کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

اقتصاد، پاشنه آشیل و ساختاری است که دولتمردان به خوبی به آن نپرداخته اند

اغتشاشات، نارضایتی مردم، اقتصاد، دولتمردان، ساختار شکنی، بیجار بام ایران

اقتصاد بعنوان پاشنه آشیل و ساختاری که به رغم گوشزد مقام معظم رهبری و تاکیدات فراوان ایشان، آنچنان که باید و شاید توسط دولتمردان بدان پرداخته نشده و محور اصلی اعتراضات چند روز اخیر بوده است.

به گزارش کُردتودی، آنچه در این چند روز در کشور رقم خورد، برگی از تاریخ انقلاب اسلامی را به خود اختصاص داد.

 

اقتصاد بعنوان پاشنه آشیل و ساختاری که به رغم گوشزد مقام معظم رهبری و تاکیدات فراوان ایشان، آنچنان که باید و شاید توسط دولتمردان بدان پرداخته نشده و محور اصلی اعتراضات چند روز اخیر بوده است.

 

همه ی شواهد نشانگر آن است که گرانی ، رکود و بیکاری موجود در جامعه، اصل حقیقت و خمیر مایه اعتراضات و مطالبات به حق مردمی است، که صد البته حق قانونی و طبیعی مردم بوده و از ویژگی های یک جامعه پویا ، با انگیزه و فعال می باشد.

 

حکوکت اسلامی ایران نیز بر اساس قانون اساسی و بر خلاف حکومت های جبار و مدعی این حق را کاملا به رسمیت شناخته است.

 

اما در بحبوبه این مطالبات مردمی ، عده ای که تاریخ گواه ضرر رسانی آنان به کشور است ، بار دیگر با تدارک زمینه های آشوبگری و اغتشاش ، در صدد آن بودند که این اعتراض مسالمت آمیز را محفل عقده گشایی و انتقام از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بکنند و از آب گل آلود ماهی بگیرند ، کما اینکه نحوه ی ابراز مطالبات را به سمتی ناصواب و غلط هدایت کرده و شعارهایشان کاملا نامربوط و بی ربط از مسائل اقتصادی و معیشتی بود، چرا که مطالبات به حق مردمی چه نسبتی با اعمال هنجارشکنانه از جمله آتش زدن، تخریب و مجروح کردن دارد.

 

اما به فضل الهی ، آگاهی ملت هوشیار و بصیر ایران اسلامی و همچنین بیداری و دقت نظر دستگاه های امنیتی و انتظامی ، نقشه ی شوم آنان را نقش بر آب کرد.

 

آنچه در این میان ضروری است ، سوء استفاده ی دشمن از شرایط اقلیمی است.

 

شهرستان بیجار که بافت در هم تنیده ای از اقوام و مذاهب است، نشان داد که وحدت کلمه و پیروی از ولایت را مطابق سالیان پیش ، سرلوحه خویش قرار داده است ، موضوعی که همچون خاری در چشم دشمنان و بدخواهان ای خطه از ایران اسلامی می باشد.

 

به فضل الهی و بار رهبری شجاع و بصیر انقلاب و هوشیاری و رشادت مردم، درخت انقلاب که آبیاری شده با خون هزاران شهید است از هر گزندی مصون خواهد ماند و دشمنان این انقلاب و نظام آرزوهای خود را به گور خواهند برد.

 

منبع: بیجار بام ایران

 

انتهای پیام/sh.s

چهارشنبه 20 دی 1396 | 08:21

کد خبر : 28332

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید