کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

طرح تکاپو با هدف اشتغالزایی در دهگلان اجرا‌ ‌شود /سود تسهیلات صنعت روستایی و سرمایه در گردش 10 درصد و بقیه 6 درصد است

اشتغال پایدار,اشتغال فراگیر,طرح تکاپو,سرمایه گزاران,تولدی مواد خوراکی,خویش فرمایی,کا رفرمایی

فرماماندار دهگلان خواستار اجرای طرح تکاپو با هدف ایجاد اشتغال فراگیر درشهرستان شد.

به گزارش کُردتودی،نظری فرماندار دهگلان در هشتمین نشست کار گروه اشغال دردهگلان با اشاره به ایجاد اشتغال فراگیر و پایدار خواستار اجرای طرح تکاپو در شهرستان شد.

 

نظری ضمن اشاره به تصویب 69 طرح اشتغالزایی و اجرای آن در قالب طرح تکاپو با هدف ایجاد اشتغال گفت: براساس این طرح قابلیت‌های یک منطقه شناسایی و سپس بیکاران و سرمایه گذاران به آن سمت هدایت شده و با کمترین تسهیلات بیشترین شغل ایجاد شود.


نظری از دستگاههای اجرای خواست که این 69 طرح مصوبه شهرستان باید تک تک بررسی شوند که آیا دردست متقاضی، در دست اقدام  و یا مشکل وثیقه و غیره دارند که کتبا گزارش آن ارسال شود.

 

وی با تأکید بر اینکه باید بتوانیم صاحبان فکر و ایده را نیز مورد حمایت قرار دهیم، عنوان کرد: تعاریف متعددی در این زمینه وجود دارد و باید بتوانیم همه  را راهبری کرد که چه اقداماتی در سطح شهرستان برای این ساماندهی صورت گیرد.


نظری ملاک و معیار را ایجاد اشتغال دانست نه میزان پرداخت تسهیلات و از دستگاههای اجرای خواست که برای ایجاد اشتغال بیکاران  تلاش کنند ونگذارند که تسهیلات اشتغال برگشت داده  شود.

 

 مشاغل خانگی تولید مواد خواد خوراکی باید از نظر بهداشت و سلامت مطمئن باشند


 فرماندار دهگلان با اشاره به ایجاد مشاغل خانگی که اقدام به تهیه ترشیجات و مواد خوراکی می کنند اظهار داشت که شخص شاغل و مکان تولید مواد خوارکی باید از نظر بهداشتی کاملا سالم باشد.


 وی افزود: باید در چهار چوب ضوابط و مقررات بهداشت از طریق شبکه بهداشت و درمان شهرستان این مسئله بررسی شود که برای سلامت جامعه بسیار مهم است.


 رئیس اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی :سود تسهیلات صنعت روستایی و سرمایه درگردش 10 درصد و بقیه 6 درصد است  

 

مفاخری رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به اشتغال پایدار در حوزه مشاغل خانگی،خود اشتغالی و خویش گفت: کار فرمایی که با ایجاد طرحش مایبن 2 تا 50 نفر استخدام کند  تسهیلات  20 تا 100 میلیون می تواند دریافت کند و کار فرمایی که  برای  بیشتر از 50 نفر ایجاد اشتغال نماید می تواند تسهیلات  2 و نیم تا 15 میلیارد تومان دریافت کند.


 وی درادامه گفت:با توجه به شیوه نامه در اشتغال فراگیر و پایدار روستایی به ازای هر50 میلیون تومان وام پرداختی باید ایجاد شغل شود و اگر شغل ایجاد نشود سود یارانه به وام تعلق نخواهد گرفت.


مفاخری افزود: سود تسهیلات صنعت روستایی و سرمایه درگردش 10 درصد و بقیه 6 درصد است که باز پزداخت حداکثر 6 ساله و با ضمانت سند املاک روستایی قابل دریافت است.

 

منبع:دهگلان شیدا

 انتهای پیام/

یکشنبه 24 دی 1396 | 08:44

کد خبر : 28371

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید