کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در مراسم افتتاح 958 پروژه محرومیت‌زدایی و اهدای 157 جهیزیه عروس توسط سپاه کردستان عنوان شد؛

سردار رجبی: اجرای 6 هزار پروژه محرومیت‌زدایی از سال 88 تاکنون/ سردار منصوری: تخصیص 790 میلیارد ریال برای محرومیت‌زدایی کردستان/ ماموستا محمدی: سپاه نوازشگر محرومان است/ آیت‌الله شاهرودی: سپاه با نابودی داعش خدمت بزرگی به بشریت کرد

خانه بخت، نو عروس، عروسی در کردستان، تازه داماد و عروس، تهیه جهیزیه، سپاه کردستان، سپاه بیت المقدس، عروسی، جهیزیه

مراسم افتتاح 958 پروژه محرومیت‌زدایی و اهدای 157 جهیزیه عروس توسط سپاه کردستان در سنندج برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، سردار محمد حسین رجبی در آیین افتتاح سراسری 958 پروژه محرومیت‌زدایی و اهدای 157 جهیزیه نو عروس توسط سپاه بیت‌المقدس کردستان که در سالن همایش بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس کردستان و با حضور مسؤولان دولتی و نظامی استان برگزار شد، اظهار داشت: تأمین امنیت مرزهای کردستان مأlوریت ذاتی سپاه بیت المقدس است و در کنار این مأموریت اقدامات محرومیت‌زدایی و مردم یاری نیز انجام می‌دهد و در جهت رفع محرومیت کردستان و توسعه آن کمک حال دولت است.

 

فرمانده سپاه بیت المقدس استان  کردستان گفت: امنیت یک عنصر حیاتی و راهبردی برای نظام اسلامی و زمینه‌ساز اقداماتی نظیر توسعه همه جانبه خواهد بود و سپاه توانسته دراین راستا با بهره‌گیری از نیروهای توانمند و امکانات مهندسی در جهت رفع محرومیت و حل مشکلات مردم کردستان موفق عمل کند و این نهایت کار نیست و تنها بخشی از اهداف سپاه در منطقه است.

 

 

وی افتخار سپاه کردستان را خادمی مردم عنوان کرد و گفت: از همه مسؤولان دولتی و مساعدت های آنان در این مسیر نهایت تشکر داریم؛ وی اصل مأموریت سپاه در کردستان را رفع محرومیت عنوان کرد و ابراز داشت: سپاه در جهت رفع محرومیت برای آبادانی 1000 دهستان کشور برنامه دارد و سپاه کردستان برای این موضوع بیشترین مسؤولیت را متقبل شده و 16 دهستان را قبول مسؤولیت کرده است.

 

سردار رجبی مشارکت مردمی در این طرح که به نام طرح پیشرفت و آبادانی سپاه شهرت یافته، مشارکت عمومی مردم را مثال‌زدنی عنوان کرد و گفت: در روستاهایی که شامل این طرح نمی‌شوند مردم می‌خواهند سپاه برای آنها پروژه تعریف کند و خود بخشی از هزینه‌های آن را متقبل می‌شوند.

 

وی تأکید کرد: سپاه بیت المقدس کردستان از سال 88 تاکنون بالغ بر 6 هزار پروژه محرومیت‌زدایی و غیرعمرانی در استان انجام داده است.

 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: سپاه علاوه بر این اقدامات در زلزله اخیر کرمانشاه جزو اولین استان‌هایی بود که در منطقه حاضر شد و اولین استانی هم بود که در اسرع وقت مأمورت خود یعنی اسکان موقت زلزله‌زدگان در مناطق تحت مأموریت خود را به پایان رساند.

 

 

تخصیص 790 میلیارد ریال برای محرومیت‌زدایی کردستان توسط سپاه

 

سردار ابوالقاسم منصوری دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی نیروی زمینی سپاه نیز در این مراسم عنوان کرد: سپاه پاسداران در کنار فعالیت ذاتی خود توجه خود را بر رفع محرومیت از مناطق محروم و مرزی کشور معطوف کرده و در استان کردستان تاکنون 550 میلیارد ریال برای پروژه‌های عمرانی و 240 میلیارد ریال برای پروژه های خدماتی و بهداشتی برنامه داشته که در هردو بیش از 80 درصد اعتبارات جذب شده است.

 

وی با بیان اینکه کارهای محرومیت‌زدایی یک فرصت برای سپاه است، گفت: نقش سردار رجبی فرمانده سپاه کردستان در اقدامات محرومیت‌زدایی سپاه در کردستان بسیار موثر بوده و وی هیچ وقت به میزان اقدامات انجام شده راضی نبوده است.

 

سردار منصوی تأکید کرد: نیروی زمینی سپاه با تمام توان پشتیبان سپاه بیت‌المقدس در جهت اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی خواهد بود.

 

وی با اشاره به اهمیت توجه به محرومان جامعه، گفت: امام راحل (ره) در این خصوص گفته است؛ خیر دنیا و آخرت در کمک به محرومان است و مقام معظم رهبری نیز در این خصوص گفته‌اند؛ در همه عالم، محرومان و پابرهنه‌گان یاوران پیامبران بوده اند و اگر میلیاردها ریال در جامعه هزینه شود و به محرومان توجه نشود هیچ چیزی عاید انقلاب نخواهد شد.

 

 

سپاه نوازشگر محرومان و مستضعفان است

 

ماموستا یدالله محمدی امام جمعه دهگلان نیز در این مراسم گفت: امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به پشتوانه قدرت الهی و با حمایت های مردم ایران اسلامی به ایران آمد و حکومت اسلامی تشکیل داد و بر دهان مستکبران جهان کوبید.

 

امام جمعه دهگلان با اشاره به حضور و فعالیت سپاه در ایران اسلامی گفت: باید باشند سردارانی که همانند کوه های سترگ، انقلاب اسلامی را از خطرات حفظ کنند. امام خمینی (ره) سپاه را تأسیس کرد که حکومت اسلامی از خطرات محفوظ بماند و ما باید امروز پشتیبان سپاه باشیم.

 

وی با بیان اینکه دست عدل الهی باید پشتیبان محرومان و مستضعفان باشد اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از یک طرف بر ظالمان می تازد و از طرف دیگر پشتیبان مظلومان و محرومان است. نقش سپاه پاسداران در خاموش کردن فتنه داعش را می توان یک نقش عمده سپاه در منطقه و اجرای طرح های محرومیت زدایی را نقش دیگر سپاه عنوان کرد.

 

امام جمعه دهگلان با اشاره به چهل ساله شدن انقلاب اسلامی گفت: یکی از ارکانی که از دل انقلاب بیرون آمد، همین سپاه پاسداران بود و امروز نباید بگوییم سپاه نیرویی مثال زدنی است، بلکه باید بگوییم سپاه نیرویی بی مثال است که در برابر استکبار جهانی سینه سپر می کند و در برابر محرومان و مستضعفان خاضع و خاشع است.

 

 

سپاه با نابودی داعش خدمت بزرگی به بشریت کرد

 

آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان نیز با اشاره به جایگاه و نقش والای سپاه در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی(ره) فرمودند « اگر سپاه نبود، کشور هم نبود» و ما امروز بعد از گذشت سال ها می بینیم دشمنان انقلاب هر وقت دست به توطئه ای می زنند، این سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که در برابر آن ها می ایستد و توطئه های آن ها را خنثی می کند.

 

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه همانگونه که امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی است و نه جمهوری اسلامی اظهار داشت: سپاه نیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نه سپاه جمهوری اسلامی و خدمتی که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خاموش کردن فتنه داعش به جهان بشریت کرد نشان دهنده جایگاه و ارزش والای این نهاد انقلابی است.

 

وی با اشاره به فعالیت و حضور سپاه هم در صحنه های بین المللی و هم در صحنه های داخلی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک روز در بیرون از مرزهای ایران اسلامی، دشمن خونخواری هم چون داعش را تار و مار می کند و با این کار خود نه تنها به ایران اسلامی بلکه به نوع بشریت خدمت می کند و یک روز هم در عرصه داخلی در اجرای طرح های محرومیت زایی و اشتغال زایی فعالیت می کند و دست محرومان و مستضعفان را می فشارد.

 

 

در پایان این مراسم به صورت نمادین تعدادی از 157 جهیزیه تهیه شده توسط سپاه بیت المقدس کردستان برای نوعروسان با حضور مسؤولان به خانه های بخت ارسال شد.

 

 

انتهای پیام/a.p

چهارشنبه 18 بهمن 1396 | 13:44

کد خبر : 28744

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید