کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رئیس منابع آب دهگلان در گفتگو با دهگلان شیدا:

انسداد 18 حلقه چاه آب کشاورزی غیر مجاز در دهگلان/ نصب بیش از 900 کنتور هوشمند در شهرستان

انسداد 18 حلقه چاه دردهگلان,طرح احیا,تعادب بخشی چاههای آب,شورای حفاظت از آب,وجود 970 چاه مجار دردهگلان,150 حلقه چاه دیزلی,نصب کنتور هوشمند

رئیس منابع آب دهگلان گفت: از مردادماه 96 تاکنون 18 حلقه چاه غیر مجار آب کش ورزی مسدود شده است.

به گزارش کُردتودی، مجتبی غلامی رئیس اداره منابع آب شهرستان دهگلان در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اهمیت وتلاش در حفظ آب کشاورزی شهرستان اظهار داشت: برداشت بی رویه آبهای زیرزمینی در سال‌های اخیر باعث افت شدید سطح آب زیرزمینی در مناطق مختلف کشور شده است.


غلامی با اشاره به اینکه دشت دهگلان به عنوان بزرگترین دشت استان کردستان در معرض خطر نشست زمین بر اثر این برداشت‌های بی‌رویه قرار دارد  خواستار تخصیص اعتبار برای طرح احیا و تعادل بخشی شد و گفت: اختصاص اعتبار به تعادل بخش لازمه کار است  و در اول سابل 97 اعتبار برای این حوزه پیگیری می شود.


 وی ضمن تاکید بر برخورد جدی با کشاورزانی که اقدام به دستکاری کنتور هوشمند برای برداشت اضافه آب می کنند گفت:کشاورزانی که کنتور را دستکاری کنند  سهمیه آب کشاورزی آنان کسر خواهد.


 غلامی درادامه گفت:تاکنون 60 مورد دستکاری کنتور به این اداره معرفی شده که همه آنان اضافه برداشت آب نداشتند  وبعضی از کنتور ها معیوب بوده و 5  دستگاه کنتور  که به صورت جدی دستکاری شدند  وبه قوانین  ادارا اب وبرق تمکین کرددند  به دستگاه قضا معرفی شدند.

 

 
 حقابه سدهای شهرستان دردست اقدام است

 غلامی در ادامه با اشاره به حقابه سدهای در دست احداث شهرستان توسط شرکت آب منطقه ای اظهار داشت: در سال 97 آزاد سازی سد سنگ سیاه انجام می شود و قبلا هم حقابه زیست محیطی این سد رها سازی شده است.

 

نصب 970 کنتور هوشمند بر چاههای کشاورزی/ 150 حلقه چاه فعال دیزلی در شهرستان وجود دارد
 
رئیس اداره منابع آب دهگلان گفت: برای 970 حلقه چاه آب کشاورزی دهگلان کنتور هوشمند نصب شده  و هیچ چاه آبی بدون کنتور نیست و اگر حلقه چاهی بدون کنتور باشد یا برق آن جدیدا وصل شده و یا به تازگی وارد مدار شده است.


غلامی ضمن تاکید بر نصب کنتورهوشمند بر چاههای کشاورزی دیزلی گفت: در مجموع 150 حلقه چاه  دیزلی درشهرستان وجود دارد که 30 مورد آن توسط کشاورز با شرکت طرف قرار داد وزارت نیرو  برای نصب آن اقدام شده است  و اگر کشاورزی کنتور حجمی دیزلی نصب نکند بهار 97 هیچگونه خدماتی به آنان ارائه داده نمی شود.

 

انتهای پیام/

چهارشنبه 20 دی 1396 | 10:08

کد خبر : 28335

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید