کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

سرباز فداکار مریوانی بعد از یک سال هنوز چشم انتظار تحقق وعده‎هاست

سرباز فداکار مریوانی، سرباز مریوانی، وعده های ابتکار، اخبار مریوان

موج خبر فداکاری جوان مریوانی در اغلب رسانه های کشور به عنوان اقدام فداکارانه و قابل تقدیر منعکس شد. اقشار مختلف مردم مریوان با شنیدن خبر بازگشت این جوان چندین ساعت در صف های طولانی با دسته های گل، بنرها و پارچه نوشته هایی از وی استقبال کردند.

به گزارش کُردتودی، به نقل از زریوار خبر، اواخر آذر ماه سال 95 خبر فداکاری یک جوان مریوانی تیتر اول خبرگزاریهای کشور و  تلویزیون های خارجی و نقل محافل شد. لینک خبر

موج خبر فداکاری جوان مریوانی در اغلب رسانه های کشور به عنوان اقدام فداکارانه و قابل تقدیر منعکس شد. اقشار مختلف مردم مریوان با شنیدن خبر بازگشت این جوان چندین ساعت در صف های طولانی با دسته های گل، بنرها و پارچه نوشته هایی از وی استقبال کردند. مسئولین کشوری برای وی پیام می فرستادند، وی را به عنوان قهرمان نام می بردند، قول استخدامی به وی دادند. 1-لینک خبر - 2- لینک خبر

محمد باختر سرباز فداکار مریوانی را به یاد دارید، سرباز مریوانی که حوالی ساعت 14 بعدازظهر روز شنبه 27 آذرماه 95، هنگام انجام خدمت سربازی(نگهبانی) در پادگان عجب شیر، پس از نجات دادن جان یک سگ گرفتار در میان سیم خاردار بر اثر انفجار مین پای راست خود را از دست داد.

خبرنگار زریوار خبر، بعد از گذشت بیش از یک سال از این حادثه به سراغ محمد باختر جوان فداکار مریوانی رفت تا از آخرین وضعیت این جوان آگاه شود. پس از گذشت بیش از یک سال با وجود وعده های فراوان مسئولین و شخص خانم معصومه ابتکار رئیس وقت سازمان محیط زیست کشور مبنی بر استخدام وی در محیط زیست اما تاکنون هیچ اقدام عملی صورت نگرفته است.

محمد باختر با وجود از دست دادن یک پای خود و قول مساعد مسئولین تاکنون مشمول حمایت جانبازی نیز نشده است. باختر در مورد مسئله استخدامی در محیط زیست نیز گفت: از آن زمان تاکنون که قول استخدامی در محیط زیست را اعلام کردند تاکنون هیچ حمایتی از محیط زیست و دولت صورت نگرفته است.

 

محمد به خبرنگار ما، گفت:  البته ناگفته نماند خانم ابتکار همچنان قول حمایت و پیگیری جهت جذب در سازمان را داده است.

 

محمد در این مدت با هزینه های شخصی و بدون حمایت ارگانهای دولتی و غیر دولتی اقدام به خرید پای مصنوعی کرده است. جوان فداکاری که سال گذشته مسئولین تنها بدلیل نزدیکی به انتخابات با دسته های گل و شیرینی به ملاقات وی می رفتند اکنون کسی احوال وی را نمی پرسید. با وجود گذشت 13 ماه از این حادثه تاکنون به هیچ کدام از وعده های خود عمل نکرده اند.

 

محمد از برخی شایعات نیز ناراحت بود؛ گویا محمد باختر با دریافت کمکهای نقدی زیاد، استخدامی در محیط زیست و جانبازی توجه ویژه ای به وی شده است و هیچ مشکلی ندارد اما باید گفت: علاوە بر اینکه تاکنون حمایتی صورت نگرفته است حتی هزینه خرید پای مصنوعی که دو میلیون تومان بود توسط خانواده باختر تهیه شده است.

 

جوان فداکار مریوانی همچنان امیدوار است تا مسئولین(دولت و ارتش) و نماینده مجلس مشکلات وی را حل کنند.

 

حرکت فداکارانه معلم مریوانی برای حمایت و اعلام همدردی با دانش آموز بیمار، شکستن تفنگ های شکارچی و خودداری از شکار حیوانات، اقدام جمعیِ تعمیرکاران مریوانی برای یاری رسانی و ارائه سرویس رایگان به مسافران نوروزی، نجات جان یک حیوان توسط سید محمد باختر سرباز مریوانی در پادگان عجب شیر و ... همه و همه درس بزرگ برای مردم و مسئولین است. مریوان در طی این سالها تبدیل به کانون و تالاری پرشکوه برای اجرای دل انگیزترین سمفونی های انسانی شده و فارغ از هرگونه هیاهو و جنجال تبلیغاتی فقط عشق و انسانیت را می نوازد، همین مسئله باعث جلب توجه افکار عمومی نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان شده و این میتواند بیشتر از پیش ذهن ما را معطوف به این مسئله کند که در مریوان چه خبر است؟

 

چه چیزی باعث شده دولتمردان جوانان با غیرت و دلاور و مرز دار این دیار را با وعده های خود سرگردان و ناامید می کنند؟
 

چه چیزی باعث شده که در کوران قهرمان سازیهای رسانەای و صرف هزینه هنگفت برای القا و تعمیم فرهنگهای غالب، مریوانیها اینگونه انسانیت را آبروداری می کنند؟ 


تصاویری از محمد باختر سرباز فداکار مریوانی از آذر سال گذشته تا دیماه 96 با پای مصنوعی

تصاویری از محمد باختر سرباز فداکار مریوانی از آذر سال گذشته تا دیماه 96 با پای مصنوعی

تصاویری از محمد باختر سرباز فداکار مریوانی از آذر سال گذشته تا دیماه 96 با پای مصنوعیتصاویری از محمد باختر سرباز فداکار مریوانی از آذر سال گذشته تا دیماه 96 با پای مصنوعی

تصاویری از محمد باختر سرباز فداکار مریوانی از آذر سال گذشته تا دیماه 96 با پای مصنوعی

 

تصاویری از محمد باختر سرباز فداکار مریوانی از آذر سال گذشته تا دیماه 96 با پای مصنوعی


گزارش: مسلم کیائیان

انتهای پیام/a.p

دوشنبه 25 دی 1396 | 10:43

کد خبر : 28397

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید