کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

ظرف یک ماه گذشته؛

۱۳۰ نفر از هنرمندان کردستان بیمه تامین اجتماعی شدند/ 710 هنرمند استان بیمه هستند

۱۳۰ نفر هنرمند ، هنرمندان کردستان، بیمه تامین اجتماعی ، 710 هنرمند استان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از پوشش بیمه ای ۱۳۰ نفر از هنرمندان استان ظرف یک ماه گذشته خبر داد و گفت: با این احتساب 710 نفر از هنرمندان استان از مزایایی بیمه تامین اجتماعی برخوردارند.

به گزارش کُردتودی، جلال قلعه شاخانی اظهار کرد: صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان، هنرمندان و روزنامه نگاران که با هدف حمایت از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور و ساماندهی و یکپارچگی در حمایت از جامعه نویسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان تشکیل شده است؛ وظیفه امور بیمه‌ای این صنف را بر عهده دارد.

 

وی داشتن بیمه تامین اجتماعی را موجب ایجاد امنیت شغلی دانست و تاکید کرد:  یکی از سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در راستای تحقق حقوق شهروندی، پوشش بیمه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه است.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان به انعقاد تفاهم نامه همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تامین اجتماعی در سال جاری اشاره کرد و افزود: در همین راستا، پوشش بیمه ای هنرمندان استان در دستور کار این اداره کل قرار گرفت و پس از وصول لیست هنرمندان فاقد بیمه از سوی انجمن های فرهنگی و هنری، 130 نفر از هنرمندان استان ظرف یک ماه گذشته در حوزه های مختلف تحت پوشش بیمه صندوق اعتباری هنر قرار گرفتند.

 

قلعه شاخانی با بیان اینکه این افراد در حوزه هنرهای تجسمی، سینمایی، موسیقی، نمایش و ادبی بیمه شده اند، ادامه داد: هر نوع سرمایه گذاری فرهنگی باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

 

وی با اشاره به تعداد افراد بیمه شده استان از طریق صندوق اعتباری هنر اذعان کرد: 375 نفر تا پایان سال 94 و 205 نفر نیز در دو سال گذشته از مزایای بیمه تامین اجتماعی برخوردار شدند.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان بیان کرد: با احتساب 130 نفری که تازگی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند، در حال حاضر 710 نفر از هنرمندان استان از مزایای بیمه ای برخوردارند.

 

قلعه شاخانی با اشاره به رشد قابل توجه بیمه هنرمندان استان عنوان کرد: آمار افراد بیمه شده در چند ماه گذشته نسبت به کل دوره قبل رشد ۵۴ درصدی را نشان می دهد.

 

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود تا آخر سال نیز افراد بیشتری تحت پوشش بیمه قرار گیرند، ابراز داشت: جایگاه هنرمندان به عنوان بخش اصلی سرمایه اجتماعی کشور عامل پیش برنده ای حتی در عرصه های اقتصادی و سیاسی است.


مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه نماینده صندوق هنرمندان در استان کردستان آمادگی دارد که افراد واجد شرایط را تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دهد، خاطر نشان کرد: هنرمندانی که فاقد بیمه هستند می توانند با در داشتن مدارک لازم به نماینده صندوق اعتباری هنر واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مراجعه کنند.

 

منبع: آفتاب دل

انتهای پیام/

پنجشنبه 14 دی 1396 | 09:10

کد خبر : 28243

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید