کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

امامان جمعه کردستان در خطبه های نماز جمعه تاکید کردند؛

مسوولان پشت درهای بسته خود را محبوس نکنند و مشکلات مردم را بشنوند/ مسوولان به تعهدات خود در قبال مردم عمل کنند

امام جمعه موقت سنندج, ماموستا سید احسن حسینی, نماز جمعه اهل سنت, نماز جمعه کردستان

امام جمعه موقت سنندج گفت: باید مسئولان استانی به ویژه مسئولان استانداری کردستان برای برطرف کردن مشکلات بیکاری و معیشتی مردم همت و تلاش مضاعف کنند و در اتاق‌های خود را بر روی مردم باز کرده و بیشتر از گذشته آنان را تحویل بگیرند.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، ماموستا سید احسن حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر سنندج با تاکید بر شکرگذاری نعمت‌های خدا، امنیت کنونی و سلامت افزود: قرآن و فرموده‌های پیامبر اکرم(ص) بهترین و بدترینخانواده‌ها را به ما معرفی می‌کند.


وی در بخشی دیگر از خطبه‌های خود با اشاره به امنیت و آرامش کنونی کشور اظهار کرد: باید شکرگذار خداوند باشیم که در کشور اسلامی که حق و حقیقت است، زندگی می‌کنیم.


امام جمعه موقت سنندج با اشاره به شهادت پرسنل کشتی سانچی گفت: این افراد پرسنل زحمت‌کشی بودند که در آتش سوختند و قلب ملت ایران در این حادثه داغدار شد.


وی با اشاره به سالگرد شهدای 28 دی‌ماه سال 65 اضافه کرد: در این بمباران 220 نفر در شهر سنندج به وسیله هواپیماهای بعثی عراق به درجه شهادت و 123 نفر به درجه جانبازی نائل شدند.


امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه وظیفه همه ماست که از آن روزها یاد کنیم خاطرنشان کرد: خوشبختانه تمام توطئه‌های دشمنان بر علیه دین، نظام و مردم به وسیله "ذکاوت و بصیرت مردم و رهنمودهای مقام معظم رهبری" خاموش شد.


وی گفت: باید مسئولان استانی به ویژه مسئولان استانداری کردستان برای برطرف کردن مشکلات بیکاری و معیشتی مردم همت و تلاش مضاعف کنند و در اتاق‌های خود را بر روی مردم باز کرده و بیشتر از گذشته آنان را تحویل بگیرند.


ماموستا حسینی افزود: امیدواریم همان گونه که امنیت پایدار داریم با زحمت و تلاش مسئولان نیز شاهد ایجاد اشتغال پایدار هم باشیم.


وی اظهار کرد: بارها گفته‌ایم اگر مسئولی مردم را پله‌ای برای ترقی خود می‌کنند، از حق تعالی طلب می‌کنیم که وی را با اشد مجازات، محاکمه کند.

 

*مسوولین به تعهدات خود در قبال مردم عمل کنند
 
 
ماموستا ملا جمال کریمی امام جمعه موقت بانه ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه اين شهر که در مسجد جامع بانه برگزار شد؛ با اشاره  به آیات و روایات اسلامی در خصوص وفای به عهد و عمل به آن اظهار داشت: طبق آیات و روایات اسلامی خوش قولی و عمل به تعهدات از ضروریات دینی و نشانه های ایمان است.
 
 
وی افزود: رسول گرامی اسلام(ص)  بهترین الگو و اسوه برای مسلمانان در تمام زمینه ها بویژه وفای به عهد و خوش قولی است بطوریکه ایشان نسبت به تعهداتی که با کفار هم که داشتند وفادار بودند.
 
 
ماموستا کریمی از مسلمانان بویژه مسئولین خواست در زمینه وفای به عهد و خوش قولی پیامبر اسلام را سرمشق و الگوی خود قرار دهند و نسبت به تعهداتی که در قبال دین؛ جامعه و مردم دارند پای بند باشند.
 
 
امام جمعه موقت بانه با بیان اینکه مسئولین در قبال مردم و انجام وظایف و تعهدات خود مسئول هستند از آنها خواست نسبت به وظایفی که نسبت به مردم و جامعه دارند به نحو احسن عمل کنند.
 
 
وی تصریح کرد: چنانچه هر کس در جایگاهی که دارد نسبت به وظايفش متعهد و دلسوز باشد جامعه رو به رشد و سعادت پیش خواهد رفت و اگر غير از اين باشد خداوند دشمنان را بر آنها مسلط خواهد كرد.
 
 
وی در ادامه سخنان خود از مجموعه آموزش و پرورش بانه و اعضای شوراهای آموزش و پرورش این شهر  بدلیل کسب رتبه برتر استانی قدردانی کرد و گفت: کسب رتبه برتر برای سومین سال متوالی حاکی از انجام تعهدات این شورا در قبال مسئولیتشان است.
 
 
ماموستا کریمی همچنین از رئیس مرکز بهداشت و مجموعه این مرکز  به دلیل نظارت های مستمر بر صنوف حساس نیز قدردانی کرد و گفت: این نظارت های مستنر تاثیر بسزایی در ارتقای سلامت جامعه و بهداشت عمومی دارند که می باست تداوم داشته باشد.
 

*دشمن به دنبال ناامید ساختن مردم از نظام مقدس جمهوری اسلامی است

 

حجت الاسلام حسن باباییان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قروه با بیان اینکه دشمن به دنبال ناامید ساختن ما از نظام اسلامی است اظهار داشت: این در حالی است که ما امت برتریم و به واسطه امام راحل و جان فشانی شهدا عالم را بیدار کردیم که در این خصوص باید ظاهر و باطن ما نیز یکی باشد.

 

وی با اشاره به کاهش میزان بارندگی در سال جاری افزود: ما ستاد زکات تشکیل دادیم که از مردم زکات بگیریم و از گندم کار و جوکار و دامدار با شرایط هر فرد که به آن زکات تعلق می گیرد ان را پرداخت می نماید و ما در این راستا باید ما باید کشاورز را تشویق و ترغیب کنیم تا زکات خود را بپردازد و خدا در اینصورت برکت ان را بیش از پیش می کند.

 

امام جمعه قروه با بیان اینکه دشمن به دنبال القا کردن این است که ما نفرین شده ایم و برای همین است که باران نمی بارد، به ولادت حضرت زینب (س) اشاره نمود و  خاطر نشان کرد: حضرت زینب (س) در سخت ترین شرایط تقوا را رها نکرد و مبارزه با دشمن از یاد نبرد و ابهت دشمن را شکست و کبروغرور دشمن را با رفتار خود نادیده گرفت و ما امتی هستیم که از چنین الگویی برخورداریم بنابراین توطئه های دشمنان در ما نمی تواند اثرگذار باشد.

 

وی با اشاره به ایجاد شبهاتی در خصوص نقد نمودن ائمه اطهار (ع) از سوی برخی افراد افزود: حالا برخی افراد به دنبال این هستند تا اذهان عمومی را از مسائل اقتصادی دور کنند و با فرافکنی مسائلی چون ایجاد شبهه در خصوص نقد ائمه اطهار (ع) ایجاد کرده اند.

 

باباییان ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی خواهان حل معضلات و مشکلات مردم هستند و در این خصوص مردم نیز آگاهی دارند اما مجریان نمی توانند مشکلات مردم را برطرف کنند و بنابراین به دنبال دور ساختن اذهان عمومی هستند.

 

به گفته باباییان این توان در وجود انسان ناقص وجود ندارد که بخواهد انسانی کامل که تمامی کائنات به واسطه او خلق شده است را مورد نقد قرار دهد.

 

وی افزود: این فرافکنی است که به جای پاسخ دادن به مطالبات مردم اینچنین سخنانی بیان کنیم.

 

حجت الاسلام باباییان در ادامه سخنان خود به سانحه برخورد دو کشتی و غرق شدن کشتی سانچی اشاره نمود و بیان داشت: برخورد کشتی ها در دریای چین و کشته شدن 32 نفر از کارکنان و دریانوردان ایرانی جان ها را غمگین و ناراحت کرد.

 

وی همچنین با اشاره به برگزاری اجلاس بین المجالس در تهران گفت: اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی در تهران و دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی دارای پیام های بسیار مهمی بوده است.

 

وی ادامه داد: دشمن اصرار دارد که ما را منزوی نشان دهد که برگزاری این اجلاس نشان داد ایران اسلامی منزوی نیست و با جهان در ارتباط قرار دارد.

 

باباییان افزود: حضور ملت های مسلمان نشان دهنده امنیت بی نظیر ایران اسلامی بود که دشمن به دنبال آن بود که خلاف ان را نشان دهد.

 

امام جمعه قروه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری اظهار کرد: دنیای اسلام باید با صراحت و محکم سخن خود را بگوید و  در مسائل اساسی سخن و موضع خود را بیان کند.

 

وی ادامه داد: دنیای اسلام باید در موضوعات مهم و اساسی نقش آفرینی کند و نگذارد تجربه تلخ دهه های گذشته و تسلط قدرت ها تکرار شود.

 

وی افزود: نباید گذاشت که امپراطوری تبلیغاتی غرب که به دست صهیونیست ها اداره می شود دنیای اسلام را نادیده بگیرد و مسائل اصلی اسلام را محو کند.

 

باباییان با بیان اینکه صهیونیست ها روزی فریاد از نیل تا فرات را سر می دادند گفت: امروز صهیونیست ها برای حفظ جان خود دیوار به دور خود می کشند.

 

وی در بخش پایانی خود به محبت ایرانی ها در قلب ملت فلسطین اشاره نمود و بیان داشت: در روز غزه رییس دفتر سیاسی حماس نامه ای را به مقام معظم رهبری ارسال کرده است که سرتاسر این نامه توامان با تشکر و قدردانی و اظهار محبت است و این محبتی که در قلب ملت فلسطین قرار گرفته است ناشی از حمایت های ملت ایران اسلامی است.

 

انتهای پیام/a.p

جمعه 29 دی 1396 | 13:59

کد خبر : 28441

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید