کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گفتگوی ویژه مسئول تشکل آب بران با دهگلان شیدا:

صنعت کشاورزی نقشی تاثیرگذار در ایجاد اشتغال پایدار دارد/ اختصاص آب سدهای شهرستان برای ایجاد اشتغال

تشکل آب بران,تعاد بخشی,طرح احیاء چاههای کشاورزی, اشتغال پایدار,حوزه کشاورزی,وزارت نیروه,اختصاص آب سدها به شهرستان دهگلان

مسئول تشکل آب بران دهگلان خواستار اختصاص آب سدها برای ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان شد.

به گزارش کُردتودی، فرزاد سیف پناهی مسئول تشکل آب بران شهرستان دهگلان در گفتگو با خبرنگار مابا اشاره به نقش تاثیر گذار صنعت کشاورزی درایجاد اشتغال پایدار و شکوفایی اقتصاد خواستار تخصیص آب سدها برای ایجاد اشتغال شهرستان شد.

   
وی با اشاه به بی توجهی در حوزه کشاورزی اظهار داشت: متاسفانه وزارت نیرو  چندان به کارهای حوزه کشاورزی اهمیت نداده و طرح احیا و تعادل بخشی که اصل کار است را رها نموده است.


 سیف پناهی ضمن تاکبد برتخصیص آب سدهای دهگلان اظهار داشت: با توجه به اینکه کارخانجات آنچنانی برای اشتغال وجود ندارد و اشتغال شهرستان وابسته به کشاورزی است و آ ب سدها می تواند در زمینه اشتغال پایدار شهرستان نقشی مهم را ایفا نماید.مسئول تشکل آب بران دهگلان گفت:  در کشور ما، عدم تعادل بین عرضه و تقاضا، منابع آب را در وضعيتی بحراني قرار داده است. ازجمله راه هاي ایجاد تعادل در این زمینه، جلوگیري از برداشت هاي بی رویه ی منابع آب، دادن آگاهی به کشاورزان است.


 
سیف پناهی افزود: با توجه به وضع موجود ازآنجا که بخش کشاورزی سهم قابل‌ توجهی در مصرف آب دارد، بيش از هر زمان دیگر مشارکت و حضور مستقيم کشاورزان در بهره برداری، تصمیم گیری و مديريت، طراحي و ارزشيابي برنامه‌های مرتبط با منابع آب ضروری به نظر می‌رسد.

 

انتهای پیام/

پنجشنبه 21 دی 1396 | 07:47

کد خبر : 28348

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید