کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

امامان جمعه کردستان در خطبه های نماز جمعه تاکید کردند؛

دشمنان با سلاح تفرقه به جنگ ایران آمده اند/ ننگ سند 2030 بر پیشانی وزارت آموزش و پرورش است/ مسئولان قدر مردم را بدانند و در خدمتگزاری کوتاهی نورزند

نماز جمعه کردستان, اخبار نماز جمعه, نماز جمعه اهل سنت, اخبار کردستان, مسجد جامع, امام جمعه

امام جمعه سنندج گفت: دشمنان با سلاح تفرقه به جنگ با ملت ایران آمده‌اند و ملت ایران به خوبی می‌دانند که توطئه‌های دشمنان پایان ندارد لذا هر سال در راهپیمایی ۲۲ بهمن علاوه بر تجدید بیعت با آرمان های انقلاب اسلامی همه توطئه‌های تفرقه افکنانه دشمنان را نیز خنثی می‌کنند.

به گزارش کُردتودیماموستاعبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز این هفته سنندج از حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تقدیر کرد و اظهار  داشت: این حضور گسترده یاس و ناامیدی را به جبهه دشمن القا کرد.

وی افزود: دشمنان طی چهار دهه از انقلاب اسلامی همواره کوشیده‌اند بین مسلمانان اهل سنت و اهل تشیع در ایران تفرقه بیاندازند، اما همواره با ناامیدی به سنگرهای خود برگشته‌اند.
 
امام جمعه سنندج خاطرنشان کرد: دشمنان با سلاح تفرقه به جنگ با ملت ایران آمده‌اند و ملت ایران به خوبی می‌دانند که توطئه‌های دشمنان پایان ندارد لذا هر سال در راهپیمایی ۲۲ بهمن علاوه بر تجدید بیعت با آرمان های انقلاب اسلامی همه توطئه‌های تفرقه افکنانه دشمنان را نیز خنثی می‌کنند.
 
ماموستا خدایی از نمازگزاران سنندجی و مردم مرزدار و ولایت‌مدار کردستان برای حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن تقدیر کرد و گفت: این حضور گسترده نشان از احساس مسولیت ملی و دینی کردستانی‌ها و شایسته والاترین تقدیرهاست.
 
وی با بیان اینکه راهپیمایی ۲۲ بهمن تمامی توطئه‌های تفرقه افکنانه دشمنان را خنثی کرد، اذعان داشت: ملت ایران مستحکم‌تر از هر زمانی در برابر دشمنان ایستاده‌اند و توطئه‌های دشمنان را نقش برآب خواهند کرد.
 
وی در بخشی دیگر از خطبه‌های این هفته با اشاره به احکام طهارت در آموزه‌های اسلامی بر توجه بیش از پیش مسلمانان نسبت به موازین شرعی تاکید کرد.
 
ماموستا خدایی در پایان با انتقاد از برخی خانواده‌ها در خصوص نگهداری حیواناتی که از نظر آموزه‌های اسلامی از نجاسات محسوب می‌شوند، اظهار کرد: باید این فرهنگ غیر اسلامی کنار گذاشته شود و خانواده‌ها نسبت به این امر دقت بیشتری داشته باشند.
 
ننگ سند 2030 بر پیشانی وزارت آموزش و پرورش است 
 
 حجت الاسلام حسن باباییان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قروه با اشاره به ایام فاطمیه و اهمیت گرامی داشت این ایام به بیان شخصیت حضرت زهرا (س) پرداخت و اظهار داشت: پیامبر اسلام (ص) نسبت به تربیت حضرت زهرا (س) نقش و اهمیت ویژه ای قائل بودند و امروز همه ما باید از پیامبر اسلام (ص) در این خصوص الگو بگیریم.
 
وی با بیان اینکه اهل بیت (ع) الگوی ما هستند افزود: ما برای اینکه از فضائل بی بی دوعالم بهره مند شویم باید در مراسمات ایام فاطمیه شرکت نماییم.
 
امام جمعه قروه در بخشی دیگر از سخنان خود، با تاکید بر لزوم اقامه نماز اول وقت خاطر نشان کرد: اگر می خواهیم از بدی ها و زشتی ها دور بمانیم باید به نماز اهمیت بدهیم و قبول شدن اعمال انسان در واقع با محوریت نماز است.
 
وی ادامه داد: زمانی که نماز مورد قبول قرار بگیرد ، دیگر اعمال صحیح و نیکو نیز مورد پذیرش الهی قرار می گیرد.
 
وی بر لزوم اقامه نماز جماعت در ادارات تاکید کرد و گفت: متاسفانه در بسیاری از ادارات و در مدارس به نماز توجهی نمی شود و هم اکنون در بسیاری از مدارس این شهر نماز جماعت برگزار نمی شود.
 
باباییان ادامه داد: ننگ سند 2030 بر پیشانی وزارت آموزش و پرورش است و این سند بنا دارد تا جوانان ما را بی هویت کند.
 
به گفته باباییان وضعیت اقامه نماز در مدارس ، ادارات و مساجد کم رنگ است و این مسئله ای نگران کننده است که باید متدینین در این زمینه وارد شوند.
 
 
بدبختی امروز جهان اسلام ناشی از کج فهمی مسلمانان از دین اسلام است
 
ماموستا ملا عبدالله حیدری امام جمعه بانه امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهر که در مسجد جامع بانه برگزار شد؛ اظهار داشت: اسلام دین رحمت و مهربانی است بطوریکه خداوند متعال پیامبر اسلام(ص) را رحمه للعالمین معرفی کرده است و کلمه اسلام نیز به معنی سلامت و ایمنی است.
 
وی با اشاره به جنگ و خون ریزی در کشورهای اسلامی افزود: امروز دشمنان اسلام با دمیدن در آتش اختلافات بدنبال تفرقه افکنی و انشقاق در جوامع اسلامی هستند.
 
ماموستا حیدری تصریح کرد: تفسیر نادرست مسلمانان از قرآن و دین که متاسفانه توسط برخی از علما ترویج دادهومی شود هم در این اختلافات تاثیر دارد.
 
امام جمعه بانه خاطرنشان کرد: اسلام دین وحدت و برادری است و کسانی در هر لباسی باشند هم اگر به غیر  از این را ترویج کنند بر خلاف اسلام و آموزه های آن عمل کرده اند.
 
وی با اشاره به وجود عالمان بزرگ شهرستان بانه یادآور شد؛ بانه عالمان بزرگی داشته که همواره به وحدت و جلوگیری از تفرقه بین مسلمانان تلاش کرده اند
 
 مسئولان قدر مردم رابدانند و در خدمتگزاری کوتاهی نورزند
 
ماموستا یدالله محمدی امام جمعه دهگلان در خطبه نماز جمعه دهگلان حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن را  تاریخی خواند و گفت: مردم همیشه در صحنه شهرستان دهگلان از اوایل انقلاب تاکنون حامی و حافظ انقلاب بودذه اند که نیاز است مسئولان در خدمتگزاری به مردم شهرستان کوتاهی نورزند.


 وی افزود: مسئولانی که بخاطر رضایت خداوند متعال به مردم جامعه خود خدمت کنند مطمئن باشند که خداوند متعال اجر و پاداشی عظیم نصیب آنان می نماید.


 امام جمعه دهگلان گفت: کسانی که قدردان نعمتهای الهی هستند در واقع با پرداخت زکات و بخشش مال خود نهایت سپاس و شکر گزاری خداوند متعال را بجا می آورند.


 ماموستا محمدی در ادامه گفت: انسانهای که خداوند به آنان ثروت و مکنت بخشیده است و همیشه در فکر مستمندان هستند در انتظار اجر عظیم وعده داده شده خداوند باشند و اما کسانی که سهم نیازمندان در اموال خود را پرداخت نمی کنند به عذاب الهی در روز قیامت گرفتار خواهند شد.


 ماموستا محمدی با اشاره به پیشرفت قابل ملاحظه ورزش شهرستان گفت: ورزش دهگلان در سنوات اخیر بسیار پیشرفت نموده است که این نشانه توجه به ورزش  شهرستان بوده است.

 

 وی در ادامه با اشاره به کسب عناوین ورزشی شهرستان در سطح استان، ملی و بین المللی از مدیران ورزش و جوانان استان و شهرستان خواست که اعتبارات بیشتری به شهرستان اختصاص دهند.

 

امام جمعه دهگلان در ادامه گفت: فارغ التحصیلان دانشگاه دولتی با مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر دارای رشته های تحصیلی مکانیک، ماشین الات و صنایع جهت استخدام و معرفی به لاستیک بارز به دفتر امام جمعه مراجعه کنند.


وی در ادامه گفت: این استخدام در لاستیک بارز محدودیت سنی ندار د .


 ماموستا محمدی در ادامه بنا به گفته مدیر جهاد کشاورزی دهگلان از کشاورزان خواست جهت ثبت نام در سامانه الکترونیکی خدمات به کشاورزان به جهاد کشاورزی مراجعه نمایند.

 
شهادت بدون علم و دروغ، گناه کبیره است
 
 ماموستا سید حسین حسینی در خطبه های نماز جمعه امروز ۲۷ بهمن ماه ضمن تقدیر از حضور پرشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه اظهار داشت: این حماسه هایی که ملت ایران در صحنه های متفاوت خلق می کنند، جواب دندانشکنی برای دشمنان نظام و انقلاب است.
 
ماموستا حسینی در ادامه ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی، به موضوع شهادت پرداخت.
 
وی بیان اینکه هر شهادتی که بدون علم و با دروغ همراه باشد از گناهان کبیره به شمار می رود، افزود: کتمان، نگفتن و مطرح نکردن حقیقت هم جزو گناهان کبیره است و مومنان شهادت خلاف و دروغ نمی دهند.

 

 
انتهای پیام/a.p

جمعه 27 بهمن 1396 | 14:18

کد خبر : 28844

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید