کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در جمع اصحاب رسانه مطرح کرد؛

در انتخاب شهردار سقز نقشی نداشتم/ استاندار برای تغییر و ابقای فرماندار حرفی نزدند/ موافق گردش نخبگان و مدیریتی هستم

شهردار، نماینده مردم در مجلس، ابقای فرماندار، بیمارستان 235 تختخواب سقز، فرودگاه، پزشکی قانونی، چرخش مدیران

نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در پاسخ به یکی از خبرنگاران گفت: در انتخاب شهردار هیچ دخالتی نداشته و برای تغییر یا ابقا فرماندار سقز هیچ بحثی از سوی استاندار با بنده مطرح نشده است.

به گزارش کُردتودی، نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه شامگاه روز جمعه 20 بهمن ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک ایام دهه فجر خواستار حفظ حرمت اشخاص در اخبار و گزارشات توسط خبرنگاران شد.

 

محسن بیگلری مطالبه گری را حق مردم دانست و افزود: ارتباط بیشتر نماینده مردم در مجلس با اصحاب رسانه موجب اعمال نظارت بهتر بر دستگاه های اجرایی و پیشرفت کارها می باشد.

 

بیگلری در پاسخ به یکی از خبرنگاران در خصوص نقش نظارتی نمایندگان مجلس و اصحاب رسانه گفت: از نقش های مشترک اصحاب رسانه و وکیل مردم در مجلس، نظارت است و ایفای مطلوب این نقش، نفع عمومی را در برخواهد داشت و به این مقوله مهم اعتقاد و ایمان کامل دارم.وی در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگار مبنی بر دخالت در عزل و نصب مدیران، جزیره ای عمل کردن، تلاش انفرادی و عدم ارائه طرح مستقل توسط نمایندگان مردم استان های کردستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی و ایلام افزود: مهمترین مشکل یک نماینده دخالت در عزل و نصب هاست و برای من نیز ناخوشایند است.


بیگلری در تشریح این سوال خاطرنشان کرد: ای کاش از سوی رئیس دولت در مصوبه یا نامه ای بحث دخالت نکردن نمایندگان مجلس در انتصاب ها مطرح و این موضوع یک بار برای همیشه خاتمه پیدا می کرد.


وی  دغدغه نمایندگان را بر اساس مسایل و مشکلات حوزه انتخابیه عنوان کرد و افزود: وزارت کشور طرح سند توسعه استان کردستان را تدوین کرده است و ما نمایندگان مردم استان خواستار اجرایی کردن آن هستیم.

 

بیگلری در ادامه در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار حاضر در نشست در خصوص وضعیت محورهای مواصلاتی گفت: 150میلیارد ریال برای جاده های سقز و بانه و اطراف آنها، 50 میلیارد ریال برای مطالعه و اجرایی شدن راه آهن میاندوآب- سقز و 40 میلیارد ریال برای تکمیل فرودگاه سقز در بودجه سال آینده پیش بینی و همچنین و برای مطالعه و اجرایی شدن راه آهن میاندوآب - سقز نیز ردیف بودجه ایجاد شده است.
 

نماینده شهرستانهای سقز و بانه در ادامه در پاسخ به سوالی دیگر در خصوص وضعیت بازارچه مرزی سیف گفت: بازگشایی این مرز قطعیت یافته و هم اکنون نیز 50 میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت های آن اختصاص یافته و همچنین کارت تجارت الکترونیکی برای ساکنان آن منطقه بر اساس سرشماری سال 95 صادر می شود.

 

بیگلری همچنین از انتقاد یکی از خبرنگاران شهرستان بر مدیریت چندین ساله 17 مدیر شهرستانی اشاره کرد و گفت: بنده موافق گردش نخبگان و مدیریتی هستم و این نقد کاملاً وارد است.
 

وی در پاسخ به یکی از خبرنگاران در خصوص دخالت وی در انتخاب شهردار و همچنین رفتن فرماندار سقز تاکید کرد: در انتخاب شهردار هیچ دخالتی نداشته و برای تغییر یا ابقا فرماندار سقز هیچ بحثی از سوی استاندار با بنده مطرح نشده است.

 

او با اشاره به فرودگاه سقز گفت: برای فرودگاه سقز تذکر کتبی داده و به وزیر بعلت ضعف عملکرد شرکت فرودگاه ها اعتراض کرده و بزودی جلسه ای خواهیم داشت، برنده ی مناقصه مشخص شده است و امیدواریم تا ۳ سال آینده به بهره برداری برسد.

 

بیگلری با اشاره به مشکلات پزشکی قانونی در سقز گفت: این مسئله یک دغدغه کشوری می باشد و به جد پیگیر مشکلات پزشکی قانونی هستیم.

 

خبرنگاران در این نشست بر ضرورت ارتباط بیشتر مسئولان با رسانه ها، توجه به نیازهای صنفی خبرنگاران مشکل معیشت و مسکن، نظارت بیشتر بر ادارات و مقابله با تخلفات، فرودگاه سقز، دخالت یا عدم دخالت نماینده در انتخاب مدیر ادارات، مزایای فرمانداری ویژه، کمبود امکانات خدماتی و امدادرسانی در شرایط بحران خصوصا در محورهای مواصلاتی، عدم راه اندازی دخانیات سقز، صدور کارت الکترونیکی برای مرزنشینان سقزی، بازگشایی مرز سیف، نقش نظارتی رسانه، مشکلات پزشکی قانونی سقز، علل تاخیر دوساله در اتمام بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی سقز، برخورد نامناسب برخی پرسنل بیمارستان با ارباب رجوع، گوشه نشینی برخی فعالان و پیشکسوتان فرهنگی، بی توجهی به سایر هنرها و مقوله های فرهنگی، کمبود فضای مناسب فرهنگی از جمله سینما، ضعفی بنام نبود موزه، لزوم حفظ بیت المال در برگزاری برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و ایجاد عدالت اجتماعی، علت افتتاح نیمه کار پروژه هایی نظیر کنارگذر و ترمینال، وجود مشکل برای بیماران تصادفی در بیمارستان تامین اجتماعی از جمله سوالات و تاکیدات خبرنگاران شهرستان بود که از نماینده پرسیده شد.

 

 

شهردار، نماینده مردم در مجلس، ابقای فرماندار، بیمارستان 235 تختخواب سقز، فرودگاه، پزشکی قانونی، چرخش مدیران

***

شهردار، نماینده مردم در مجلس، ابقای فرماندار، بیمارستان 235 تختخواب سقز، فرودگاه، پزشکی قانونی، چرخش مدیران

***

شهردار، نماینده مردم در مجلس، ابقای فرماندار، بیمارستان 235 تختخواب سقز، فرودگاه، پزشکی قانونی، چرخش مدیران

منبع: گولان سقز

انتهای پیام/

شنبه 21 بهمن 1396 | 12:41

کد خبر : 28789

منتشر کننده : ف م/g

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید