کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گزارش

تخم مرغ در شهرستان قروه با چه قیمتی عرضه می شود؟/ قروه در انتظار اجرای مصوبات ستاد تنظیم بازار

تخم مرغ،قروه،نرخ فروش،قیمت،علی منتشلو،شهریار حنیفی،جهاد کشاورزی،شانه تخم مرغ،صنعت و معدن

چرا در سطح شهرستان قروه با وجود تعیین نرخ فروش تخم مرغ ، شاهد نوسانات بازار هستیم؟

به گزارش کُردتودی، با ایجاد نوسانات در بازار فروش تخم مرغ در سطح کشور شاهد آن بودیم که برخی افراد سود جو با قیمت هایی سرسام آور تخم مرغ را به مصرف کننده ها عرضه می کردند تا اینکه قیمت مشخص شده آن از سوی ستاد تنظیم بازار استان کردستان نیز در رسانه های خبری اعلام شد ، اما متاسفانه هم اکنون در سطح شهرستان قروه نیز این نرخ قیمت به خوبی رعایت نمی شود و برخی فروشنده ها با قیمت های بالاتری تخم مرغ را عرضه می کنند.

 

در این خصوص گفتگویی داریم با شهریار حنیفی مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، وی در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه قیمت هر شانه تخم مرغ برای مصرف کننده مشخص شده است اظهار داشت: هم اکنون و بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هر شانه تخم مرغ بسته بندی شده برای مصرف کننده 12 هزار و 600 تومان و قیمت هر شانه تخم مرغ بدون بسته بندی 11 هزار و 600 تومان است.

 

وی افزود: بر اساس گفتگو با مرغداری های سطح استان کردستان در شهرستان های سنندج، مریوان و بیجار بدون هیچ مشکلی تخم مرغ با قیمت مشخص عرضه می شود و در تلاش هستیم تا با هماهنگی های صورت گرفته با نزدیکترین مرغداری مناسب به شهرستان های قروه و دهگلان مشکل فروش تخم مرغ در این شهرستان ها را نیز برطرف نماییم.

 

حنیفی با بیان اینکه قیمت فروش تخم مرغ همان قیمت مشخص شده می باشد و کسی نمی تواند با قیمت بالاتری آن را عرضه نماید ادامه داد: بررسی نحوه فروش و قیمت عرضه شده تخم مرغ با سازمان صنعت و معدن و تجارت می باشد که باید کنترل قیمت ها از این طریق مشخص شود.

 

در همین راستا گفتگویی خواهیم داشت با رییس اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان قروه

علی منتشلو در گفتگو با خبرنگار ما در این خصوص گفت: تاکنون قیمت مشخص شده ستاد تنظیم بازار و تخم مرغ هایی که قرار بوده است تا با قیمت مشخص در شهرستان عرضه شوند وارد بازار شهر قروه نشده است.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر در شهرستان قروه خرید های فروشندگان از مکان های متفاوت صورت می گیرد و همین مسئله باعث می شود تا نرخ فروش نیز متفاوت باشد.

 

وی افزود: جهاد کشاورزی نرخی را تعریف نموده است اما متاسفانه همان نرخ در واحدهای تولیدی تخم مرغ رعایت نمی شود و با توجه به اینکه افزایش قیمت ها سراسری است شاهد افزایش قیمت در سطح فروشگاه ها نیز هستیم.

 

منتشلو با بیان اینکه فروشندگان مجاز به افزایش 10 درصدی سود خود هستند، بیان داشت: فروشنده با 10 درصد سود می تواند تخم مرغ خود را به مصرف کننده ها عرضه نماید.

 

وی ادامه داد: در شرایط کنونی هر کارتن تخم مرغ درشت با قیمت 90 هزار تومان به فروشنده عرضه می شود که تقریبا دارای وزن 12 کیلوگرمی است و دانه ای 500 تومان به مغازه دار فروخته می شود که به قیمت دانه ای 550 تومان برای مصرف کننده هزینه دارد و تخم مرغ های ریزتر نیز با قیمت هر دانه 450 تومان به مغازه دار عرضه می گردد که قیمت تمام شده آن برای مشتری و مصرف کننده 500 تومان می شود که بر این اساس تخم مرغ های درشت با قیمت شانه ای 16 هزار و 500 تومان و تخم مرغ های ریزتر نیز با قیمت هر شانه 15 هزار تومان به فروش می رسند.

 

سخن آخر...

انتظار می رود تا با هماهنگی لازم مرغداری های نزدیک به شهرستان قروه که می توانند مصرف تخم مرغ شهرستان را تامین نمایند در جهت مصوبات تنظیم بازار به شهرستان قروه معرفی شوند تا بعد از این شاهد تغییر قیمت ها و بروز ناهماهنگی در سطح بازار نباشیم.

چهارشنبه 13 دی 1396 | 10:11

کد خبر : 28233

منتشر کننده : م ح/sab

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید