کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

با وجود کمبود اعتبار، افتتاح بیمارستان 235 تختخوابی سقز شاید در سال 98  

بیمارستان سقز، بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی، بیمارستان نیمه کاره، بیگلری

درحالی که بارها معاونین وزارت راه و شهرسازی از افتتاح بیمارستان 235 تختخوابی  سقز در سال های 95و 96 و بعدا اوایل 97 خبر داده بودند، اظهارات ناظرین و مجریان طرح حاکی از اتمام احتمالی این طرح در سال 98 است.

به گزارش کُردتودی، طبق برنامه زمان بندی  باید این پروژه ملی در تیرماه 97 به اتمام برسد، اما به علت کمبود اعتبارات میزان پیشرفت ها مطابق برنامه پیش نرفته و در صورتی که اعتبارات موردنیاز تامین شود، فاز اول آن یعنی عملیات عمرانی این طرح در فصل بهار 98 به اتمام می رسد.

 

البته ناگفته نماند که مرحله دوم تجهیزات و تامین منابع انسانی و اداری است، که برعهده وزارت بهداشت می باشد.

 

بیمارستان 235 تختخوابی تخصصی و فوق تخصصی سقز از سال 1387 در زمینی به مساحت 31هزار متر مربع با سطح کل زیر بنای 16هزار و490 متر مربع شروع شده که شامل 15هزار و 740 متر مربع ساختمان اصلی در 4 طبقه و750 متر مربع ساختمان جانبی بوده و دارای 206 تخت بستری معمولی و ویژه، 19 تخت دیالیز،50 تخت زایمان و 5 تخت اتاق عمل و... است.

 

 

خوابمردگی پروژه های کشور در تمام زمینه ها در حقیقت خبر از یک خواب بلندمدت مدیریتی در کشور میدهد، خوابی که مسئولان در اتاق کار خود به اغما رفته و پروژه ها را به مرگ تدریجی مبتلا می کنند.

 

پروژه های اجرای در کشور دیگر به مرز  ۲۰ سال عمر در حال تکمیل رسیده و باید به حالشان گریست، چرا که دوای از درد مردم درمان نمی کنند و انقدر ساخت و تکمیلشان به تعویق می افتد که دیگر تبدیل به درد می شوند.

 

در خصوص پروژه ناتمام بیمارستان سقز هم مردم، مسئولان محلی و رسانه‎ها همواره پیگیر اتمام و بهره برداری آن بوده و نیز طرح‌های زیربنایی دیگر هم از نظر دور نمانده، چرا که تسریع در اجرای آن خواسته به حق مردم است.

 

لازم به ذکر است، بهره برداری از این بیمارستان در ارائه خدمات مناسب تر پزشکی و درمانی به شهروندان منطقه، کاهش اعزام بیماران، جذب نیروهای متخصص و فوق تخصص، راه اندازی مجتمع آموزشی عالی سلامت، توریسم درمانی و رفع مشکل بیکاری تا حدودی موثر خواهد بود.

 

 

پس در حقیقت ساخت و احداث این پروژه و افتتاح به موقعه آن به نفع خود مسئولان خواهد بود و بیشتر به آنها کمک می کند تا ضعف های مختلف از جمله مشکل درمان، بیکاری، و اشتغال را رفع کنند.

 

اختصاص 19 میلیارد تومان اعتبار برای بیمارستان سقز

در همین حال بیگلری نماینده سقز و بانه از صدور دستور تخصیص اعتبار به مبلغ ۱۹ میلیارد تومان جهت « تجهیزات بیمارستان سقز» و همچنین اختصاص مبلغ ۱۰ میلیارد تومان اعتبار جهت  تامین «تجهیزات بیمارستان بانه» از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.

 

حال پیگیری و تسریع روند افتتاح و اتمام این پروژه بسته به همت مسئولان دارد و قلب های دلسوزی که بتواند زودتر درد و رنج مردم را درک کند تا تبدیل زخمی چرکی و بدخیم نشود.

 

 

البته نباید نادیده گرفت که برای تسریع بخشی به پروژه مسئولان نباید از مصالح بزنند تا دوباره ماجرای بیمارستان نوساز کرمانشاه در شب زلزله تکرار نشود.

 

انتهای پیام/

یکشنبه 15 بهمن 1396 | 11:05

کد خبر : 28690

منتشر کننده : o.o

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید