کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت

آشوب سیاسی و تاثیر مستقیم بر تلاطم اقتصادی

فتنه،آشوب سیاسی،تلاطم اقتصادی،فتنه و اقتصاد،فتنه و آشوب،یادداشت

با نگاهی کلی به انگیزه های کشورهای استعمارگر به خوبی می توان دریافت که ایران اسلامی به عنوان یکی از مهمترین اهداف استکبار جهانی در طول تاریخ مورد توجه بوده است.

به گزارش کُردتودی، با پایان جنگ جهانی دوم کشورهای استعمارگر و نظام های دیکتاتوری بر آن شدند تا با ایجاد آشوب های سیاسی در کشورهای جهان سوم که دارای منابع غنی معدنی و موقعیت استراتژیکی هستند بتوانند به اهداف خود که بهره برداری اقتصادی و سیاسی از این مناطق بوده است دست یابند .

 

در این میان بیش از هر چیزی ثروت و ذخایر معدنی یک کشور و جایگاه آن در جهان مد نظر کشورهای استعمارگر و حکومت های استبدادی بوده است که در راس آنان آمریکا، انگلیس و فرانسه حضور داشته اند.

 

با نگاهی کلی به انگیزه های کشورهای استعمارگر به خوبی می توان دریافت که ایران اسلامی به عنوان یکی از مهمترین اهداف استکبار جهانی در طول تاریخ مورد توجه بوده است.

 

تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی حکومت های چپاول گر با حضور در این سرزمین توانستند به اهداف اقتصادی و سیاسی خود در منطقه خاورمیانه دست یابند .

 

از یک طرف پول نفت و منابع غنی ایران بود که در جیب های مستشاران و دولت های استعمارگر آمریکا و انگلیس قرار می گرفت و از سویی دیگر ایران به عنوان کشوری پهناور در خاورمیانه که نقطه اتصالی برای کشورهای عرب نشین و دیگر کشورهای منطقه به حساب می آمد در اختیار آنها قرار داشت که با اکثریت شیعه در برابر ظلم و استبداد رزیم غاصب صهیونیستی نیز واکنشی از خود بروز نمی داد .

 

اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی و با به روی کار امدن نظام مقدس جمهوری اسلامی کشورهای استعمارگری چون آمریکا و انگلیس نیز از اهداف خود ناکام شدند و شرایط در ایران دیگر به گونه ای نبود که سرمایه ملی ان، نصیب آنها شود و بر همین اساس زمانی که منافع خود را از دست رفته می دیدند با نیرنگ های بسیار در پی آن بودند تا یکبار دیگر بتوانند منابع کشور را از ان خود کنند که هوشیاری مردم و رهبری های پیامبر گونه امام خمینی (ره) و پس از ایشان نیز مقام معظم رهبری مجال خودنمایی به دشمنان نظام و استعمارگران نداد.

 

آشوب سیاسی
پس از حوادث سال 88 و با وجودی که می رفت تا حضور پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری به عنوان اهرمی قدرتمند در اختیار کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی در مجامع بین المللی باشد به خوبی تاثیر آشوب سیاسی بر شرایط اقتصادی کشور نیز مشخص شد.

 

در شرایطی که می توانستیم با استفاده از حضور مردم در انتخابات به موفقیت های بسیاری در عرصه سیاسی و اقتصادی دست یابیم کشور به مدت 8 ماه درگیر آشوب های خیابانی ای بود که با هدف سرنگونی نظام مقدس جمهوری اسلامی طرح ریزی شده بودند .

 

در واقع حکومت های استعمارگر بار دیگر در پی ان بودند تا بتوانند با نفوذ به ایران اسلامی منابع ملی ان را غارت کنند که پس از آن حوادث نیز، شاهد سیل عظیم تحریم های جدید علیه ایران اسلامی بودیم و شرایط ورود سرمایه گذاران خارجی به کشور نیز به شدت ملتهب شد.

 

در واقع آشوب سیاسی سال 88 ضربه ای جبران ناپذیر به چرخ های اقتصادی کشور وارد نمود که شاید تا سال ها بعد هم جبران آن ممکن نباشد .

 

اما هم اکنون یکبار دیگر دشمنان قسم خورده نظام که هدفی جز نابودی ایران اسلامی و غارت سرمایه های آن ندارند به دنبال آن هستند تا با آشوبهای خیابانی و اعمال تحریم های بیشتر مانع از ترقی و رشد روز افزون نظام مقتدر جمهوری اسلامی شوند.

 

آمریکا و دیگر ایادی استکبار به خوبی می دانند که نظام مقدس جمهوری اسلامی با اغتشاش گری های عده ای دست نشانده و با اشک تمساح های انان دچار هیچ نوع گزندی نخواهد شد و اقتدار این نظام مقدس در طول 4 دهه عمر با برکت آن برای زیاده خواهان جهان روشن شده است اما آنها به دنبال این هستند تا با ایجاد آشوب های سیاسی چرخ های اقتصادی کشور را فلج نمایند

 

انتهای پیام/

جمعه 15 دی 1396 | 07:17

کد خبر : 28252

منتشر کننده : م ح/sab

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید