کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

بخش اول/

تصاحب شهرداری سنندج توسط استانداری/سپردن شهرداری منطقه 3 به فردی غیربومی!

شهرداری منطقه 3 سنندج, فواد کریمی, حشمت صیدی, شورای شهر

شهرداری منطقه 3 سنندج در یک تغییر و تحول کاملا سیاسی و برنامه ریزی شده، به فواد کریمی شهردار سابق مریوان و فردی کاملا غیربومی و بی‍‌خبر از اوضاع و احوال شهر سنندج رسید.

به گزارش کُردتودی به نقل از نوای آبیدر، انتصاب شهردار سنندج در شهریور ماه امسال یکی از بزرگترین چالش‌های مدیریت شهری و آغاز به کار شوراها بود که در آن آقایان ابقا شده در شورای شهر با حمایت کدخدای خود خوانده و حمایت قاطع از استانداری توانستند حشمت صیدی را به منصب شهرداری سنندج بنشانند.

 

حشمت صیدی که پیش‌تر مدیرکل دفتر فنی استانداری کُردستان بود و در مجموعه معاونت عمرانی حضور داشت، سال 94 و علی رغم رای علنی برخی از اعضای شورای شهر، نتوانست آرای بالای فخری را بشکند.

 

پس از آن، مجموعه معاونت عمرانی استانداری کُردستان که در بخش‌های بعدی این گزارش در روزهای آتی به آن خواهیم پرداخت، توانست صیدی را با مذاکرات فراوان به سمت شهرداری سنندج بنشاند.

 

پس از آن، صیدی دست به تغییر و تحولاتی در بدنه شهرداری زد که بعضاً مورد انتقاد معتمدین و رسانه‌ها بود.

 

جدیدترین انتصاب وی، برکناری شمس الدین ساعد از منصب شهرداری منطقه 3 و دادن پست مذکور به فواد کریمی، فردی غیربومی و بی‌خبر از موضوعات شهری سنندج است.

 

فواد کریمی، شهردار سابق مریوان و سرواّبادی الاصل است که سابقه یک روز زندگی را در سنندج نداشته و همین امر موجب نگرانی شهروندان و اصحاب رسانه شده که چگونه فردی که هیچگونه آشنایی با بافت شهری سنندج، فرهنگ و ساختار آن ندارد، یک شبه به منصب شهرداری منطقه 3 سنندج می‌رسد؟

 

علاوه بر آن، به گفته مدیران جدید شهرداری مریوان، فواد کریمی در دوران مدیریت بر شهرداری این شهر مرزی، بدهی بسیاری بر جای گذاشت و معوقه حقوق کارگران شهرداری به 7 ماه رسید.

 

حال چگونه آقای شهردار توانسته مدیری را که قبلا عملکردی بسیار ضعیف در شهر کوچکی مانند مریوان داشته، بر منصب ثروتمندترین منطقه شهر سنندج منصوب کند، خود جای بحث، تامل و تحلیل‌های بسیاری دارد.

 

نکته قابل تامل در این انتصاب کاملا سیاسی از سوی شهردار و به تبع مجموعه شورای شهر، خیز بلند آقایان بالا سری – حامی کریمی و صیدی - برای انتخابات سال 98 است که در تحلیل‌های روزهای آینده مفصلاُ به آن خواهیم پرداخت.

 

انتهای پیام/a.p

دوشنبه 23 بهمن 1396 | 10:45

کد خبر : 28810

منتشر کننده : ف.ف/n

شهروند پاسخ دوشنبه 23 بهمن 1396 | 18:05

1
4

شهردار فعلی سنندج همانند مسعود بارزانی بر اساس توهمات ذهنی کار می کند و فکر می کند که شهر سنندج جزو اموال شخصی و میراث .... است که بخواهد آن را بذل و بخشش کند. خاک عالم بر سر شورای شهر سنندج، اگر جلو این انتصاب مضحک را نگیرد و یا چنین شهرداری را استیضاح نکند. سنندج شایسته مدیران لایق و کاربلد است نه شیرین عقل.

رضائی پاسخ سه شنبه 24 بهمن 1396 | 08:41

2
3

فوادکریمی از دوستان آقای معاون عمرانی استانداری (قادری) است که بعد از نارضایتی مردم مریوان وشورای شهر از ایشان توسط آقای قادری از خدا بی خبر به شهرداری سنندج تحمیل شد. خجالت نمی کشید. شال بنفشیهای گستاخ منفعت طلب.آقای قادری ودوستانش فقط به فکر منفعت خود وجناح خودشونن. این آقای به ظاهر محترم فقط از وظایف ذاتی وقانونی خود فقط وفقط ژست کردنش رو بلده

رضایی سه شنبه 24 بهمن 1396 | 21:32

این نوشته به کینه از این فرد نزدیکه تا نظر...

سنه ایی پاسخ سه شنبه 24 بهمن 1396 | 10:41

0
1

وقتی گزگزاریها و گلینی ها برای سرنوشت این شهر تصمیم بگیرند بهتر از این نخواهد شد!! چرا باید شورای شهرمان فقط دنبال عوامفریبی است ؟ شما را به خدا دست از این مسخره بازیها بردارید ، شماها صیدی را ماهها قبل از انتخابات شهردارش کرده بودید ، فقط باید شوراها این را بدانند نفرین و آه زن و بچه کارکنان شهرداری طومارشان را برباد خواهد داد.

حسن پاسخ سه شنبه 24 بهمن 1396 | 22:27

1
2

جالبه سایت وزین کورد تودی شما شهردار قبلی را غیر بومی نمیدانستید
اما فرد بومی استان کردستان را غیربومی میدانید
جای تعجب است....

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید