کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کُردتودی گزارش می‌دهد؛

پاسخ مردم کردستان به اغتشاشگران در حماسه حضور/ 9دی در کردستان تکرار شد

راهپیمایی، اغتشاش، آشوب، راهپیمایی قروه، راهپیمایی سنندج، راهپیمایی بانه، راهپیمایی سقز، راهپیمایی بیجار، راهپیمایی دهگلان

مردم انقلابی استان کردستان امروز 18 دی 96 در حمایت از نظام اسلامی و محکومیت اقدام اغتشاشگران راهپیمایی کردند.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، از ساعت 10 صبح امروز مردم استان کردستان با حضور گسترده در خیابان‌های مرکزی استان اقدام به راهپیمایی در محکومیت اعمال تأسف بار اغتشاشگران در روزهای گذشته کردند.

 

در این راهپیمایی خود جوش که با شرکت آحاد مردم از قشرهای مختلف و با شرکت چهره‌های سیاسی و مسئولان دولتی نیز همراه بود شعارهایی بر علیه حامیان استکباری اغتشاشگران داده شد.

 

«مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر منافق»، «ما همه باهم هستیم»، «پشت ولایت هستیم»، «مرگ بر فتنه گر» از جمله شعارهای محوری راهپیمایی امروز مردم استان کردستان بود.

 

در انتهای این راهپیمایی قطعنامه‌ای در محکومیت آشوب‌طلبی چند روز اخیر و ابراز انزجار از حامیان پشت پرده داخلی و خارجی آنها قرائت شد.

 

 

سنندج امروز یکی از شهرهای حماسه آفرین در پاسخ به آشوبگری و اعتشاش عده‌ای فتنه‌گر بود.

 

مردم همیشه در صحنه و انقلابی سنندج که از ابتدای انقلاب تاکنون با حضور در تمامی صحنه‌ها پایبندی خود را به نظام و انقلاب به اثبات رسانده‌اند، صبح روز دوشنبه 18 دیماه نیز در پاسخ به فراخوان ظورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مبنی بر حضور در خیابان‌ها و اعلام برائت از اغتشاشگران، حضوری پرشکوه و متحد داشتند.

 

این راهپیمایی که از میدان آزادی سنندج تا میدان انقلاب این شهر ادامه داشت، با شعارهای "مرگ بر فتنه‌گر" و "این همه لشکر آمده، به عشق رهبر آمده" ادامه پیدا کرد.

 

سردار سرتیپ دوم پاسدار "محمد حسین رجبی" فرمانده سپاه کُردستان در حاشیه این راهپیمایی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما، گفت: حضور مردم به معنای بصیرت و آمادگی آنهاست.

 

وی افزود: این خصلت همیشه در صحنه بودن مردم شریف کُردستان و سنندج است که دشمنان این میهن را به خوبی شناسایی کرده‌اند.

 

فرمانده سپاه کُردستان تصریح کرد: عقبه تهدیدات و حمایت از اغتشاشات ایخر در کشور برای همگان مشخص شد چرا که اسرائیل، آمریکا و عربستان از حامیان اصلی آن بودند.

 

 

سردار رجبی ادامه داد: مردم امروز با حضور پرشکوه خود توهین به مقدسات را محکوم کردند و بیزاری خود را اغتشاشات و ناامنی اعلام کردند.

 

ماموستا "محمد امین راستی" امام جمعه موقت سنندج و از علمای برجسته اهل سنت در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما،  گفت: حضور پرشکوه مردم از ابتدای انقلاب تاکنون توانسته تمامی توطئه‌های دشمنان اسلام را خنثی کند.

 

وی افزود: انقلاب اسلامی همواره مدافع مردمان مظلوم دنیا بوده و مردم نیز با حضور پرشکوه خود نشان می‌دهند که تا آخرین قطره خون در پای آرمان‌های انقلاب و اسلام ایستاده‌اند.

 

 

محمد کاکاوندی شهروند سنندجی نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار کُردتودی، گفت: در واقع تجمعات و اعتراضات اولیه مردم به خاطر مشکلات معیشتی و وضعیت بیکاری حاکم بر جامعه بود اما متأسفانه عده‌ای آشوبگر به مردم خیانت کردند و مطالبات بحق مردم را به حاشیه بردند.

 

وی افزود: دولتمردان باید صدای اعتراضات مردم را بشنوند و بهانه دست بیگانگان ندهند.

 

کاکاوندی ادامه داد: مردم، رهبری را دوست دارند و دل در گرو نظام دارند و اجازه نخواهند داد عده‌ای فتنه گر به نظام و انقلاب ضربه بزنند.

 

سهیلا شیخی مدیر کل پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه حساب مطالبات به حق مردم ازاخلالگران جدا است، افزود: باید با اخلاگران برخورد قانونی صورت گیرد.

 

وی گفت: ما امروز آمده ایم تا ثابت کنیم که همیشه پشت ولایت و رهبری هستیم و هیچ کس نمی تواند اسلام را تهدید کند .

 

وی در پاسخ به سوال اینکه چرا عده ای پرچم ایران را در میان اغتشاشگران سوزاند اظهار کرد: این گونه اقدامات به هیچ وجه کار مردم ایران نیست و قطعاً پای منافقین در میان است.

 

مریم . ز یکی از شهروندان سنندجی که باکارد رهبری را بلند در دست گرفته بود، به خبرنگار ما گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران تا کنون دشمنان ما با به راه انداختن فتنه‌های مختلف در کشور به دنبال آزمایش مردم در وفاداری به انقلاب اسلامی بوده‌اند.

 

وی این حضور گرم و انقلابی مردم ترفندهای دشمنان را خنثی کرد افزود: ملت ایران نه تنها امروز بلکه اگر دهها بار دیگر نیاز باشد در صحنه حضور داشته باشند حماسه می‌آفریدند تا با فریاد رسا اعلام کنند ملت ما متکی به خدا و خودش است و نیاز به حمایت هیچ کس نیست.

 

 

اقشار مختلف مردم مرزدار شهر بانه نیز امروز در اعتراض به آشوب های اخیر و اقدام ناشایست عده ای سود جو راهپیمایی خود جوش خود را در اين شهر انجام دادند.در این اجتماع باشکوه مردم انقلابی و ولایتمدار شهرستان بانه حرکت آشوبگران و تخریب کنندگان اموال عمومی را محکوم و انزجار و خشم خود را به برهم زنندگان نظم عمومی اعلام کردند.مرزداران غيور بانه با برپایی راهپیمایی گسترده، ضمن محکومیت اقدامات خصمانه و هنجارشکنانه آشوبگران، خشم خود را از این تحرکات دشمن پسند اعلام و حمایت قاطعانه خود را از آرمان‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب اعلام کردند.
 

ماموستا حيدري امام جمعه شهرستان بانه نيز در پايان اين مراسم ضمن قدرداني از حضور با شكوه و گسترده مردم در اين راهپيمايي اظهار داشت: عده ای هنجارشکن با حرکات مذبوحانه خود سعی در ایجاد بی نظمی و به چالش کشیدن امنيت و آرامش مردم در جامعه داشتند که توطئه آنان اين بار هم با هوشیاری نیروهای نظامی، مسئولان و به ویژه بصیرت مردم نقش بر آب شد.وي افزود: ماداميكه مردم در صحنه حضور داشته باشند و از انقلاب و دستاوردهاي آن حراست كنند دشمن هرگز نخواهد توانست به مقاصد شوم خود دست يابد.امام جمعه بانه امنيت و آرامش مردم را از مهمترين دستاوردهاي انقلاب برشمرد و گفت: اين امنيتي كه امروز به بهاي خون صدها هزار شهيد در كشور بدست آمده است نه تنها در منطقه بلكه در تمام جهان بي مانند است.ماموستا حيدري تصريح كرد: اقتدار ملت ايران كه در سايه امنيت بدست آمده و روز به روز در حال افزايش است از ديگر دستاوردهاي نظام است كه امروز به خاري در چشم دشمنان تبديل شده است و آنان سعي دارند با بر هم زدن اين امنيت و آرامش كشور را از حركت در مسير رشد و توسعه دور كنند.

 

 

 مردم شهرستان دهگلان نیز اعم از تسنن و تشیع همزمان با ایران اسلامی با انسجام و اتحاد برعلیه اغتشاشات اخیر فتنه گران هداشت شده استکبار و دشمنان انقلاب اسلامی ایران خشم و نفرت خود را نسبت به فتنه گران و اغتشاشگران اعلام نمودند.

 

 

مردم متعهد شهرستان سقز نیز برای دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی و به منظور نمایش وحدت، اقتدار و همدلی و دادن پاسخ دندان‌شکن به اغتشاشات خیابانی چند روز گذشته صبح امروز(دوشنبه 18 دی ماه)  به خیابان آمدند و فریاد مرگ بر فتنه‌گر سر دادند.

 

دکتر عابد نقیبی مسئول مرکز بزرگ اسلامی سقز در حاشیه راهپیمایی اعتراض آمیز به وقوع اغشاشات اخیر در برخی از نقاط کشور به خبرنگار ما گفت: همچنانکه مستحضرید مردم غیور و ولایت مدار سقز امروز برای دفاع از ولایت و محکوم کردن حرمت شکنی برخی از افراد که می خواستند مطالبات به حق مردم را به حاشیه بکشانند و از این موضوع نهایت سوءاستفاده را بکنند به صحنه آمدند و نقشه های شوم آنان را بار دیگر نقش بر آب کردند.

 

نقیبی با تاکید بر اینکه مردم کُرد و اهل سنت همیشه در صحنه به جهانیان ثابت کردند که حضورشان دائمی است و در همه شرایط پشتیبان ولایت فقیه می باشند، خاطرنشان کرد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران بدانند که با این خیال پردازی ها به جایی نمی رسند چرا که مردم آگاه و با بصیرت ایران ، دشمن مستکبرین و کسانی هستند که علیه نظام مقدس ما توطئه می کنند.

 

وی در پایان افزود: ما آمده ایم تا شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ برکسانی که در راه منافع استکبار حرکت می کنند را سر دهیم.

 

حجت الاسلام مهدی شفیع خانی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه سقز به خبرنگار ما گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، در راستای رسیدن به اهداف خود و عمل کردن به آرمانهای انقلاب سر از پا نشاخته و همچنان به مسیر خودش ادامه خواهد داد.

 

شفیع خانی افزود: دشمنان نظام با اغتشاشات و حرکت های ناهنجار که اخیراً انجام داده اند، راه به جایی نخواهند برد و مانند کف روی آب هستند که زود از بین می روند. آنان شاید بتوانند چند روزی در کسب و کار و امورات روزمره مردم خلل ایجاد کنند ولی در ادامه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تدابیر رهبری و پشتیبانی مردم، آنها را در نطفه خفه خواهد کرد و در نهایت در همه حال ما پیروز هستیم.

 

سرهنگ یعقوب صفاری فرمانده سپاه سقز در سخنانی از بصیرت، آگاهی، غیرت و ولایتمداری و حضور گسترده مردم در راهپیمایی امروز تقدیر و تشکر کرد و افزود: از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی ایران تا کنون دشمنان ما با به راه انداختن فتنه‌های گوناگون در کشور به دنبال آزمایش مردم در وفاداری به انقلاب اسلامی بوده‌اند و خوشبختانه هربار در این آزمایش شکست خورده اند.

 

صفاری ضمن محکوم کردن اغتشاشات اخیر گفت:  قصد دشمنان کشور ما  در این ناآرامی‌ها ضربه به امنیت و آرامش ایران اسلامی‌است.

 

چیا صالحی بابامیری شهردار سقز نیز در حاشیه راهپیمایی امروز به خبرنگار ما گفت: مردم ما هوشیارتر از اینها هستند و نمی گذارند کوچکترین خدشه ای به بدنه ی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وارد شود و حضور همیشه در صحنه مردم گواه این امر است.

 

سردار دوغی رئیس شورای شهر سقز که در جمع راهپیمایان حضور داشت در گفتگو یا خبرنگار ما اظهار داشت: قطعاً اغتشاشات لطمه و آسیب به زحمات و خون هزاران شهید می باشد که به هیچ وجه از نظر ملت ما تایید شده نیست.

 

دوغی افزود: طبیعی است که مشکلاتی از قبیل بیکاری، مسائل اقتصادی و... داریم و این موارد را باید دولت مردان در چارچوب قانون پیگیری کنند و به نتیجه برسانند و مردم ما نیز اگر مطالبه ای از ذولتمردان دارند با همان سبک و صیاق قانونی پیگیری نمایند.

 

وی تاکید کرد: به هیچ عنوان اغتشاشاتی را که زمینه ساز ناامنی عمومی می شود را تایید نمی کنیم و این یک آسیب برای کیان مملکت ما به شمار می آید.

 


 

مردم شهرستان بیجار امروز ، 18 دی ماه همزمان با سایر غیوران استان کردستان با ندای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل ، مرگ بر فتنه گر ، اغتشاشات اخیر توسط عده ای منفعت طلب و معاند را محکوم کردند.


حجت الاسلام مرادی امام جمعه بیجار در حاشیه این راهپیمایی در گفت و گو با خبرنگار ما ،ضمن قدردانی از حضور خودجوش مردم انقلابی شهر بیجار در راهپمایی امروز، اظهار داشت: مرگ بر فتنه گر جواب دشمنان قسم خورده ای است که با آوردن اوباش به میدان اصل نظام را هدف گرفته اند.


وی گفت: ما امروز با حضور در این راهپیمایی با آرمان رهبری تجدید میثاق مجدد داریم و برای شکستن شاخ دشمن و پاسداری از زحمات رهبر کبیر انقلاب و شهدای عزیز با حضور خودمان از اغتشاشگران ونوکران بیگانه که قصد داشتند امنیت ما را مخل کنند اعلام انزجار می کنیم.


خطیب جمعه بیجار تاکید کرد: مسئولان باید قدردان این مردم باشند و برای رفع مشکلات اقتصادی آنها کمر همت ببنند و تلاش جهادی داشته باشند.

 

 

حجت الاسلام حسن باباییان امروز و در جمع مردم شهرستان قروه و در راهپیمایی بزرگ حامیان و عاشقان ولایت با تقدیر از حضور پرشور مردم در این راهپیمایی اظهار داشت: امروز شما مردم با این حضور خود اسلام را یاری کردید و دلهره و دل لرزه ای در جان دشمن قرار دادید که طمع دشمنان را بر جوانان و نوجوانان خنثی ساخت.

 

وی افزود: در اسلام آمریکایی تفرقه نفاق جنگ و خونریزی و دشمنی است که خودنمایی می کند و امروز آن کسانی که دل به رسانه های بیگانه و سایت های اسراییل و آمریکا و انگلیس بسته اند شعار کفرآمیز اسلام و قرآن فدای ایران سر می دهند و این نشانه بسته شدن چشم و گوش است چرا که اسلام آمریکایی و اسراییلی را پذیرفته اند.

 

امام جمعه قروه خاطر نشان کرد: اغتشاش گران و فتنه گران باید ظلم راببینند و ظالم را بشناسند و در واقع هر ان چیزی که مخالف حکومت الهی باشد ظلم است .

 

وی به سخنان مقام معظم رهبری اشاره نمود و بیان داشت: مخالفت با مسیر سعادت طلبی، اختلاس و حقوق نجومی ظلم و بی عدالتی است و هیچکس ان را نمی پذیرد و مقام معظم رهبری به دولتمردان چنین فرموده اند که اگر حقوق نجومی وجود داشته باشد بی عدالتی است و کسی ان را نخواهد پذیرفت.

 

به گفته باباییان امروز دشمن نوجوانان ما را هدف قرار داده است و پدران و مادران باید به هوش باشند که دشمن با انواع رسانه های مجازی به خانه ها رخنه کرده است و جوان و نوجوان را مورد هدف قرار داده است.

 

وی ادامه داد: در همین اغتشاشات دیدید انهایی که فتنه گری کردند نه از سرنداری و گرانی و تورم بلکه از سر خوشگذرانی در این تجمعات حضور یافتند و مردم فقیر وقتی دیدند که انها به دنبال فتنه گری و فرصت طلبی هستند صف خود را از انها جدا کردند.

 

امام جمعه قروه گفت: مرگ بر آمریکا یعنی شناخت دشمن اصلی که به دنبال توطئه چینی و طمع ورزی است و هدفی جز مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی ندارد.

 

وی ادامه داد: ما مرگ کسی را نمی خواهیم و به دنبال مرگ کسی نیستیم اما در برابر دشمنی که مرگ ما، مرگ اسلام و مرگ قرآن و مرگ اهل بیت (ع)  را خواهان است و بر علیه اسلام و قرآن و رهبری عمل می کند می ایستیم.

 

امام جمعه قروه با ابراز ناراحتی از اینکه برخی افراد و جناح ها به مانند تریبون دشمن هستند افزود: عده ای هستند که با دشمن هماهنگ هستند و تحمل این مسئله سخت است که ببینید برخی افراد و برخی جناح ها و برخی افراد که قدرت را در دست دارند همصدای با آمریکا و دشمن و اسراییل باشند.

 

به گفته باباییان صدای اسراییل را از حلقوم آنها شنیدن سخت است و قابل تحمل نیست.

 

وی در بخش پایانی سخنان خود با تقدیر از نیروی انتظامی، سپاه پاسداران ، سربازارن گمنام امام زمان (عج) افزود: ما تقدیر می کنیم از نیروهای نظامی و انتظامی که بدون شلیک حتی یک گلوله آتش فتنه و فتنه گران را خاموش کردند و اقتدار خود را به جهان نشان دادند.

 

ماموستا ملاهاشم نوری در جریان راهپیمایی عظیم مردمی شهرستان قروه در جشن بزرگ عاشقان و حامیان ولایت در گفتگویی با خبرنگار ما اظهار داشت: به راستی از اعماق درون خود باید بگوییم که مردم ایران و مردم شهرستان قروه اثبات کردند که با دل و جان عاشق این نظام هستند و این انقلاب را مردم با جان و دل دوست دارند.

 

وی ادامه داد: امروز حضور مردم ما حضوری منحصربفرد بود و دشمنان باید بدانند که هیچوقت نمی توانند فتنه انگیزی کنند و اگر قصد فتنه افکنی داشته باشند با چنین حضوری مواجه می شوند.

 

سعید شعبانی فرمانده سپاه قروه نیز در جریان این راهپیمایی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: خدا را شاکریم که امروز که روز بصیرت و میثاق ملت با ولایت و روز هوشمندی و حضور هوشمندانه مردم می باشد؛ مردم شهرستان قروه با حضور پرشکوه خود یکبار دیگر برگ زرینی بر تاریخ پرافتخار این شهرستان در انقلاب اسلامی افزودند.

 

وی افزود: مردم شهرستان قروه در تمامی برنامه ها حضوری پرشور دارند اما امروز این جمعیت متفاوت از دیگر مراسمات بوده است و حضور پرشور مردم به خوبی احساس می شود.

 

فرمانده سپاه قروه ادامه داد: امروز حضور پرشکوه مردم قروه در صحنه و در میدان اصلی شهر خط بطلانی بود بر تمامی فتنه هایی که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی طرح ریزی می کنند و امیدوار هستند که به نتیجه برسد.

 

شعبانی بیان داشت: هوشمندی مردم و حضور مقتدارنه و به هنگام مردم ؛ این نظام، این انقلاب و این کشور را بیمه کرده است و ما مطمئن هستیم که این حرکت در آینده هم ادامه دار خواهد بود و با قدرت بیشتری دیده می شود و همه پشت سر رهبر انقلاب گام برمی دارند و دشمنان نیز با این اقدامات راه به جایی نخواهند برد.

 

انتهای پیام/a.p

دوشنبه 18 دی 1396 | 11:08

کد خبر : 28304

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید