کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

شرط تداوم انقلاب اسلامی، تداوم روحیه انقلابی گری است/روحانیون پرچم داران انقلاب خمینی(ره)

انقلاب اسلامی، همایش سفیران فجر آفرین، روحانیون کردستان، طلاب و روحانیون

در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همایش سفیران فجر آفرین در سنندج با حضور روحانیون و طلاب سراسر استان در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد.

به گزارش کُردتودی، در این مراسم رئیس مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اظهار داشت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در احیای تفکر دینی، سیاست و جامعه مدنی کاملا مشهود است و بعد از انقلاب سال ۵۷ در حقیقت حاکمیت ائیسم ها بر جهان را از بین برد.

 

حجت الاسلام منتظری بیان کرد: بیداری اسلامی موج قیام علیه استبداد را بیدار کرد و توطئه و دسیسه دشمنان را که تهدیدی برای جوامع اسلامی بود را تحت عنوان انقلاب اسلامی تبدیل به فرصتی برای سازندگی کرد.

 

وی اظهار داشت: با توجه به تداوم دسیسه از سوی ابرقدرت ها و پشتیبانی عوامل داخلی آنها ارشاد سفیران و روحانیون معتقد قطعا دشمنان شکست خورده و به اهدافشان نخواهند رسید، و شرط تداوم انقلاب اسلامی و مصونیت از آسیبها در مقاطع حساس، حفظ و تداوم روحیه انقلابی گری و حفظ حضور است.

 

وی بیان کرد: اصل دوم روحانیت انجام اقدامات پیشگیرانه و همراه با بصیرت آنها برای تداوم انقلاب است و رصد هم می تواند تفهیمی زیبا از انقلاب به نسل سوم ارائه دهند تا جوانان به هویت حقیقی انقلاب آشنا شوند.

 

حجت الاسلام منتظری همچنین در خاتمه افزود: استقرار عدالت اجتماعی در جامعه، حفظ امنیت داخلی، مبارزه قاطع با فساد اجتماعی و رسیدگی به مسائل معیشتی و نالی از الزاماتی است که باید مسئولان برای حل مشکلات معیشتی مردم به آن اهامام وژه داشته باشند.

 

 

در ادامه این مراسم ماموستا خالدی امام جمعه دیواندره هم دهه فجر را اعجازی از قرآن دانست و گفت: از صدر اسلام تا کنون دهه فجر نقطه عطفی برای تمام ادوار طلایی بوده و در نهایت دهه های پربرکت انقلاب اسلامی نقطه عطف دهه فجر سال ۵۷ شد.

 

ماموستا خالدی عنوان کرد: با توجه به بیداری اتاق فکر کفار و موج بیداری اسلامی که خود را تا مرزهای دشمنان رساند باید هوشیار و آگاه بود تا دست استکبار را از جوامع اسلامی کوتاه کرد.

 

وی افزود: محاصره امروز هم اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است که به مانند صدر اسلام قصد تضعیف انقلاب اسلامی را دارد که بیداری روحانیون باید مشعل دارانه چراغ انقلاب را روشن نگه دارد.

 

ماموستا خالدی همچنین عنوان کرد: در آشوب های اخیر باید صف مردمی که مشکل معیشتی، مشکل اقتصادی و مشکل بیکاری داشتند را از بقیه جدا کرد و به صورت ویژه رفع مشکل آنها در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

 

وی با اشاره به اینکه کشورهای اسلامی قبل از بیداری اسلامی حیات خلوت استکبار بودند، عنوان کرد: نقطه سرنوشت ساز حضور هوشیارانه و با بصیرت در راهپیمایی ۲۲ بهمن خود نوید بخش تداوم انقلاب است.

 

 

مسئول دفتر اجتماعی و سیاسی حوزه علمیه قم هم در این مراسم ریشه دارترین و موفق ترین انقلاب جهان در سال های اخیر را انقلاب اسلامی ایران در سال ۵۷ عنوان کرد و افزود: انقلاب اسلامی با حضور روحانیون معزز ۱۰ مرحله حساس و موفق را پشت رو گذاشت.

 

حجت الا سلام زمانی عنوان کرد: بذرپاشی انقلاب در طول دوره های مختلف، زمینه سازی برای ظهور انقلاب۵۷، سقوط حاکمیت طاغوت، ثبات جمهوری اسلامی، پاکسازی جمهوری اسلامی از جریان های انحرافی، دفاع اسلام از تمامیت ارضی، دوره سازندگی بنیان های انقلاب، اجرای اهداف، تولید و گسترش علم و دانش و صدور انقلاب اسلامی به کشورهای دیگر از جمله ده مرحله اساسی برای نظام اسلامی است.

 

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: رسالت روحانیون نشر آیات شریفه، زمینه سازی برای برپایی حکومت اسلامی، ایجاد زمینه برای سقوط حکومت شاهنشاهی، به رفراندوم گذاری نظام اسلامی،پاکسازی انقلاب با حضور همه مردم، دفاع از جنگ تحمیلی که با حضور حداقل ۲۵ کشور جهان علیه ما بود، سازندگی اقتصادی که خوشبختانه کشور را به رتبه برتر سد سازی و رتبه های بالا در زمینه استقلال اقتصادی،صنعتی و کشاورزی رساند.

 

حجت الاسلام زمانی حفاظت از جمهوری اسلامی با نظارت و هدایت از سوی روحانیون بر دستگاه ها را وظیفه علما دانست و گفت: تعلیم معارف دینی، فعال شدن امر به معروف و نهی از منکر، تامین امنیت، ترویج فرهنگ وحدت، دیدار با فقرا،دانش افزایی، اخلاص و خدمت خالصانه برای انقلاب و پیروی از ولی امر را از وظایفی دانست که هر روحانی موظف به انجام آن برای بقای اسلام است.

 

لازم به ذکر است در خاتمه از تعدادی از فعالان روحانی و طلاب استان تجلیل به عمل آمد.

 

انتهای پیام/

چهارشنبه 18 بهمن 1396 | 13:23

کد خبر : 28742

منتشر کننده : o.o

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید