوان گفت شادیِ آن اکثریتِ هفتاد درصدی آدم‌ها ربط مستقیمی به پول ندارد. 

 

حساب کردم تا بحال حداقل با افرادی از یازده کشور ثروتمند و فقیر از آفریقا تا آسیا و اروپا و آمریکای شمالی آشنایی داشته‌ام و با آنها نشست و برخاستی هر چند کوتاه داشته‌ام.

 

 تقریبا همه آنها (بجز یک اسکاتلندی عصبی که مشکل شخصی داشت) آرام‌تر از اغلب اطرافیان من بوده‌اند و تکلیفشان با خودشان و زندگیشان مشخص‌‌تر بوده است.

 

به شرایط خود و زندگیشان آگاه  هستند و دائم خودخوری نمی‌کنند، از تقلید (و چشم به هم چشمی) بیزارند و نبوغ را در این می‌دانند که سرشان در زندگی خودشان باشد.

 

در هر موقعیت به اندازه ظرفیت آن زمان و مکان توقع دارند و هیچوقت دست از تلاش برای رسیدن به اهداف (هرچند کوچک) خود برنمی‌دارند. 


بسیاری از آنها هم در ایران زندگی می‌کردند یا می‌کنند و لزوماً وضعیت مالی عالی نداشتند و ندارند اما این مسأله تاثیر خاصی در بینش آنها به زندگی نداشته است.

 

قصدم این نیست که منفی بافی کنم و توی سر خودمان بزنم، میخواهم بگویم آنقدر که ما خودمان و یکدیگر را اذیت و آزارو مسخره می‌کنیم کمتر مردمی در جهان اینطور هستند.

 

 من هم به عنوان بخشی از همین مردمم و علت آن را خودم هم نمیدانم، اما بالاخره باید بنشینیم فکر کنیم دیروز حالمان خوب بود یا بد و اگر بد بود علتش چه بود؟ 

 

آیا واقعا میشود که عصبانیت را فقط در ژن ما و دو کشور جنگزده دیگر (عراق و سودان جنوبی) ریخته باشند؟یعنی ما سه کشور عصبانی ترین مردم دنیاییم!

 

 سهم خودِ ما از این وضعیت منفی چیست  آیا هیچ راهی نیست که خودمان بتوانیم به کمک خودمان بیاییم؟ 

 

یادداشت: علی نورانی

چهارشنبه 2 اسفند 1396 | 09:04

کد خبر : 28895

منتشر کننده : o.o

حبیب سهرابی پاسخ دوشنبه 14 اسفند 1396 | 07:41

0
0

سلام آقای نورانی. چطور می‌شود شاد بود؟! وقتی چندین سال از عمرت را برای یک سازمان و ارگانی وقت بگذاری بعد موقع جذب به جای تو ، دیگران را استخدام کنند و تو بعد از سال ها خرج کردن عمر و آبرویت، دست از پا درازتر بیکار باشی. بگو در این وضعیت چطور میشه شاد بود؟ چطور میشه شاد بود که با چشم خودت زد و بند و بی‌لیاقتی یک مسئول را می‌بینی اما نمی‌توانی کاری کنی و تازه آن مسئول فردی نمونه و برجسته هم انتخاب می‌شود. وقتی بفهمی حتی کردتودی هم ممکن است نظرات و واقعیات را به بهانه‌ی افترا و توهین انتشار ندهد. چطور میشه شاد بود وقتی که از سن ازدواج گذشتی و داری پیرپسر میشی و راه نجات هم دور دراز است! و خیلی حرفهای دیگر که خودت بهتر از من میدونی

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید