کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

استاندار کردستان در دیدار با اعضای جبهه نیروهای مردمی استان:

همه در کردستان یک حرف را می‌زنند اما در عمل هم‌پیمان نیستند/ خدا را شاهد می‌گیرم هدفم توسعه کردستان است و جناح بندی برایم ملاک نیست

استاندار کردستان, بهمن مرادنیا, سهم آب کردستان, مشکلات کردستان, اخبار کردستان, حق آب, سدهای کردستان, شغل, درآمد, اشتغال, کردها

استاندار کردستان در دیدار اعضای جبهه مردمی نیروهای انقلابی استان با وی مباحث مهمی را مطرح کرد که جزییات آن در ادامه آمده است.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، استاندار کردستان شامگاه جمعه 27 بهمن 96 در دیدار اعضای جبهه مردمی نیروهای انقلابی استان کردستان با وی پس از شنیدن مطالبات مطرح شده توسط اعضای این جبهه در خصوص موضوعات مختلف استان، عنوان کرد: همه در کردستان یک حرف را می‌زنند؛ مدیران، نیروهای انقلاب، اصلاح طلبان، اصولگراها، نیروهای نظامی و امنیتی و ... همه یک حرف را می‌زنند؛ حرف همه یکی است اما متأسفانه برای توسعه کردستان همراه و هم پیمان نیستیم!

 
بهمن مرادنیا ادامه دادد: از روزی که به کردستان آمده‌ام خدا را شاهد می گیرم با اعتقاد آمده‌ام که بحث توسعه در کردستان به نتیجه برسد و در انتخاب هایم هیچ وقت اصلاح طلب و اصولگرا برایم مهم نبوده است.
 
وی با بیان اینکه من برای توسعه کردستان آمده‌ام و کاری به جناح بندی‌ها ندارم و گرایش‌های سیاسی برایم مهم نیست، گفت: هدفم تنها توسعه کردستان است.
 
مرادنیا با این عنوان که خیلی به مدیران نقد نکنیم و همه در توسعه کردستان سهیم هستیم، گفت: تنها تمرکز روی عملکرد مدیران فعلی جفا به آنان است هرچند من در جمع مدیران اینگونه صحبت نمی‌کنم و برای هر کار انجام نشده‌ای آنان را موظف و مسؤول می دانم.
 
وی تأکید کرد: اینگونه احساس نشود که مدیران فعلی خوب نیستند و مدیران گذشته بهتر بوده‌اند!
 
استاندار کردستان با بیان اینکه توسعه نیافتگی کردستان میراثی از سوی گذشتگان است و به زمان حال هم رسیده، ادامه داد: بیایید حاشیه‌ساز نباشیم و همه به فکر توسعه کردستان باشیم؛ وی افزود: بعضی وقت ها از مشکلاتی که به گوشم می‌رسد اشکم در می‌آید و پژمرده می‌شوم!
 
وی با این عنوان که با باند به این استان نیامده‌ام و کسی را هم با خود نیاورده‌ام، تصریح کرد: یکی از مباحث اساسی در کردستان مسئله آب است و باید روی سهم آب کردستان زوم شود؛ وی افزود: در بحث منابع آب غنی و ثروتمند هستیم اما از لحاظ بهره‌مندی استان 27 کشور هستیم.
 
وی تصریح کرد: عدم بهره‌مندی کردستان از منابع آبی خود نشأت گرفته از سالیان گذشته است و درد استان کردستان نیز از همین مسئله سرچشمه می‌گیرد.
 
استاندار کردستان عنوان کرد: امروز اگر من تلاش کنم که چند کارخانه در کردستان احداث شود باز اتفاقی نمی‌افتد و تنها بهره‌وری از سهم آب و رونق کشاورزی چاره دردهای کردستان است.
 
مرادنیا با بیان اینکه کردستان 90 هزار بیکار دارد و با احداث چند کارخانه مشکلات آنها حل نمی‌شود، ادامه داد: همه می‌دانیم که کردستان راه، راه آهن و دیگر زیرساخت‌ها را ندارد، باید روی این مسئله تمرکز شود که باید چکار کنیم نه اینکه حاشیه‌سازی کنیم.
 
وی با بیان اینکه اعضای اصلی دولت را نسبت به سهم آب کردستان حساس کرده‌ام، گفت: سهم آب کردستان باید مشخص و داده شود؛ این موضوع را به گوش معاون اول رئیس جمهور رسانده‌ام که کردستان با 4 میلیارد مترمکعب آب از لحاظ بهره‌وری استان 27 کشور است که موجب تعجب وی هم شد!
 
استاندار کردستان عنوان کرد: کردستان با کوهی از مشکلات مواجه است که تنها با بهره‌مندی از سهم آب خود می‌تواند بر این مشکلات فائق بیاید. 
 
وی افزود: در طول سالیان گذشته همواره اعلام کرده ایم که کردستان در تولید گندم جزو چهار استان اول کشور است در حالی که این محصول ثروتی برای کردستان حائز نشده و باید رویکرد کردستان در بخش کشاورزی تغییر کند و به سمت باغداری برود.
 
مرادنیا تأکید کرد: زمانی می‌توانیم در کردستان توسعه ایجاد کنیم که فضا آرام باشد و مطمئناً با حاشیه‌سازی تنها به رونق توسعه استان صدمه می‌زنیم.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت هنر و موسیقی نزد مردم کردستان اشاره کرد و گفت: مردم کردستان به موسیقی و هنر علاقه دارند و باید این فضا را در پرتو امنیت برای مردم کردستان ایجاد کنیم و اجازه ندهیم ضدانقلاب صحنه را بدست بگیرد؛ مثلاً اگر همین جشن های نوروزی را با در نظر گرفتن فاکتور امنیت برای مردم برگزار کنیم  اجاره مانور دادن به دشمن داده نخواهد شد و نمی‌تواند از این مسئله سوء استفاده کند و در این جشن ها ابراز موجودیت کند.
 
استاندار کردستان تأکید کرد: اگر فضای شادی را برای مردم این استان فراهم کنیم مردم خود در صحنه توسعه حضور خواهند یافت.
 
وی همچنین عنوان کرد: اگر واقعاً دغدغه توسعه کردستان را داریم باید در اینگونه نشست‌ها ارائه راهکار برای حل مشکلات داشته باشیم و مباحث را به موضوعات گذشته اختصاص ندهیم.
 
انتهای پیام/a.p

شنبه 28 بهمن 1396 | 13:10

کد خبر : 28847

منتشر کننده : a.p

بهروان پاسخ شنبه 28 بهمن 1396 | 04:32

0
2

جناب استاندار؛ ضمن سپاس از درک بالا و همت والایتان، لطفا\" قبل از هر چیز فکری برای جاد ه های غیر استاندارد این استان بکنید که فاجعه است. این استان نه جاده ی استاندارد دارد، ران شاء الله دردت بخوره تو سر استاندار سابق که استان ما را به سمت پرتگاه برد و بیش از ۴ سال به این استان خیانت کرد. من که روز قیامت یقه اش را خواهم گرفت! چرا باید استانی که حدود ۱۰ درصد منابع آب کشور را دارد، کشاورزی اش به این روز بیفتد؟ چرا باید ۵۰ درصد جوانان این استان دنبال کولبری و یا آوارهٔ استانهای دیگر باشند، ولی همهٔ ادارات استان محل جولان افراد غیر بومی باشد؟

ایمان پاسخ یکشنبه 29 بهمن 1396 | 08:20

1
0

جناب آقای استاندار حرف و عملتان یکی نیست لطفا با مردم صادق و روراست باشید تا مردم از خادم خود حمایت نمایند اندک انتصاباتت خیلی از حرفهای شمار را نقض می کند .

علی پاسخ دوشنبه 30 بهمن 1396 | 10:10

0
2

جناب آقای استاندار محترم،صحبت شما کاملا متین،متاسفانه تو استان کردستان، اگه مدیری هم بیاد عملکرد خوب داشته باشه، متاسفانه سلیقه ای برخورد میشه؛و براش تومار ۱۷صفحه ای مینویسند و عزلش میکنند؛و بهانه های می اورن نشدنی،که مدیران بعدی هم نتونستند حلش کنند. حیف استان ما باهش سلیقه ای رفتار بشه

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید