کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

انتقال مکان دانشگاه فرهنگیان پردیس بنت الهدی صدر سنندج به دبیرستان شیخ شلتوت

دانشگاه فرهنگیان کردستان, دکتر یحیی معروفی رییس دانشگاه فرهنگیان کردستان, دکتر مسعود الماسی رییس دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید مدرس سنندج, دکتر ظهیری رییس دانشگاه فرهنگیان بنت الهدی صدر سنندج, افتتاح پروژه, افتتاح چمن مصنوعی دانشگاه فرهنگیان استن کردستان, ا

رییس دانشگاه فرهنگیان استان کردستان خبر داد: با توجه به اینکه زیرساخت های دانشگاه فرهنگیان استان کردستان بویژه پردیس خواهران, قدیمی و کهنه است همین باعث هزینه های بالای نگهداری و تجهیز میشود که برای رفع این مشکل درخواست داریم که با انتقال پردیس دختران به دبیرستان شیخ شلتوت و قسمت اداری آن را به بلوک 5 فضای پردیس شهید مدرس موافقت فرمایید.

به گزارش کُردتودی، به نقل از کرددانش،دیروز جلسه هیات امنای دانشگاه فرهنگیان استان کردستان با دکتر علی خاکی معاون طرح و برنامه و توسعه منابع انسانی دانشگاه فرهنگیان کشور, بهرام نصراللهی زاده رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانداری کردستان, سید احسن علوی و سید مهدی فرشادان نمایندگان مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی, رییس دانشگاه کردستان  و جمعی از مسئولین دانشگاه فرهنگیان استان کردستان برگزار شد.

 

دکتر یحیی معروفی رییس دانشگاه فرهنگیان استان کردستان گفت: شعار آرمانی دانشگاه فرهنگیان در افق چشم انداز 1404 , دانشگاه فرهنگیان، رکن تحول و تعالی آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران است.

 

وی ویژگی های دانشگاه فرهنگیان را حجم بالای جمعیت دانشجویی, جذب استعدادهای برتر و نخبه به عنوان دانشجو معلم و شیوه های متنوع پذیرش عنوان کرد .

 

دکتر معروفی تصریح کرد: در حال حاضر دانشگاه فرهنگیان استان کردستان دارای دو پردیس دختران و پسران است که در پردیس شهید مدرس سنندج 841 دانشجو در 10 رشته و در پردیس بنت الهدی صدر سنندج 249 دانشجو در 2 رشته مشغول به تحصیل هستند.

وی ادامه داد: در پردیس شهید مدرس سنندج 17 نفر هیات علمی, 13 نفر مامور آموزشی, 41 نفر کارمند و در پردیس بنت الهدی صدر سنندج 7 نفر هیات علمی, 2 نفر مامور آموزش و 21 کارکنان اداری مشغول به خدمت هستند.

 

وی به فعالیت های انجام شده دانشگاه فرهنگیان استان کردستان در راستای شعار سال  اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال اشاره کرد و گفت:  ایجاد کمیته پشتیبانی, برون سپاری امور خدماتی و آشپزخانه, متمرکز کردن آشپزخانه, ایجاد کمیته تعالی کیفیت, افزایش بهره وری نیروی انسانی و تقویت بعد انگیزشی کارکنان از جمله این فعالیت هاست.

 

رییس دانشگاه فرهنگیان استان کردستان گفت: در سال 93 هیچ اعتباری از هیچ ارگانی دریافت نکرده ایم اما در سال 94 حدود 60 میلیون تومان و در سال 95 حدود 300 میلیون تومان اعتبار به دانشگاه فرهنگیان استان کردستان تخصیص داده شد.

 

وی ادامه داد: طی پنج سال آینده در آموزش و پرورش استان کردستان 7114 نفر بازنشسته خواهد شد و  اگر وضع موجود دانش آموزان و سایر عوامل ثابت بماند آموزش و پرورش استان در پنج سال آینده، بیش از هفت هزار نفر نیرو کمبود خواهدداشت بنابراین اگر تنها  منبع تامین نیز مطابق قانون، دانشگاه فرهنگیان باشد باید سالیانه بین 700 تا 1000 دانشجو جذب شود تا بتوانیم 50 درصد نیازها را از طریق شیوه چهار ساله و بقیه از طریق ماده 28 تامین شود درحالی که امروز سهم دانشگاه فرهنگیان از جذب دانشجو فقط 300 نفر است.

 

دکتر معروفی یادآور شد: نسبت هیات علمی به دانشجو در دانشگاه فرهنگیان 1 به 48 است که این وضعیت نامناسبی است چرا که  باید به 1 به 20 برسد برای رفع این مشکل, باید ردیف جذب هیأت علمی به دانشگاه فرهنگیان استان کردستان تخصیص داده شود.

 

وی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان از سبد اعتبارات استانی محروم است گفت: باید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کمک های  از طریق نهاد های مرتبط برای دانشگاه فرهنگیان در نظر بگیرد.

 

دکتر معروفی تاکید کرد: با توجه به اینکه زیرساخت های دانشگاه فرهنگیان استان کردستان بویژه پردیس خواهران, قدیمی و کهنه است همین باعث هزینه های بالای نگهداری و تجهیز میشود که برای رفع این مشکل درخواست داریم که با انتقال پردیس دختران به دبیرستان شیخ شلتوت و قسمت اداری آن را به بلوک 5 فضای پردیس شهید مدرس موافقت فرمایید.

 

وی خواستار  منطقه ای شدن آموزش و رشته ها با توجه به ظرفیت های موجود دانشگاه در استان و نیاز های آموزش و پرورش شد و گفت: با توجه به اینکه دانشگاه فرهنگیان استان کردستان پتانسیل پذیرش بالای دانشجو را دارد لازم است دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان استان کردستان دایر شود.

 

رییس دانشگاه فرهنگیان استان کردستان  ادامه داد: با توجه به اینکه دانشگاه فرهنگیان استان کردستان به عنوان قطب تربیت بدنی در غرب  کشور انتخاب شده است لازم است اعتبارات لازم برای احداث استخر در این دانشگاه تخصیص داده شود.

در ادامه علی خاکی معاون طرح و برنامه و توسعه منابع انسانی دانشگاه فرهنگیان کشور اظهار کرد: در تمام دنیا یکی از دلایل اصلی توسعه کشورهای پیشرفته برنامه ریزی جدی در حوزه آموزش و پرورش و سرمایه گذاری در این حوزه است.


وی افزود: هر ملتی که بخواهد شرایط خوبی برای کشور خود ایجاد کند باید به حوزه آموزش و پرورش توجه کند و در واقع تنها راه برون رفت از مشکلاتی که امروزه مردم و دولت درگیر آن هستند سرمایه گذاری در حوزه تعلیم و تربیت است.


معاون توسعه، طرح و منابع دانشگاه فرهنگیان کشور ادامه داد: بخشی از مشکلات کشور ما ناشی از مشکلات فرهنگی است بنابراین مسئولان با توجه به دانشگاه فرهنگیان علم و دانایی را در جامعه افزایش داده و به این صورت رشد و تعالی کشور و استان ها رقم می خورد.


خاکی به مشکلات موجود دانشگاه فرهنگیان در سطح کشور اشاره کرد و گفت: این دانشگاه در سال های اخیر با محدودیت های بودجه ای، جذب نیرو و تلاطم در جذب دانشجو روبرو بوده است.


وی با بیان اینکه در چند سال گذشته اقدامات خوبی در زمینه جذب دانشجو در این دانشگاه انجام شد اضافه کرد: بی شک جذب دانشجو از طریق دانشجو معلمان چهارساله می تواند مشکل کشور را حل کند و دانشگاه نیز در حال طی کردن این مسیر است.معاون توسعه، طرح و منابع دانشگاه فرهنگیان کشور یکی دیگر از برنامه های اصلی و اولویت دار این دانشگاه را توسعه کمی و کیفی اعلام کرد و افزود: در این راستا بیش از هر چیز دیگری به توسعه کیفی دانشگاه در زمینه های مختلف توجه می شود.

در ادامه سید مهدی فرشادان اظهار کرد: رفع مشکلات فرهنگیان با جدیت در مجلس پیگیری می شود در این راستا سال گذشته در حوزه های مختلف فرهنگیان کارهای خوبی انجام شد و امسال نیز در بودجه فرهنگیان تلاش های زیادی صورت گرفته است.


وی افزود: تمام تلاش ما این است که مشکلات معیشتی، رفاهی، آموزشی و پژوهشی فرهنگیان رفع شود اما این حوزه بسیار گسترده است و جامعه هدف بزرگی را تحت پوشش دارد بنابراین رفع مشکلات آن نیز سال ها زمان نیاز دارد.


نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بودجه سال 97 نیز شاید در بسیاری از حوزه ها مشکلاتی وجود داشته باشد اما سهم حوزه فرهنگیان، دانشگاه ها و واحدهای تابعه آموزش و پرورش نسبتا خوب دیده شده است.


بهرام نصراللهی زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان هم گفت: این سازمان نگاه هزینه ای به اعتبارات آموزش و پرورش ندارد، اما در زمینه اختصاص اعتبار به آموزش عالی با ممنوعیت روبرو هستیم.


بهرام نصراللهی زاده اظهار کرد: سال گذشته از محل اعتبارات استانی به دانشگاه فرهنگیان کمک کردیم و امسال نیز تلاش خواهیم کرد از منابع استانی و یا محل های دیگر اعتباراتی را برای این دانشگاه اختصاص دهیم. 

 

انتهای پیام/

پنجشنبه 19 بهمن 1396 | 07:39

کد خبر : 28754

منتشر کننده : الف ک/kd

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید