کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در هفتمین روز از دهه مبارک فجر:

افتتاح 5 پروژه در شهرستان دهگلان/ بیش از 48 میلیارد تومان هزینه اجرای پروژه

جایگاه سوخت,افتتاح شرکت دانه طلایی آگرین,سردخانه برودت ـبیدر,مدرسه سه کلاسه سرواله,کلنگ زنی شرکت آرد افتتاح انبار محصولات کشاورزی,

در هفتمین روز از دهه مبارک فجر5 پروژه خدماتی، تولیدی و صنعتی با اعتبار بیش از 48 میلیارد تومان افتتاح شد.

به گزارش کُردتودی در هفتمین روز از دهه مبارک فجر عصر با حضور مدیر کل صنعت، معدن و تجارت کردستان معاون شرکت نفت استان، فرماندار دهگلان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، رئیس بانک توسعه تعاون و مدیران شهرستان 5 پروژه خدماتی، تولیدی در شهرستان دهگلان افتتاح شد.

 

افتتاح جایگاه اختصاصی پمپ بنزین با اعتبار 3 میلیارد تومان


 در آئیین افتتاح این جایگاه  جهانبخش نوکانی معاون بارزگانی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه کردستان ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر با اشاره به افتتاح چهارمین جایگاه سوخت در دهگلان گفت: این جایگاه با مساحت 1500 مترمربع زیربنا و دارای دو مخزن که اعتبار3 میلیارد تومان هزینه برای آن هزینه شده است.


 وی افزود: جایگاه سوخت صیدی دهگلان دارای سامانه هوشمند و اولین جایگاه است که در قالب سیستم "برند"  شرکت زنجیره در  استان اداره می شود.


 افتتاح شرکت دانه طلایی آگرین کردستان و کلنگ زنی شرکت سفید آرد روژهلات آگرین

 


 با حضور مدیر کل صنعت، معدن و تجارت کردستان سلیوی گندم افتتاح و کلنگ زمین کارگاه تولیدی نان صنعتی به زمین زده شد.


ترشکانی مدیر عامل مجتمع سوله آگرین دهگلان گفت: برای احداث سیلوی گندم 40 هزارتنی مبلغ 6 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار هزینه شده که آورده خود سرمایه گزار است.


 وی در ادامه گفت: گندم ذخیره در سیلو تبدیل به آرد می شود و بیشتر هدف شرکت رو به صادرات است که هم ایجاد اشتغالزایی نموده و هم توجیه اقتصادی دارد .

 

ترشکانی افزود: اعتبار مورد نیاز برای کارخانه آرد 22 میلیارد تومان و مبلغ 10 میلیارد تومان هم برای راه اندازی تولیدی نان صنعتی مورد نیاز است که با بانک کشاورزی قرارداد این دو اعتبار منعقد شده است اگر بانک همکاری کند تا 6 ماه آینده تولیدی نان صنعتی شروع به کار خواهد کرد .


وی در ادامه گفت:در کل مجتمع برای 140 نفر اشتغالزایی شده است.


بازدید از سردخانه شرکت صنعت برودت آبیدر با حضور  رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان
 
 
فرماندارددهگلان با اشاره به حوزه تولید گفت: دهگلان قطب کشاورزی بوده و تولید کننده عمده سیب زمینی است که یکی از نیازهای ضروری آن بحث سرد خانه است.


قاسمی مدیر عامل شرکت برودت آبدیر دهگلان گفت: پروژه سردخانه شرکت صنعت برودت آبیدر در سال 93 شروع  و در سال 96 توانست در بانک توسعه اسلامی جذب تسهیلات نماید.


 وی در ادامه گفت: کل سرمایه این سردخانه 5 میلیارد و 200 میلیون تومان است که 2میلیارد آن از بانک توسعه اسلامی " سینا" و  3 میلیارد و 200 میلیون تومان آن نیز آورده سرمایه گذار است.

 

قاسمی درادامه گفت: با توجه به اینکه در زمینه صادرات میوه تجربه کسب کرده بودم باعث شد با بازار صادرات سیب زمینی  آشنا شوم و در سال آینده صادرات سیب زمینی که عمده محصول این منطقه است شروع بکار نمایم.

 

 ساروقی مدیر جهاد کشاورزی دهگلان در ادامه گفت: این طرح یکی از معدود طرح تجاری است که پلان تجاری فوق العاده را جذب کرده است.


مدیر جهاد کشاورزی دهگلان افزود: این طرح با توجه به نزدیک بودن را ارتباطی اصلی و راه آهن  قطعا می تواند موفق شود.


 ساروقی گفت: این طرح برای 10 نفر اشتغالزایی کرده است.


افتتاح انبار محصولات کشاورزی در سراب دهگلان با حضور فرماندار؛


ساروقی مدیر جهاد کشاورزی دهگلان اظهار داشت: با توجه  به اینکه مردم شهرستان کشاورز و بیشترین کشت محصول سبیب زمینی است نیاز است که انبارهای نگهداری محصولات در شهرستان احداث شود.


 وی در ادامه گفت:این انبار نگهداری محصولات کشاورزی روستای سراب با زیربنای 2500 متر مربع و ظرفیت 3 هزار تن نگهداری محصولات کشاورزی که برای 5 نفر ایجاد اشتغال کرده است.


ساروقی با اشاره به به عدم تجهیزات در این انبار گفت: برای استفاده بهتر و بهینه تر کشاورزان درجهت نگهداری محصولات خود دراین انبار نیاز به تسهیلات دارد.


مدیرجهاد کشاورزی دهگلان افزود: این طرح در راستای بازار رسانی محصولات کشاورزان می تواند بسیار کمک نماید به شرطی که خواسته آنان بر آورده شود.

 

افتتاح مدرسه سه کلاسه روستای سرواله

 

 نادری مدیر آموزش وپرورش دهگلان در آئیین افتتاح این مدرسه گفت: این مدرسه سه کلاسه توسط  قلم چی خیر تهرانی با اعتبار 113 میلیون تومان در روستای سرواله احداث شده است.

 

منبع:دهگلان شیدا

 

انتهای پیام/

پنجشنبه 19 بهمن 1396 | 07:41

کد خبر : 28749

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید