کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

فرمانده سپاه کردستان در گفت‌و‌گو با کُردتودی:

اغتشاشگران دشمن امنیت و آسایش مردم هستند/ عده‌ای مطالبات به حق مردم را به حاشیه بردند

اغتشاشات مردم، اغتشاشات سنندج، اعتراض مردم ایران، اغتشاش ایران، دی ماه 96، 8 دی، هشت دی

فرمانده سپاه کردستان با اشاره به اغتشاشات اخیر، گفت: این افراد اغتشاشگر در یک کلام دشمن مردم کردستان هستند که باید شناخته شوند و توسط نیروی انتظامی و مراجع قانونی با آنها برخورد صورت گیرد.

سردار محمدحسین رجبی در گفت‌و‌گو با خبرنگار کُردتودی، با اشاره به اغتشاشات اخیر و ابراز تأسف از اینکه عدهای، مطالبات به حق مردم را به حاشیه بردند، اظهار داشت: در بررسی‌های انجام شده، جعبه سیاه اغتشاشات اخیر به کشورهای مرتجع عربی، آمریکا، رژیم صهیونیستی و منافقین برمی‌گردد.

 

سردار رجبی شانتاژهای رسانه‌ای اغتشاشات اخیر و هشتگ‌گذاری های (#تظاهرات_سراسری) انجام شده علیه ایران اسلامی را متصل به آنسوی مرزها دانست و گفت: سران این اغتشاشات، افراد فاسد، سلطنتت‌طلبان و منافقینی هستند که به گفته خودشان 18 هزار ترور در سابقه‌شان دارند و دستشان به خون هزاران نفر ازجوانان این مرز و بوم آغشته است.

 

فرمانده سپاه کردستان ابراز داشت: این افراد فاسد به نام مردم اما به کام منافع و اهداف سلطنت‌طلبی خود و با اجازه بیگانگان امنیت و آسایش را از مردم سلب کرده‌اند.

 

وی نگرانی مردم نسبت به وضعیت معیشت را یک حق مسلم دانست و عنوان کرد: اعتراض به هر گونه فشار اقتصادی یک مطالبه به حق است اما منافقین از این اعتراض مسالمت‌آمیز مردم سوءاستفاده کردند و اعتراضات مردم به معیشت را به سمت خرابکاری، آشوب، اغتشاش و آتش زدن اموال عمومی سوق دادند.

 

فرمانده سپاه کردستان با بیان اینکه این اغتشاشات توسط عده‌ای بیگانه و غیرکُرد زبان به داخل شهر سنندج هم کشیده شد، بیان کرد: مردم کردستان نسبت به هر کجای ایران بیشتر نیازمند امنیت و آرامش هستند چون این مردم شریف قبلاً طعم تلخ ناامنی و آشوب را چشیده‌اند و از آن ناامنی ضررهای بسیاری به خود دیده‌اند.

 

وی با تأکید بر اینکه مردم کردستان از این گونه حرکت‌های اغتشاش‌گونه بیزارند، تصریح کرد: قبلاً یک بار در اوایل انقلاب گروهک های ضدانقلاب طعم تلخ ناامنی را به مردم این استان چشانده‌اند و هنوز این طعم تلخ در اذهان مردم باقی مانده و دوست ندارند یک باردیگر به سرنوشت آن زمان دچار شوند؛ ایجاد اغتشاش توسط چند جوان احساسی و هیجانی که از روی نا آگاهی است امنیت و آرامش مردم این استان را که برای تثبیت امنیت خون های بسیاری داده‌اند را خدشه‌دار می‌کند.

 

سردار رجبی با تأکید بر اینکه به بلوغ فکری و بصیرتی مردم کردستان ایمان دارم، بیان کرد: همین گروهک‌های ضدانقلاب بودند که با ایجاد آشوب در منطقه کردستان، فرصت توسعه و پیشرفت را از مردم این استان گرفتند و امروز نیز باید این اغتشاشات را یک تهدید برای مردم تلقی کرد.

 

سردار رجبی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که «مردم کردستان مردمی بافرهنگ هستند»، گفت: برخورد مردم کردستان با اغتشاشات اخیر نیز فرهنگی بوده و خواهد بود.

 

فرمانده سپاه کردستان با اشاره به مأموریت سپاه در منطقه کردستان گفت: اولویت اول سپاه در استان کردستان، تأمین امنیت پایدار مردمی و دوم؛ تلاش شبانه‌روزی برای رفع محرومیت، آبادانی، پیشرفت و سازندگی است.

 

وی سپاه را مدافع حقوق مردم خواند و گفت: یقیناً امنیت پایدار در استان کردستان به توسعه و پیشرفت پایدار منجر خواهد شد و مردم ما هیچ وقت فریب دشمن صهیونیستی، و کشورهای بیگانه را نخواهند خورد.

 

فرمانده سپاه کردستان با اشاره به اینکه اغلب مردم کردستان به ویژه بازاریان از این وضعیت کنونی نگرانند، اظهار داشت: وقتی از نزدیک با مردم و بازاریان سنندجی صحبت کرده‌ام، همگی از این وضعیتی که موجب اغتشاش شده است نگران هستند و از این گونه تحرکات اعلام بیزاری می‌کنند.

 

سردار رجبی با بیان اینکه کسانی که این گونه کارها را انجام می‌دهند دشمن امنیت و آسایش مردم هستند، گفت: این افراد اغتشاشگر در یک کلام دشمن مردم کردستان هستند که باید شناخته شوند و توسط نیروی انتظامی و مراجع قانونی با آنها برخورد صورت گیرد.

 

وی گفت: نحوه برخورد با این افراد اندک، مسالمت‌آمیز خواهد بود اما در صورتی که اصرار بر ایجاد ناآرامی، ضرر رسانی به جان و مال مردم و تخریب اموال عمومی داشته باشند با آنها برخورد مقتدرانه خواهد شد.

 

انتهای پیام/h.e

 

سه شنبه 12 دی 1396 | 20:17

کد خبر : 28230

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید