کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گزارش

ضعف شورای آموزش و پرورش شهرستان قروه در زمان بندی اعلام تعطیلی مدارس/ آیا ساعت 7:15 زمان مناسبی برای اعلام تعطیلی مدارس است؟

بارش برف،تعطیلی مدارس،نوبت صبح،قروه،آموزش و پرورش،ضعف شورای آموزش و پرورش،سرویس های مدارس

با وجودی که از شب گذشته شاهد بارش برف در سطح شهرستان قروه بوده ایم امروز و در حالی که ساعت از 7 صبح گذشته بود خبر تعطیلی برخی مدارس از سوی آموزش و پرورش منتشر شد.

به گزارش کُردتودی، با وجودی که از ساعات ابتدایی شب گذشته بارش برف در شهرستان قروه آغاز شده بود و برودت هوا در ساعات منتهی به نیمه های شب احساس می شد اما هیچ خبری مبنی بر تعطیلی مدارس از سوی شورای آموزش و پرورش شهرستان قروه و مدیریت این مجموعه اعلام نشد و این وضعیت تا ساعات ابتدایی صبح نیز ادامه داشت.

 

اما پس از آنکه رانندگان سرویس های مدارس در مسیر رسیدن به مدرسه بودند و دانش آموزان نیز آماده ورود به کلاس درس می شدند کانال روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان قروه خبر از تعطیلی مدارس داد ، ساعت از 7:15 دقیقه صبح گذشته بود.

 

متاسفانه این نحوه اطلاع رسانی آن هم در حالی که بیش از 10 ساعت از زمان بارش برف می گذشت نشان دهنده ضعف شورای آموزش و پرورش در تصمیم گیری به موقع می باشد که خانواده ها، سرویس های مدارس و دانش اموزان را با نارضایتی مواجه می کند.

 

در همین خصوص تعدادی از رانندگان سرویس های مدارس با ارسال پیام و در تماس های تلفنی با خبرنگار ما گلایه های خود را در این خصوص بیان داشتند .

 

یکی از این رانندگان در تماس تلفنی خود با اشاره به شرایط نامناسب رانندگی و لغزندگی خیابان ها، اظهار داشت: اطلاع رسانی مسئولین در خصوص تعطیلی مدارس بسیار ضعیف بود .

 

وی افزود: ما مجبور شده ایم پس از اینکه دانش آموزان را به مدرسه رسانده ایم باز هم آنها را به خانه های خود ببریم.

 

این راننده سرویس ادامه داد: این در حالی است که ماهم برای خود برنامه ریزی ای داشته ایم و با این وضعیت امروز از کارهای شخصی خود و دیگر سرویس های مشخص شده در ساعات صبح بازماندیم.

 

در همین رابطه خانواده ها نیز گلایه های بسیاری داشته اند و پیام های بسیاری برای مدیریت پایگاه خبری تحلیلی سراب خبر ارسال شده است که بیانگر نارضایتی انها از نحوه اطلاع رسانی است.

 

بی تردید اطلاع رسانی در خصوص تعطیلی مدارس بیش از هر چیزی نیازمند زمان بندی مناسبی برای اعلام آن می باشد تا خانواده ها نیز در جریان آن قرار بگیرند و نگرانی های رفت و آمد دانش اموزان پس از اعلام تعطیلی مدارس متوجه انان نباشد.

 

اعلام دیرهنگام تعطیلی مدارس امروز باعث شد تا بسیاری از والدین کارهای اداری خود را تعطیل کنند و با نگرانی به سمت مدارس راهی شوند تا کودکان خود را به خانه بازگردانند.

 

حال باید گفت تکلیف آن دسته از والدینی که شاید از شبکه های اجتماعی استفاده نمی کنند و منتظر اعلام خبر تعطیلی مدارس از سوی رسانه ملی می باشند چیست؟ چرا که هم اکنون و با پیشرفت علم و فناوری گاهی خبرها پیش از آنکه از طریق تلویزیون و شبکه های استانی اعلام شوند از طریق شبکه های اجتماعی و خبرگزاری های رسمی به اطلاع می رسند و در این میان هستند والدینی که دسترسی به شبکه های اجتماعی ندارند و از این خبرها بی خبر می مانند.

 

امید آنکه مسئولین امر با درنظرگرفتن این شرایط در زمان های مشابه تصمیم گیری سریع تری داشته باشند و به هنگام عمل کنند.

 

انتهای پیام/

شنبه 30 دی 1396 | 08:51

کد خبر : 28449

منتشر کننده : م ح/sab

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید