کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

وقتی اصلاح‌طلبان ستادهای روحانی در کُردستان با سخنان استاندار اقناع نشدند؛

اذعان معاون رئیس جمهور به پشت کردن روحانی به ستادهای انتخاباتی/انصاری: نيروى كار تحصيلكرده نياز نداريم/معترضین را اقناع کنیم

دولتی ها در کُردستان, دولت روحانی, بیکاری, جمشید انصاری, ستادهای انتخاباتی روحانی

معاون رئیس جمهور در سفر خود به کُردستان با ابراز تاسف گفت که ارتباط روحانی به فعالین مدنی و ستادهای انتخاباتی قطع شده است.

به گزارش کُردتودی به نقل از نوای آبیدر، سفرهای معاونین روحانی، وزرا و نزدیکان دولتی‌ها به کُردستان همواره به چالش‌های خبری و سخنان تامل برانگیز آنان همراه بوده است.

 

سفر دیماه وزیر کار به کُردستان و اما و اگرهای وی برای ایجاد اشتغال در استان تا سفرهای سیاسی مکرر وزرا و نزدیکان روحانی در ایام نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری از جمله این سفرهای نمایشی و سیاسی دولتی‌ها در کُردستان بوده است.

 

این‌بار و در هفته گذشته، جمشید انصاری معاون رييس جمهور و رييس سازمان ادارى و استخدامى كشور با حضور در استانداری کُردستان به جمع فعالین مدنی و روسای ستادهای انتخاباتی روحانی آمده تا گلایه‌های آنان از آنچه که وی "پشت کردن روحانی به ستادهای خود" خوانده، بشوند.

 

وی در این میتینک کاملا دولتی با اعتراف و ابراز تاسف از قطع رابطه رييس جمهور و فعالين مدنى و اعضاى ستادها پس از انتخابات، گفته که دولت براى رسيدن به موفقيت بايد بدنه اجتماعى ملت را در كنار خود داشته باشد و لازم است براى با سازى اين رابطه اقدامى اساسى صورت گيرد.

 

وی اظهار کرده که قطعاً دوستانى كه در اين محفل از دولت انتقاد كردند دلسوزترين حاميان دولت هستند و با ديد نقد منصفانه به مسائل كشور نگاه مى كنند.

 

معاون رئیس جمهور در سخنان خود گریزی به اعتراضات اخیر برخی در کشور کرده و گفته که اين روزها بسيار گفته شده كه دولت بايد به حرف معترضين گوش كند، اما نبايد فرامو كنيم كه اين معترضين تمام ملت ايران نيستند و در اين فرايند بايد آنچه حق است پذيرفته شود و آنچه كه درست نيست با كار اقناعى معترضين را قانع كنيم.

 

وی با بیان اینکه اعتراضات اخیر تنها دلیل وجود دولت یازدهم و دوازدهم نیست، افزوده که آنچه اتفاق افتاد نتيجه يك نارضايتى تاريخى در حوزه هاى مختلف بود و صرفا به عملكرد ٥ ساله دولت بر نمى گردد، البته در ٢-٣ سال اخير هم اشتباهاتى در بعد اقتصادى رخ داده اما بايد علتها شناسايى و سهم هر دوره تاريخى مشخص شود.

 

انصاری همچنین با اشاره به وضعیت بحرانی فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار تصریح کرده که  بايد بدون رودربايستى اعلام كنيم نيروى كار تحصيلكرده نياز نداريم.

 

سخنان معاون رئیس جمهور در حالی به اینگونه در سنندج و در جمع فعالین مدنی و ستادهای انتخاباتی روحانی گفته شده که رکود شدید اقتصادی، بحرانی شدن بیکاری در کشور و به ویژه در کُردستان و رسیدن آمار آن به بالای 40 درصد، نداشتن برنامه‌ای مدون از سوی دولت برای اشتغال جوانان و نبود راهکاری مناسب برای سوق دادن آنان به بازار کار، سیاسی کاری دولت و اطرافان روحانی به چجای رسیدگی به مشکلات و استقرار تیم‌های سیاسی در استان‌ها موجب شده تا گلایمندی‌هایی از سوی مردم به دولت مطرح باشد که مسئول اصلی آن خود روحانی و تیم کاری سیاسی وی می‌باشد.

 

انتهای پیام/

شنبه 16 دی 1396 | 10:50

کد خبر : 28262

منتشر کننده : ف.ف/n

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید