کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

فاجعه در اجرای بودجه/ پول فروش 7 میلیون بشکه نفت گم شد!

اجرای بودجه، بشکه های نفت گم شده، فروش نفت، وزارت نفت، پالایشگاه های ایران، اقتصاد وابسته ایران

11000 میلیارد توسط شرکت گاز و 4500 میلیارد از شرکت ملی نفت به خزانه واریز نشده است.

به گزارش کُردتودی، در بررسی گزارش تفریغ بودجه 95 توسط یکی از رسانه ها مشخص شد که وزارت نفت در مجموع 16 هزار میلیارد تومان از درآمدهای ناشی از فروش گاز و همچنین تحویل خوراک به شرکت های پتروشیمی در سال 95 را به خزانه واریز نکرده است.


از سهم صندوق توسعه ملی از محل منابع حاصل از صادرات نفت، شامل نفت خام، میعانات گازی و فرآورده های نفتی مبلغ یک میلیارد و 177 میلیون دلار به حساب صندوق توسعه ملی واریز نشده است.


شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده های نفتی 370 میلیارد تومان از عوارض وصول شده را در محلی غیر از مصارف قانونی یعنی هزینه های جاری شرکت مصرف کرده است.


کسری تراز عملیاتی بالغ بر 63 هزار و 293 میلیارد تومان بوده است که این کسری با توجه به درآمدهای محقق شده و مصارف هزینه ای اتفاق افتاده است.


سال گذشته 75 درصد بودجه شرکت های دولتی صرف هزینه جاریو 25 درصد در بخش سرمایه ای به مصرف رسید و در مجموع 1542 میلیارد تومان بابت کمک زیان پرداختی به شرکت های دولتی پرداخت شد.


وزارت رفاه در حذف یارانه بگیران ضریب خطای 60 درصدی داشته و مهمتر اینکه کمتر از 7 درصد از منابع هدفمندی به بخش تولید تخصیص پیدا کرده است.

 


در سال 95 یک میلیون و 600 هزار و 97 نفر وام ازدواج گرفتند و در عین حال این تسهیلات به 576 هزار و 890 نفر پرداخت نشده است.


دولت در مجموع در این سال مجاز به استفاده از 249 میلیارد و 722 میلیون دلار فایناس(تسهیلات اعتباری خارجی) بوده است، که در عمل صرفا از 9 صدم درصد آن استفاده شده است.


و حال در این میان می ماند حال و روز مردمی که دولت هر روز به بهانه ای آنها را عذاب می دهد، روزی گرانی بنزین، فردا گرانی اقلام ضروری و پس فردا طلا شدن تخم مرغ و در نهایت قطع یارانه ی 45 هزار تومانی!

 

 

در واقع هدفمندی یارانه‌ها سال ۸۹ اجرای شد زمانی که دلار هزارتومن بود یعنی ۴۵ دلار به هرنفر میدادن و با توجه به جریان گم شدن های اخیر از اونجایی که نفت رو به دلار میفروشن نه ریال،امروز هم یارانه را باید ۴۵ دلار به هر نفر بدهند، یعنی نفری ۲۶۵ هزار تومان!

 

انتهای پیام/

شنبه 28 بهمن 1396 | 12:28

کد خبر : 28856

منتشر کننده : o.o

بیچاره فقیر پاسخ شنبه 28 بهمن 1396 | 13:06

0
0

حالا تا جایی که می دانم 3 نفر از نمایندگان محترم کردستان در مجلس شورای اسلامی عضو کمسیونی بودجه شده اند تا شاید بودجه بیشتری برای استان کردستان جذب نمایند . حالا سوالی به ذهن انسان می اید مگر می شود 3 نفر عضو کمسیونی باشند برای استان خودشان بیشتر جذب کنند؟ و اگر هم چنین نباشد که چیزی نمانده تا جذب نمایند و بعد در خبر شما یک میلیارد و 177 میلیون دلار به حساب صندوق توسعه ملی واریز نشده است. نوشته شده است و این مبلغ با احتساب قیمت دلار رقم بسیار بالایی است و از گم شدن 6 میلیون بشکه نفت خیلی بیشتر است چون با یک حساب سر انگشتی اگر 6 میلیون بشکه مثلا 100 دلار باشد که می شود 60 میلیون دلار. سر در نیاوردم حقیقتا . خدا رحم کند و انصاف دهد بخدا امورات روزمره ام به سختی می گذرد

بنده خدا پاسخ شنبه 28 بهمن 1396 | 13:37

0
0

والله بالله تالله که اعظم قسم است دیروز سالگرد یک سالگی تولد نوه ام بود حقوق بازنشستگی را نداده اند و اگر هم بدهند به جاهای مختلف و مغازه ها بدهکار هستم چیزی نمی ماند خواستیم یک ناهار با خانواده بخوریم و هدیه ای 100 هزار تومانی به نوه نور چشمم بدهم نتوانستم و گفتیم صبر کنید تا حقوق را بدهند این معیشت بازنشسته ای است که سالها خدمت صادقانه کرده است من که از مسببان هر گونه دزدی و اختلاس و بی توجهی به پول ملت نمی گذرم در روز جزا /

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید