کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

پس از دو روز اغتشاش پراکنده در سنندج؛

معترضان خط خود را از آشوبگران جدا کردند/ معاون سیاسی استاندار: کردستان در امنیت کامل به سر می‌برد

اغتشاش سنندج، خیابان فردوسی سنندج، اعتراضات مردم سنندج، اخبار سنندج

پس از دو روز اغتشاش پراکنده در برخی از خیابان‌های سنندج، شب گذشته این شهر در امنیت کامل بود و هیچ گونه تجمعی در مرکز استان کردستان صورت نگرفت.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، اعتراضات مردمی که از چند روز پیش در برخی شهرهای کشور در اعتراض به وضعیت اقتصادی و معیشتی شروع‌ شده بود با نفوذ آشوبگران در برخی‌ها شهرها، مطالبات به حق مردم به حاشیه رفت و این اعتراضات به اغتشاش تبدیل شد که سنندج نیز از جمله این شهرها بود.

 

 اما سه‌شنبه شب (12 دی 96)، جریان ضدانقلاب فراخوان به دعوت و آشوب و اغتشاش کرده بود که با بی‌توجهی معترضان همراه شد؛ مشاهدات عینی خبرنگار کُردتودی از خیابان فردوسی و پاسداران حاکی از آن بود که شب گذشته، امنیت به‌طور کامل در خیابان‌های سنندج حکم‌فرما بود و حتی یک تجمع کوچک نیز در این شهر شکل نگرفت.

 

حسین خوش‌اقبال معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان نیز در گفت‌و گو با فارس گفته که سه شنبه شب هیچ گزارشی از تجمع در سنندج و شهرهای اطراف آن گزارش نشده و هیچ بازداشتی نیز وجود نداشته است.

 

وی با تکذیب خبر کشته‌شدن 2 نفر در جریان تجمعات غیرقانونی اغتشاشگران در شهر سنندج افزوده که این خبر کاملا کذب بوده و در هیچ کدام از شهرستان‌های استان چنین اتفاقی رخ نداده است.

 

وی تصریح کرده که استان کردستان در آرامش کامل است و با هوشیاری مردم و مشارکت آنان هیچ مشکل امنیتی و اغتشاش در شهرهای این استان نداریم.

 

معاون سیاسی امنیتی کردستان افزوده که اگرچه بخشی از مطالبات مردم به حق است، اما پیگیری آن با آشوب و تخریب اموال عمومی، منطقی نیست.

 

به گزارش کُردتودی در روزهای اخیر یک کانال ضدانقلاب که چندین فیلم و تصویر مربوط به فتنه 88 را با بزرگنمایی منتشر می‌کرد، سه شنبه شب هیچ فیلم یا تصویری از شهر سنندج را منتشر نکرد.

 

انتهای پیام/a.p

چهارشنبه 13 دی 1396 | 11:12

کد خبر : 28237

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید