کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

بازار داغ استعفا دادن بعد از لو رفتن چهره واقعی!

استعفا، تقلب علمی، استعفا از کار، جعل مدرک

این روزها برخی از چهره های سیاسی کشور در شهرستان ها مجبور به استعفا می شوند، آن هم بعد از لو رفتن تقلبی که انجام داده اند!

به گزارش کُردتودی، این روزها بازار داغ استعفا دادن بعد از لو رفتن تقلب تبدیل به یک رسم شده که دیگر باید منتظر افزایش تعداد لو رفته های استعفا داده باشیم.

 

مهرداد ابراهیمی معاون سیاسی استانداری خراسان شمالی به واسطه اثبات تقلب علمی از سمت خود استعفا داده و جایگاه خود را به فرد دیگری واگذار کرده است و ماجرای تقلب وی چند روز قبل فاش شد.

 

ماجرای تقلب علمی و مدارک جعلی برخی مسئولان و مدیران مناصب مختلف دولتی در طول سال های گذشته همواره سر و صداهایی برپا کرده و در اکثر اوقات نیز منجر به برکناری یا استعفای مدیر متخلف شده است.

 

البته ناگفته نماند که هفته قبل هم فرماندار دزفول به واسطه همین افشاگری در خصوص تقلب وی از سمت خود کناره گیری کرد.

 

در جریان فرماندار دزفول مشخص شد که وی اصلا دکترا ندارد و خود را با سمت دکترا معرفی کرده بود، و نیز معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی که فرد دیگری را به جای خود به جلسه امتحانات فرستاده و خوشبختانه با هوشیاری مسئولان حوزه امتحانی شناسایی و اخراج شد، دو مورد از تقلب های رو شده در روزهای اخیر است.

 

اما باید در نظر داشت که این اشخاص صلاحیت شان از سوی فردی که تائید شده باید مورد بررسی بیشتر قرار می گرفت چرا که حداقل با جمعیت میلیونی هر استان طرف بوده و این اشخاص وضعیت یک جامعه را کنترل می کردند، یعنی تصمیم گیری و صدور رای یک جمعیت را در دست داشتند!

 

باید این اشخاص و اشخاص دیگری که چهره آنها زیر القابشان فعلا پنهان شده است، حداقل یه عذرخواهی کوچک و ناقابل را از جامعه هدف خود می کردند نه به احترام مردم، بلکه به احترام خودشان که سالها و ماه ها پشت میز صدارت افراد لایق نشسته و حق آنها را ضایل کردند.

 

چه تلخ است داستان صدرات و پشت میز نشینی در شهری که جوانان لایق و هزاران دکترا، فوق لیسانس و لیسانس ماهر، با سواد، با استعداد و با مدرک دارد!

 

باید یادآور شد که استعفا دادن یک لطف بزرگ در حق این افراد است که حق تعداد زیادی از مردم را ناحق کردند و بدون هیچ جریمه و تاوانی از سمت خود فقط کناره گیری کردند!

 

انتهای پیام/

دوشنبه 2 بهمن 1396 | 09:40

کد خبر : 28478

منتشر کننده : o.o

اینکه موضوع تازه کشفذ شده ای نیست پاسخ دوشنبه 2 بهمن 1396 | 14:02

1
1

اینکه موضوع تازه کشف شده ای نیست ولی اکنون زیاد تر هم شده است اکنون بطور معمول ایمیلی های زیادی برای اینجانب می اید که دکترا و مدرک بگیرید و همه کار را ما انجام می دهیم و سایت واضح و روشن دارند که ان ایمیها را پاک کرده ام در اینده اگر امد برای شما ادرسشان را می نویسم .خب از اینجانب گذشته است و نکرم و اگر به گذشته هم بر می گشتم نمی کردم و در اوایل انقلاب که استخدام شدم به ما می گفتند که تعهد مهم است و مدرک زیاد مهم نیست و حثوثها نیز زیاد تفاوتی نداشت . با همان باور مدرک نگرفتیم و از طرفی بدلیل انقلاب فرهنگی اساسا دانشگاهها تعطیل بود نتیجه این شد کسانی که از انان امتحان گرفته و استخدام کرده ام ده برابر من بدلیل دکتراهایشان حقوق می گیرند و به ریاستها رسیده اند ما نکردیم علاوه بر ان خانواده ام نیز حقشان که کارکرده اند بر باد رفت ولی اساسا سوال این است وقتی کسی سواد دکترا نداشته باشد ولی مدرک داشته باشد بالاخره به مدرک ریاست و حقوق بالا می دهند به ان که بناحق خواهد رسید ولی نتیجه بی سوادی اش برای مملکت چه خواهد شد؟ فرض بر این باشد هیچ کسی نیز متوجه تقلب دکترای یک شخص نشود درامد حاصله از دکترای تقلبی چه حکم شرعی دارد؟ با همان دکترای تقلبی در کمترین حالت به بچه های خودش که قطعا می دانند کدام حاکیت درونی را خواهد داشت؟ مال امروز و دیروز نیست اسان هم شده است از اکسفورد با 500 هزالر تومان رسیده است به داخل کشور دکترا گرفتن/ ولی اخر و عاقبتی برای مملکت و خودشان نیز ندارد

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید