کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

نماینده ولی فقیه در استان:

اقدامات ماندگار کنگره 5400 شهید می تواند نسل های بعدی را با مجاهدت های رزمندگان آشنا کند

نماینده ولی فقیه در استان،آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی، کمیته مطبوعات و رسانه، کنگره 5400 شهید، عند ربهم یرزقون، اقدامات ماندگار، شهدای کردستان

نماینده ولی فقیه در استان: اقداماتی که در راستای کنگره 5400 شهید انجام می شود، باید آثاری ماندگار باشد تا نسل های بعدی با مراجعه به آن ها بتوانند به رشادت و مجاهدت رزمندگان سپاه اسلام آشنا شوند.

به گزارش کُردتودی، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان در دیدار با اعضای کمیته مطبوعات و رسانه کنگره 5400 شهید استان با اشاره به جایگاه والای شهدای جان بر کف در جامعه اسلامی گفت: شهدا با تقدیم جانشان به مقام «عند ربهم یرزقون» رسیدند و ما امروز مدیون شهدا هستیم. شهدا به گردن ما حق دارند و اگر ما امروز کاری در راستای زنده نگه داشتن شهدا انجام می دهیم، بیشترین منفعت را می بریم؛ چرا که شهدا نیازی به کارهای ما ندارند و این ما هستیم که محتاج زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا هستیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان گفت: زنده نگه داشتن نام، یاد، سیره و روش شهدا امری حیاتی برای جامعه اسلامی است و بیان این مسائل به طرق مختلف تلنگری است برای ما که از عقیده و مرام شهدا فاصله نیگریم و همواره در کنار شهدا زندگی کنیم.

 

وی با اشاره به راه ها و روش های مختلف برای معرفی شهدا به نسل های بعدی انقلاب اظهار داشت: تهیه فیلم و کلیپ، تدوین کتاب، نوشتن مقالات و انتشار زندگینامه و خاطرات شهدا در فضای مجازی باعث می شود همه آحاد جامعه با اعتقادات و تفکرات شهدا آشنا شوند و این آشنایی نعمتی است که شامل حال همه ما می شود.

 

آیت الله حسینی شاهرودی با اشاره به آثار به جای مانده از شهدا ابراز داشت: ما می توانیم کمبودها و کاستی های جامعه را از زبان شهدا بیان کنیم. شهدا در وصیت نامه هایشان ما را به راه راست و درست راهنمایی کرده اند و ما می توانیم با مطالعه سیره و روش شهدا بر بسیاری از مشکلات سطح جامعه فایق آییم.

 

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه اگر انسان زندگی اش را خدایی کند مورد توجه ویژه پروردگار قرار می گیرد گفت: اگر انسان در انجام کارهایش رضای خداوند را در نظر داشته باشد، خداوند نیز حکمت را بر زبان آن شخص جاری می سازد. با مروری بر وصیت نامه های شهدا متوجه می شویم که این توصیه ها از زبان یک انسان بالغ بیان شده است و می تواند سرمشق زندگی ما باشد.

 

وی با اشاره به جایگاه شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم اظهار داشت: شهدای هشت سال دفاع مقدس فقط از ایران اسلامی دفاع نکردند بلکه از بشریت دفاع کردند؛ اگر جوانان این مملکت در برابر استکبار جهانی و نماینده آن ها یعنی رژیم بعث عراق سینه سپر نمی کردند، رژیم بعث عراق نوع بشریت را تهدید می کردند و یا شهدای مدافع حرم فقط از حرم الله دفاع نکردند، بلکه با سرنگونی داعش خدمتی به تمام بشریت؛ چون داعش تهدیدی بود که تمام بشریت را تهدید می کرد.

 

آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی با اشاره به اهمیت انجام اقدامات ماندگار برای کنگره 5400 شهید گفت: اقداماتی که در راستای کنگره 5400 شهید انجام می شود، باید آثاری ماندگار باشد تا نسل های بعدی با مراجعه به آن ها بتوانند به رشادت و مجاهدت رزمندگان سپاه اسلام پی ببرند و به طور ملموس با روزهای حماسه و خون رزمندگان سپاه اسلام آشنا شوند.

 

اصغر عبدی فر دبیر کمیته رسانه و مطبوعات در این نشست صمیمی ضمن اشاره به اقدامات انجام شده توسط کمیته رسانه و مطبوعات گفت: در اولین جلسه کمیته رسانه و مطبوعات، 5 کارگروه تولید محتوا، رسانه های مکتوب، خبرگزاری ها، شبکه های اجتماعی و کمیته بانوان با پیشنهاد و رأی خبرنگاران سطح استان تشکیل شد و از همان روز کارگروه های تعین شده شروع به فعالیت کردند.

 

منبع: پیشمرگ روح الله

 

انتهای پیام/sh.s

 

پنجشنبه 12 بهمن 1396 | 11:02

کد خبر : 28646

منتشر کننده : الف ر/p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید