کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کُردتودی گزارش می دهد؛

چالشی به نام ذرات معلق در هوا و نفسهای سخت این روزهای کردستانی ها/ دولت در بودجه 97 چقدر به محیط زیست توجه کرده است!؟

این روزها ذرات معلق در هوا زندگی شهروندان کردستانی را با چالشی جدی مواجه کرده است.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، طی سالهای اخیر ورود ریزگردها در استانهای جنوبی و شهرهای کردستان، زندگی شهروندان را با خطر و چالشی جدی مواجه کرده است. در چند روز گذشته موج جدیدی از ریزگردها و ذرات معلق در هوا، در برخی از مناطق مرزی منجمله خوزستان و مناطقی از کردستان بیش از 66 درصد حد مجاز زندگی انسانی گزارش شده است.

 

شایان ذکر است که، در حالی بودجه سال 97 امسال تنظیم شد که، سهم سازمان حفاظت از محیط زیست، ناچیز بوده است؛ این امر نشان از ناکارمدی برنامه های دولت و بی توجهی مسئولین به مقوله محیط زیست است؛ تا کنون هیچ برنامه ای نیز توسط مسئوین محیط زیست ارائه نشده است.

 

 

شدت آلودگی هوا، اغلب مدارس استان کردستان را در روزهای شنبه و یکشنبه  به تعطیلی کشاند و اداره کل محیط زیست استان نیز هشدارد داد که شهروندان حدالامکان از خانه‌های خود خارج نشوند.

 

بر اساس اعلام اداره کل محیط زیست استان مبنی بر تداوم آلودگی هوا و روند افزایشی غلظت ذرات معلق، تمامی مدارس مقاطع تحصیلی سطح شهر و روستای شهرستان سنندج و منطقه کلاترزان در نوبت عصر امروز تعطیل است.

 

امروز صبح نیز تمامی مدارس مقاطع تحصیلی سطح شهر و روستای شهرستان "سنندج، کامیاران، سقز، منطقه کلاترزان، موچش و زیویه"  تعطیل بود.

 

 

آلودگی هوا در شهر سنندج به مرز بحران رسیده و اغلب مردم با ماسک در خیابان‌ها تردد می کنند.

 

انتهای پیام/a.p

 

 

  یکشنبه 1 بهمن 1396 | 14:07

  کد خبر : 28490

  منتشر کننده : a.p

  ملا نصر الدین پاسخ یکشنبه 1 بهمن 1396 | 16:25

  0
  2

  به خیابان و بلوار و مکانی جاده و شهرک ساحلی اطلاق می شود که ان خیابان و بلوار به اقیانوس و یا دریا و یا دریاچه و یا سد و یا رودخانه ای وصل باشد شما بفرمایید که سنندج مرکز استان به کدام اقیانوس و دریا و سد و دریاچه و رودخانه وصل است که توسط تصویب شورای شهر قبلی و سالها پیش منطقه ای بنام جاده ساحلی و بلوار ساحلی نامگذاری شده است؟ سنندج یک شهر کوهستنی و سرازیری است که اساسا دفع فاضلاب ندارد فاضلاب خانه های 600 هزار نفر به دره ای می ریزد که اسم جاده و بلوار کنار ان با تابلو جاده ساحلی و بلوار ساحلی ناگذاری شده است و این دره فاضلاب تا 30 کیلومتر در جاده کامیاران امتداد دارد و میوه های حاصله از فاضلاب این مسیر به اندازه چند برابر میوه های جاهایی است که از کود انسانی برخوردار نیستند بنگاهداران و مردم نیز نگاهشان به چشمشان است و ظاهر بزرگ و قرمز زردالوی حاصله از کود انسانی را بر زرد الوی جای دیگر قطعا ترجیح می دهند خیلی از افراد هم مثل ملا نصر الدین باور کرده اند که در سنندج ساحل وجود دارد و خانه های خودشان را فروخته و در شهرک ساحلی زمین می خرند که اینده درخشانی دارد ملانصر الدین شما از مسئولین نامگذاری بلوار ساحلی تقاضا دارد که برای تفریح و شنا کردن به مازندران تشریف نبرند و در رودخانه ساحلی سنندج که به شنا بپردازند اگر انجا رودخانه ای وجود دارد و یا از میوه های ارگانیک تناول نفرمایند از میوه های بزرگ و خوب جاده کامیاران تناول فرمایند که چون به مردم روا داشته مروت نیست که بر خود روا ندارند. عزیز دل : هروقت سنندج دارای اقیانوس شد ریزگرد نیز از بین خواهد رفت و هوای پاک خواهد امد

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی Captcha image
   
     

  ADS

  پیشنهاد سردبیر:

  آرشیو پیشنهاد سردبیر

  گزارش و تحلیل:

  آرشیو گزارش و تحلیل
   

  کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید