کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در بیانیه شورای افتای کردستان آمده است؛

مردم حق دارند به سوء مدیریت معترض باشند اما نه با اغتشاش و تخریب!

شورای افتای کردستان، روحانیون کردستان، اغتشاشات کردستان، اعتراضات کردستان، اعتراض مردم سنندج

در بیانیه شورای افتای استان کردستان آمده است؛ مردم حق دارند به سوء مدیریت معترض باشند اما آنچه ناحق است، از یک سو اغنشاش و رفتارهای توهین‌آمیز و شعارهای ضد ارزشی عناصر و عوامل وابسته به سرویس‌های بیگانه است که با زیرکی تمام به صفوف معترضان خزیده‌اند.

به گزارش کُردتودی، شورای افتای استان کردستان در خصوص حوادث اخیر کشور بیانیه‌ای صادر کرده و در نسخه ای از ان که به دفتر کُردتودی ارسال شده، آمده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

مردم شریف ایران

 

حوادث و اتفاقات چند روز اخیر در شهرها و مناطق مختلف کشور نشان داد که کشور از مدتها پیش آبستن فتنه‌ای دیگر بوده است، اما حوادث این بار از لونی دیگر است که در آن حق و ناحق در هم آمیخته و امر را بر بسیاری از مردم مشتبه ساخته است، مطالبات مشروع، قانونی و مدنی مردم از یک سو و ضرورت پاسخگویی سریع، دقیق و شفاف مسؤولان کشوری از سوی دیگر است.

 

مردم عزیز ما حق دارند که مطالبات مشروع خود را در چهارچوب قانون و مطابق با معیارهای مدنی مطرح کنند و به سوء مدیریت معترض باشند، آری این حق مردم است و احدی نمی‌تواند این حق مسلم را از مردم عزیز ما سلب کند، در مقابل، مسؤولان و مدیران کشور نیز موظف‌اند صدای مردم را به سمع اجابت بشنوند و عزم خود را جزم و همه امکانات و ظرفیت‌های کشور را برای تأمین و تحقق خواسته‌های مشروع مردم بسیج کنند و به این ترتیب از ادامه و استمرار ناآرامی‌ها جلوگیری نمایند.

 

و آنچه ناحق است، از یک سو اغنشاش، اختلال در نظم جامعه، حمله به اماکن دولتی و تخریب و آتش‌زدن اموال عمومی و تحرکات ساختار شکنانه و رفتارهای توهین‌آمیز و شعارهای ضد ارزشی عناصر و عوامل وابسته به سرویس‌های بیگانه است که با زیرکی تمام به صفوف معترضان خزیده‌اند و از سوی دیگر، تعلل و تسویف مسؤولان در حل مشکلات مردم است. از این رو مردم شریف بویژه جوانان غیور و هوشیار ما مراقب باشند که تحرکات سودجویان، سوداگران و فرصت‌طلبان، انحرافی در مسیر مطالبات مشروع آنان ایجاد نکند و تحقق خواسته‌های آنان را به تأخیر و تعویق نیندازد و دولتمردان نیز با سرعت و قدرت تمام به خواسته‌های قانونی مردم جواب مثبت دهند و ریشه‌های نارضایتی مردم به ویژه جوانان برومند کشورمان را بخشکانند. در این خصوص نقش دستگاه قضائی کشور در مقابله با فساد که یکی از مهمترین دغدغه‌های مردم عزیز کشور است، بسیار تعیین کننده خواهد بود؛ والسلام.

 

شورای افتای استان کردستان؛ یازدهم دیماه 1396

 

انتهای پیام/a.p

چهارشنبه 13 دی 1396 | 12:24

کد خبر : 28240

منتشر کننده : a.p

قروه پاسخ چهارشنبه 13 دی 1396 | 15:31

0
0

اینجانب یوسف فعله گری فرزند مرادعلی با محکوم ساختن اغتشاشات از مسئولین مربوطه تقاضای رسیدگی می‌نمایم. خداوند نگهدار شما باشد.

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

ADS

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید