کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کُردتودی گزارش می‌دهد؛

ضرب و شتم دستفروش سنندجی توسط عوامل شهرداری/ وقتی عوامل شهرداری سنندج پشیزی برای تأکیدات استاندار ارزش قائل نیستند!

کتک زدن دستفروش سنندجی، ضرب و شتم دستفروش سنندجی، کتک کاری دستفروش، شهرداری سنندج، سیگار فروشی

صبح امروز مأموران شهرداری سنندج یک دستفروش را در بلوار دکتر حسینی این شهر مورد ضرب و شتم قرار دادند که با حضور مردم در محل حادثه، متواری شدند.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، علارغم اینکه مسؤولان استانداری و شهرداری در استان کردستان بارها تأکید کرده‌اند که نباید مأموران شهرداری با دستفروشان برخورد فیزیکی کنند اما این عوامل به این تأکیدات گوش نمی‌دهند و هر بار شاهد صحنه‌های دلخراشی از برخورد مأمورین شهرداری با دستفروشان هستیم که نمونه اخیر، برخورد ناشایست مأموران شهرداری بیجار با یکی از دستفورشان این شهر در چند روز گذشته بود که موجب بهره‌برداری سوء رسانه‌های ضدانقلاب هم قرار گرفت.

 

معلوم نیست که آیا تأکیدات مسؤولان استانی در این خصوص فقط در ظاهر است و به آن اعتقاد قلبی ندارند یا اینکه این مأموران آنقدر قلدر هستند که به حرف هیچ کسی توجه نمی‌کنند و هر چه مغزشان دستور دهد به آن عمل می‌کنند؟!

 

 

صبح امروز یکی از دستفروشان شهر سنندج در قسمت حاشیه شهر بلوار دکتر حسینی در شانه خاکی به اصطلاح پیاده‌رو مشغول کسب روزی حلال برای یک خانواده 8 نفره بوده که مورد ضرب و شتم مأموران شهرداری قرار می‌گیرد و با رسیدن مردم آن محل، مأموران شهرداری مجبور به فرار می‌شوند!

 

ع. حسین پناهی پیرمرد سیگار فروشی که با یک فرغون در کنار بلوار دکتر حسینی مشغول کسب روزی از طریق فروش چند پاکت سیگار است در گفت‌و گو با خبرنگار می‌گوید: نان‌آور یک خانواده 8 نفره است و دو پسر هم دارد که ازدواج کرده‌اند و یکی از آنها بیکار و یکی دیگرشان هم بیماری اعصاب و روان دارد و خودش مجبور است برایشان کسب درآمد کند.

 

او می گوید: هیچ گناهی مرتکب نشده و در شانه خاکی بلوار دکتر حسینی سنندج با یک فرغون مشغول فروش سیگار است!

 

حسین‌پناهی با حالتی غمگین و ناراحت از نحوره برخورد مأمورین شهرداری گلایه دارد و می‌گوید: اگر مردم سر نمی‌رسیدند مأموران تمام وسایلش را با خود می‌بردند.

 

او می‌گوید: کار دیگری بلد نیست و از سر ناچاری و به خاطر بیکاری مشغول سیگار فروشی است.

 

این نحوه برخورد مأموران شهرداری با دستفروشان در حالی است که استاندار کردستان روز چهارشنبه 20 دی 96 در همایش شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهرهای استان کردستان گفته که بنده در جلسه شورای اداری متوجه شدم که نیروهای شهرداری با مردم برخورد فیزیکی می‌کنند، هیچ کس حق برخورد فیزیکی با مردم را ندارد حتی اگر خلاف کرده باشد چراکه برای خلاف قانون داریم.

 

مرادنیا افزوده: اگر نیرویی با مردم درگیر شود نیروی باکفایتی برای شهرداری نیست و باید عذرش خوانده شود چراکه این برخوردها شایسته نیست!!

 

وی عنوان کرده: باید به گونه‌ای کار کنیم که در پایان کار وجدانمان از عملکردمان راضی باشد.

 

گفتنی است؛ قانون شهرداری‌ها، به ماموران شهرداری اجازه داده است تا با هرگونه سد معبر از جمله دست‌فروشی مقابله کنند و برای مقابله با آن نه نیازی به دستور قضایی است و نه ادعای خسارتی پذیرفته می‌شود.

 

انتهای پیام/h.e

شنبه 23 دی 1396 | 12:31

کد خبر : 28367

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید