کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

سرپرست شبکه بهداشت و درمان بیجار خبر داد:

شناسایی 361 بیمار تب مالت در بیجار

بیماری تب مالت، بیجار، رتبه اول، سرپرست شبکه بهداشت و درمان، بیجار بام ایران

سرپرست شبکه بهداشت و درمان بیجار با اشاره به اینکه در سال ۹۵ دویست و نود بیماری شناسایی شده است گفت: در۶ماه سول سال نود وشش ۳۶۱ مورد ابتلا به بیماری تب مالت در شهرستان بیجار شناسایی شده است

به گزارش کُردتودی، محمد مظاهری در گفتگو با خبرنگار بیجار بام ایران در راستای شیوع بیماری تب مالت در شهرستان بیجار اظهار کرد: تب مالت بیماری هزار چهره است که با ابتلای فرد به آن بار مالی و روحی روانی بسیاری را به خانواده و سیستم بهداشتی و جامعه تحمیل میکند.

 

وی گفت: طبق آخرین آمار وزارت بهداشت  شیوع این بیماری در سطح کشور مشخص گردید و استان کردستان و شهرستان بیجار دارای بالاترین درصد ابتلا به این بیماری را برای خود ثبت نموده اند.

 

سرپرست شبکه بهداشت و درمان با تاکید بر اهمیت بالای این بیماری و راه  کنترل بیماری تب مالت گفت:با توجه به اهمیت کنترل تب مالت وزارت بهداشت و درمان پایلوتی را برنامه ریزی نموده است که در شهرستان بیجار با کمک کارشناسان شهرستانی و استانی و با همکاری انسیتو پاستور و وزرات خانه گام هایی برای شناسایی و درمان و ریشه کنی بیماری تب مالت بردشته اند.

 

مظاهری ادامه داد: پایلوت فوق دارای چندین بخش بوده است که آموزش جامعه، کم کاری های برون سازمانی و درون بخشی، تجهیز امکانات و منابع انسانی و ازمایشگاه ها، ایمن سازی دام و تجزیه و تحلیل اطلاعات از مهم ترین بخش های این پایلوت می باشد.

 

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۵ دویست و نود بیماری شناسایی شده است گفت: در۶ماه سول سال نود وشش ۳۶۱ مورد ابتلا به بیماری تب مالت در شهرستان بیجار شناسایی شده است.

 

سرپرست شبکه بهداشت و درمان بیجار افزود: افزایش این آمار به دو دلیل بیماریابی و تشخیص بهتر و آگاهی بالای و پیگیری مردم بوده است.

 

انتهای پیام/a.p

چهارشنبه 25 بهمن 1396 | 12:48

کد خبر : 28830

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید