کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

اختتامیه سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در سنندج برگزار شد؛

سردار رجبی: توسعه کردستان نیاز به یک گفتمان جمعی دارد/ استاندار کردستان: اخباری که ناقض امید مردم است نباید منتشر شود/ مسؤول بسیج رسانه کشور: چشم‌پوشی از خطاها به دلیل وابستگی جناحی اشتباه است/ مدیر مسؤول روزنامه جوان: برخی نقد را با نفی اشتباه گرفته‌اند

جشنواره ابوذر، جشنواره رسانه ای ابوذر در کردستان، خبرنگاران برتر، تقدیر از خبرنگاران، خبرنگاران کردستان، استاندار کردستانف سردار رجبی، روزنامه جوان، عبدالله گنجی

اختتامیه سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر صبح امروز با حضور مسؤولین و اصحاب رسانه در سنندج برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، سردار محمد حسین رجبی در این جشنواره گفت: در حوزه پرمخاطب رسانه اگر صداقت ضمیر کار باشد نتایج و بازتاب کار بسیار مؤثر و تأثیرگذار خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه خبرنگار باید بر اساس صداقت بنویسد و انتقادهای او عادلانه و منطقی باشد، عنوان کرد: وقتی با رویکرد صداقت وارد کار شدیم نتیجه آن کار مثبت خواهد بود.

 

سردار رجبی با بیان اینکه اول و آخر وظفیه یک مدیر خدمت به مردم است و چیزی بالاتر از این نوع خدمت وجود ندارد، ابراز داشت: کردستان به دلایل خاصی دچار عقب‌ماندگی است هرچند که در سال های گذشته اقدامات خوبی برای توسعه کردستان انجام شده اما کافی نیست.

 

سردار رجبی فرمانده سپاه کردستان

 

وی با بیان اینکه اگر مسؤولان کردستان عملکردشان در تراز انقلاب باشد تنها می‌توانند وظایف جاری سال را انجام دهند، گفت: جبران عقب‌ماندگی کردستان نیاز به یک تلاش مضاعف و رویکردی جهادی دارد.

 

سردار رجبی گفت: انتخاب یک استاندار بومی با رویکرد اقتصادی یک فرصت برای استان کردستان است و همه باید استاندار را یاری دهند.

 

فرمانده سپاه کردستان عنوان کرد: اگر فقر، بیکاری و مشکل معیشت در کشور وجود نداشته باشد بیگانگان هر چقدر هم توطئه بکنند به در بسته خواهند خورد.

 

وی آسیب‌های اجتماعی را سرچشمه فقر و بیکاری در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: باید یک گفتمان جمعی برای سرمایه‌گذاری و نتیجتاً توسعه کردستان شکل بگیرد تا محرومیت در این استان از بین برود و توسعه متوازن اتفاق بیفتد.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با اشاره به اینکه ژست‌های تهدیدآمیز دشمن ناشی از ترس آنان است، یادآور شد: به عنوان یک سرباز نظام اطمینان می‌دهم که هیچ تهدید خارجی نمی تواند برای ایران مشکل ایجاد کند و تنها مشکلات داخلی می‌تواند تهدیدآمیز باشد.

 

بهمن مرادنیا استاندار کردستان

 

استاندار کردستان نیز با بیان اینکه در این هجمه بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی، مردم تشنه اطلاعات درست هستند و همه باید در مسیری حرکت کنیم که مردم را به امیدواری سوق بدهد.

 

بهمن مرادنیا با تأکید براینکه اخباری که ناقض امید مردم است نباید منتشر شود، گفت: البته نقد هم باید باشد اما نقد منصفانه!

 

استادار کردستان با بیان اینکه اگر بتوانیم بخشی از مشکلات اقتصادی کردستان را حل کنیم بسیاری از مشکلات اجتماعی آن نیز حل خواهد شد، تأدکید کرد: اگر در مرزهای کردستان کار اقتصادی صورت گیرد امنیت آن نیز خود به خود حاصل خواهد شد؛ اما در غیر این صورت، قاچاق همچنان ادامه خواهد داشت  و با وجود هزینه های زیاد هم مشکلات امنیتی همچنان باقی خواهند ماند.

 

وی آسیب‌های اجتماعی را عجین با بیکاری دانست و گفت: همه باید پای کار بیایند و با عزم و اراده جدی بخشی از عقب ماندگی کردستان را حل کنند؛ وی افزود: ما فضای سرمایه‌گذاری را در کردستان ایجاد کرده‌ایم و باید این فضا توسط رسانه‌های کردستان تبلیغ شود.

 

مرادنیا با اشاره به اینکه اگر مجموعه‌ای نقص دارد باید مورد نقد منصفانه قرار گیرد تا مردم هم قضاوتی عادلانه داشته باشند، گفت: زمانی مدیری برای ما مورد احترام و ارزش است که در مسیر توسعه کردستان حرکت کند.

 

مسعود بصیری رئیس بسیج رسانه کشور

 

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور نیز در این جشنواره عنوان کرد: صداقت، اقتصاد، توسعه و خدمت‌رسانی باید سرلوحه رسانه‌های استان کردستان باشد.

 

مسعود بصیری بستن نگاه ها بر روی اشتباهات به دلیل وابستگی جناحی را اشتباه دانست و گفت: فروختن قلم خیانت است چون خبرنگار پیامبر حقیقت در جامعه است.

 

وی افزود: اگر به تاریخ 120 ساله مطبوعات در ایران توجه شود هر زمان که رسانه‌ها ساکت و خاموش بوده‌اند اتفاقات تلخی در این مملکت اتفاق افتاده است.

 

بصیری عقب‌ماندگی برخی استان ها را نتیجه درگیری‌های سیاسی، قومی و قبیله‌ای عنوان کرد و افزود: خبرنگاران نباید به این درگیری‌ها دامن بزنند.

 

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با اشاره به اینکه جامعه بر اساس قضاوت‌ رسانه‌ها تصمیم می‌گیرد و قضاوت می کند، تصریح کرد: نبود متولیان مسؤول در حوزه رسانه موجب آشفتگی در این حوزه شده است.

 

وی عنوان کرد: در سال جاری 13 هزار اثر به دبیرخانه جشنواره ابوذر ارسال شده که تاکنون نظیر نداشته است.

 

عبدالله گنجی مدیر مسؤول روزنامه جوان

 

مدیر مسؤول روزنامه جوان نیز در این جشنواره گفت: رسانه‌های امروز جامعه ما برای اصلاح روشها کمتر درگیر می‌شوند  و فکر می کنند رسانه برای جابجایی آدم‌ها و صاحبان قدرت است.

 

وی با اشاره به اینکه شخصی کردن رسانه نفرت و کینه را تولید کرده و خسارت به بار می‌آورد، گفت: در این صورت وقتی رسانه‌ای فکر آدم‌ها را قبول ندارد با شخصیت آنها درگیر می‌شود و رسانه را شخصی کرده و نقد منصفانه را کمرنگ می‌کند.

 

مدیر مسؤول روزنامه جوان با بیان اینکه برای نقدهایمان راهکار نداریم، ابراز داشت: برخی نقد را با نفی اشتباه می‌گیرند همچنان که در اغتشاشات اخیر به نام نقد، پرچم ایران را به آتش کشیدند!

 

گنجی با بیان اینکه رسانه‌ای که از مدیران هدیه می‌گیرد رسانه نیست و مداح است، گفت: اولویت رسانه در کردستان توسعه است و کردستان به توسعه نیاز مبرم دارد.

 

توفیق مفاخری دبیر سومین جشنواره رسانه ای ابوذر

 

توفیق مفاخری دبیر سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر نیز گفت: پس از فراخوان جشنواره در خردادماه امسال، 175 اثر از 18 رسانه استان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد و بعد از کار داوری، 32 اثر برتر انتخاب شد که 12 اثر آن به مرحله کشوری راه یافت.

 

در پایان این جشنواره از آثار و خبرنگاران برتر تقدیر شد.

 

جشنواره رسانه ابوذر

 

انتهای پیام/a.p

پنجشنبه 21 دی 1396 | 13:36

کد خبر : 28353

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید