کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

تغییر نام قرآن با چه هدفی!

تغییر نام قرآن ، با چه هدفی، مدیر کل تبلیغات کردستان

امروزه یکی از نیازهای ضروری جامعه ما توجه به معارف بلند قرآنی است وتربیت قرآنی باید در اولویت برنامه های مسولیین بالاخص دستگاههای فرهنگی باشد.

به گزارش کُردتودی، به نقل از آفتاب دل ، همه ما به عنوان مسلمان وپیرو سنت گرانسنگ پیامبر عظیم الشان اسلام به کلام وحی یعنی قرآن عزیز افتخار میکنیم.


امروزه یکی از نیازهای ضروری جامعه ما توجه به معارف بلند قرآنی است وتربیت قرآنی باید در اولویت برنامه های مسولیین بالاخص دستگاههای فرهنگی باشد.


خدای بزرگ را شکر میکنیم که مردم با ایمان کردستان همواره ودر طول تاریخ از علاقمندان به قرآن بوده اند واساتید،مربیان،قاریان،ومفسران بزرگی هم به جامعه قرآنی واسلامی در سطح ملی معرفی نموده اند.

 

مردم استان کردستان دارای حساسیت ویژه در خصوص احترام وتکریم کلام خدا هستند وحاضرند جان خود را در راه قرآن فدا کنند والبته این کار برای آنها مایه افتخار است.


چندی پیش در خبرها آمد که تقاطع قرآن در وردی سنندج زیر بار ترافیک رفت جدای از خوشحالی نسبت به این خدمت ارزشمند از سوی شهرداری بسیار خرسند شدم که چه نام مبارک وزیبایی هم برآن نها ده اند.


متاسفانه در خبرها دیدم که تقاطع قرآن به سنجر خان تغییر نام داد.

ذکر چند نکته در این میان ضروریست.

اولاحقیربه عنوان یک کرد زبان برای نام سنجرخان که یکی از قهرمانان مردم کرد است احترام قائلم واعتراض بنده نسبت به این تغییر نام به منزله حذف نام این شخصیت نیست .


ثانیا یکی از مسولین شهرداری مصاحبه کرده بودند که نامگذاری معابر از وظایف شهرداری وشورای شهر است در حالیکه بر اساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی اعضا شورای نامگذاری معابر چندین دستگاه از جمله سازمان تبلیغات اسلامی هستند که البته هیچگاه به چنین شورایی دعوت نشده اند.

 

ثالثادر شهر سنندج المانهای زیادی در سطح شهر دیده میشوداما کمتر نمادی در رابطه با موضوع قرآن مشاهده می گردد واتفاقا این مساله در شورای توسعه فعالیتهای قرآتی به ریاست نماینده محترم ولی فقیه در استان مطرح گردید وقرارشد چندین المان قرآنی در سطح شهر نصب گردد.


خرسند بودیم از اینکه یکی از تقاطع های مهم شهر سنندج به نام زیبای قرآن نامگذاری  ومتبرک شده است که متاسفانه شاهد تغییر نام آن هستیم.


اینجانب به عنوان یکی از متولیان قرآنی استان کردستان اعتراض خودم را به این موضوع اعلام میدارم ودرخواست میکنم مسولین امر نسبت تغییر نام این تقاطع به نام ارزشمند قرآن اقدام کنندو مطمئن باشید مردم قرآن دوست کردستان وسنندج هم به این نام مباهات وافتخار میکنند وقطعا میهمانان کردستان در بدو ورود به شهر سنندج با دیدن این نام به قرآنی بودن این مردم صحه خواهند گذاشت.


مختار کرمی- مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کردستان

 

انتهای پیام/

پنجشنبه 19 بهمن 1396 | 09:17

کد خبر : 28763

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید