کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رئیس شرکت برق دهگلان در گفتگو باخبرنگار ما

دستکاری 96 کنتور حجمی هوشمند آب چاههای کشاورزی دهگلان در سال جاری

کنتور هوشد,کنتور آب وبرق ,چاهای آب کشاورزی دهگلان,اضاافه برداشت,مصرف بهینه آب,طرح احیا وتعادل بخشی

رئیس شرکت برق دهگلان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 96 کنتور حجمی هوشمند چاههای کشاورزی شهرستان دستکاری شده است.

به گزارش کُردتودی، کیومرث آقا محمدی رئیس شرکت برق شهرستان دهگلان در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به دستکاری و از مدار خارج نمودن کنتور هوشمند حجمی چاههای کشاورزی اظهار داشت:  در سال 95 تعداد 33 مورد ودر سال جاری تعداد 96 مورد کنتورهوشمند در شهرستان دستکاری و از مدار خارج شده که 63 مورد آن به  منابع آب دهگلان گزارش شده است.

 

آقا محمدی با اشاره به قابلیت های کنتورهای هوشمند آب و برق تصریح کرد: نصب کنتورهای هوشمند آب و برق در مصرف بهینه آب و جلوگیری از اضافه برداشت آب از چاه بسیار مؤثر است و مصرف آب در بخش کشاورزی را کاهش می دهد.


وی افزود: کنتورهای هوشمند آب و برق توانایی کنترل میزان مصرف کشاورزان، اندازه گیری همزمان میزان مصرف برق و آب را دارند به طوری که این کنتورها علاوه بر اندازه گیری قابلیت قطع برق را براساس آب مصرفی در دوره های زمانی دارند و با اتمام سهمیه آب به صورت اتوماتیک برق چاه قطع می شود.


رئیس داره برق دهگلان در ادامه با اشاره به دو حوزه پیشگیری و برخورد گفت: باید اطلاع رسانی از طریق رسانه های شهرستان صورت گیرد تا کشاورازن مطلع شوند که درصورت دستکاری و از مدار خارج نمودن کنتور هوشمند برخورد قضایی خواهد شد.


آقا محمدی در ادامه گفت:در حوزه پیشگیر در خرداد ماه سال جاری مصوباتی صورت گرفته که استفاده کنندگان غیر مجاز از انشعابات آب و برق وگاز به ادارات خدمات رسان اعلام شده است .


رئیس اداره برق دهگلان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای تعادل بخشی سفره های آب زیر زمینی گفت: باید نصب وسایل اندازه گیری و حجمی برای بهره برداران از منابع آب زیر زمینی با جدیت دنبال شود.


آقا محمدی هدف از طرح احیار و تعاد ل بخشی آبهای زیرزمینی را اندازه گیری حجم آب برداشت شده توسط بهره بردار از منابع آب  و جلوگیری ازهرگونه برداشت غیر مجاز دانست.


رئیس اداره برق دهگلان افزود: ایجاد تعادل بین منابع و مصارف آب زیر زمینی با برنامه ریزی متکی بر اطلاعات به دست آمده از قرائت کنتورها و حجم بهره بردار از منابع آب است.


وی اظهار داشت: درشرایط کنونی با توجه به کاهش میزان نزولات جوی و ادامه روند خشکسالی باید به گونه ای برنامه ریزی کرد که از حداقل آب حداکثر بهره برداری را داشته باشیم و با توجه به وضعیت بحرانی پیش رو و افت شدید منابع آب زیرزمینی همه ما باید در حفظ و صیانت از این منابع خدادادی تلاش کنیم.

 

انتهای پیام/

شنبه 23 دی 1396 | 07:17

کد خبر : 28358

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید