کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مسئول خانه کشاورز دهگلان:

عمده اقتصاد دهگلان کشاورزی است / تخصیص آب سدهای دهگلان حق شهرستان و استان کردستان است

کشاورزی اقتصاد دهگلان,وجود هزار 223 چاه کشاورزی,توجه مسئولان به کشاورزی دهگلان,حفظ آب,نصب کنتور هوشمند,وجود 3 سد دردهگلان

دبیر خانه خانه کشتاورزدهگلان گفت: تخصیص آب سدهای دهگلان حق شهرستان و استان کردستان است.

 به گزارش کُردتودی،فرزاد سیف پناهی دبیر خانه کشاورز شهرستان دهگلان در گفتگو با خبرنگار دهگلان شیدا اظهار داشت: با توجه به اینکه دشت دهگلان و سیعترین بخش کشاورزی است اما متاسفانه عدم مدیریت سابق در کردستان، دشت دهگلان را به عنوان دشت ممنوعه و کم آب معرفی شده است.

 

 سیف پناهی درادامه گفت: شهرستان دهگلان با وجود هزار و 223 حلقه چاه  آبهای زیر زمینی آن در حال ازبین رفتن بود که با برگزاری همایشهای دردوشهرستان قروه و دهگلان و همایش 3 هزار نفری در روستای کروندان در راستای حفظ منابع آب  بسیار موثر و جوابگو بود که بهره بردار با نصب کنتور هوشمند باعث حفظ وضع موجود شد.

 

 تخصیص آب سدها حق شهرستان دهگلان و کردستان است


 سیف پناهی در ادامه با اشاره به  اقتصاد عمده  شهرستان که کشاورزی است؛ اظهار داشت: شهرستان دارای زمین مستعد کشاورزی می باشد که نیاز است آب 3 سد به خود شهرستان و استان کردستان تخصیص یابد.

 

 وی افزود: برای ایجاد این سدها محیط زیست و خاک ما ازبین رفته  اما در رسانه شاهد تخصیص انتقال آب به استانهای همجوار هستیم آیا با مشارکت مردم در انتخابات و 73 درصد رای به دولت  روحانی تخصیصض این آب ها حق دهگلان و کردستان نیست.


 
وی ضمن نگرانی از نبود امنیت چاههای کشاورزی دهگلان گفت: سارقان به راحتی اقدام به سرقت ترانس برق کشاورزان می کنند وقیمت هر ترانس 25 میلیون تومان است  که درصورت سرقت، کشاورز با جدی مشکل مواجه می شود و قدرت خرید مجدد ترانس را ندارد که نیاز در این راستا  امنیت چاههای کشاوری تامین شود.

 

 وی در ادامه گفت: در هنگام انتخابات ریاست جمهوری وعده های که به کشاورزان داده شده است باید برآورده شود و شعار انتخابات حامیان روحانی تخصیص آب به شهرستان بود امیدوارم که وعده داده به کشاورزان که توسعه کشاورزی در راستای ایجاد اشتغال است تحقق یابد.

 

انتهای پیام/a.p

پنجشنبه 26 بهمن 1396 | 09:29

کد خبر : 28838

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید