کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج در پی اعتراضات مردم به وضعیت معیشتی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج, اعتراض مردمی, بسیج دانشجویی, مشکلات معیشتی

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج در پی اعتراضات مردم به وضعیت معیشتی بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش کُردتودی، به نقل از کرددانش،متن کامل این بیانیه بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

پیروزی انقلاب و تشکیل جمهوری اسلامی ایران به عنوان الگویی موفق از نظام سیاسی مبتنی بر اندیشه ی امامت با مشارکت امت و پیشرفت شگرف علمی و همه جانبه ی کشور، مرهون حضور انقلابی و آگاهانه ی ملت و پیوند مستحکم آحاد مردم در همه عرصه ها با آرمان های  امام خمینی(قدَّسَ الله نفسَهُ الذَّکیَّه) و نایب بحق ایشان امام خامنه ای(مدظله العالی) و عصبانی کردن تمامی آن هایی است که تاب توانستن ما را در هیچ عرصه ای ندارند.

همه ما نظاره گر تجمعاتی هستیم، صدای مردمی که دراعتراض به وضعیت بد اقتصادی خواستار احقاق حقوق خود هستند و نسبت به شرایط و اوضاع گله مندند...گله مندند از مدیرانی که به لاک میز مدیریتی شان فرو رفته اند، گله مندند از سیاسی‌کاری و ماهی گیری‌ها از آب گل‌آلود مشکلات معیشتی و اقتصادی، گله مندند از کسانی که برای تصاحب سکان مدیریت کشور قول بهبود شرایط و اصلاح وضع معیشت داده اند و از پشت پنجره رسانه‌ها به چشم مردم زل زدند و وعده‌های امیدآفرین دادند.

 

باید باور کنیم این انقلاب مال پابرهنگان و مستضعفین است و وضعیت فعلی مورد اعتراض همه دلسوزان انقلاب نیز هست. مردمی که هم اکنون شاهد اعتراضات آنان هستیم کسانی هستند که همواره پیرو ولایت فقیه بوده و در دفاع از کشور شهید و جانباز داده اند بنابراین نباید به اعتراضات آنان بی توجه بود.

 

دولت فعلی ضعف ها و کاستی هایی را در مسیر خود داشته است که مهمترین آن طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ضعف بزرگ اقتصادی و عدم برنامه ریزی بلند مدت و استراتژیک و آینده نگرانه برای نظام اقتصادی است. این ضعف مدیریت اقتصادی در کنار دیگر ضعف های اجرایی موجبات موثر شدن تحریم ها در کشور گشته است. سال هاست که رهبر معظم انقلاب جز اقتصاد شعار دیگری برای سال هایی که در حال گذر است ندارد اما هزاران تاسف و صد حیف که گوش برخی مدیران نسبت به صدای معمار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) سخت ناتوان گشته است. چقدر هشدار های دلسوزانه رهبری را شنیدیم که با مفسدین اقتصادی برخورد جدی کنید و آنان که باید برخورد می کردند، عملا برخورد قاطعی را صورت ندادند و کار را به جایی رساندند که رهبری در جواب اعتراض جوانان به این همه فساد نوشتند چشم انتظار به قدرت رسیدن شما جوانان با تقوا هستیم.

 

تا دیروز که تمام وعده ها و تغییر در شرایط را به باغ پرمیوه برجام نسبت می دادند اما امروز که خزان برجام را می بینند عملا مشاهده می کنیم که هیچ تدبیری در وضعیت اقتصادی جامعه ندارند و گمان مرود که مجدد می خواهند بر مدار ما نمی توانیم ها حرکت کنند و باغ بهشت امیدی که مردم را به سوی آن فرا خوانند امروز در مسیر کویر پیش رود.

 

از همان ابتدا بسیج دانشجویی پیگیر وضعیت اقتصادی و کار مطالبه گری بودند اما دریغ از کوچکترین توجهی از طرف مسئولین، زمانی که جنبش دانشجویی بر سر شفافیت با هدف افزایش اعتماد عمومی و کاهش فساد، تلاش می کرد، بودند کسایی که نامه ی رفع حصر می نوشتند. به عده ای که خستگی مردم از این شرایط مهیب اقتصادی و تنگناها را دسیسه ی دیگران می دانند، هشدار می دهیم که ناتوانی و بی کفایتی خود را به تقصیر دیگران نیاندازند.

 

قشر آگاه، بیدار و فرهیخته دانشجو نسبت به برطرف نمودن این ضعف ها دردولت تاکید شدیدی دارد، اما از سوی دیگر در شرایط کنونی با توجه به قرار داشتن نظام اسلامی در پیچ تاریخی، دشمنان اسلام به سرکردگی آمریکای جهانخوار با اعمال انواع فشار و مانع تراشی در راه تحقق آرمان های جمهوری اسلامی علی الخصوص در تحقق رفاه نسبی، سعی دارند از یک سو با القای ناکارآمدی نظام به واگرایی مردم از حاکمیت دینی دامن زنند و از دیگر سو با تبلیغات گسترده و تغییر در بینش، گرایش و منش ملت، نجات از وضعیت نامطلوب را توسل به اقتصاد سرمایه داری و همنوایی با آمریکای جهانخوار معرفی و بدین وسیله نظام اسلامی را از درون با فروپاشی مواجه نمایند. اما اكنون اين ملت شريف از دولت و دستگاه اجرايى گله مندند و پاسخگويى مسئولان اجرايى كشور در حوزه حل مشكل معيشت را مطالبه مى كنند و خواستار رسيدگى به امور هستند كه البته عده اى محدود كه از منابع مشخص تغذيه مى شوند قصد دارند اين مطالبه به حق مردم از دولت را با جهت دهى به سمت حواشى تحت شعاع قرار دهند كه ملت ايران با بيدارى بارى ديگر مشت محكمى بر دهانشان خواهد كوبيد و اجازه دخالت مزدوران غربى و اسرائيلى در مسائل داخل كشور را به آن ها نخواهد داد.

 

بسیج دانشجویی ضمن هشدار به سواستفاده افراد سودجو, ضدانقلاب و فرصت طلب از این تجمعات خواستار پاسخگویی سریع نهاد های ذیربط  و برنامه ریزی جهت بهبود وضعیت موجود است. نخواهیم گذاشت که شعار های پاک و عدالت طلبانه به سمت تجزیه و ویران کردن کشور منحرف شود و هر گونه سواستفاده ی دشمن را از این فضای اعتراضی محکوم می کنیم و اعلام می داریم که خارج از مطالبات بر حق مردم شریف، به طور قطع هرگونه حرکت خیابانی ساختارشکنانه و اقدام غیرقانونی و نافرمانی اجتماعی دشمن شادکن قابل قبول نیست و قاطبه دلدادگان به عزت و اقتدار کشور عزیز بازی در پازل هدایت‌شده ضدانقلاب را تأیید نمی‌کنند، چرا که در حماسه نه دی ملت به میدان آمدند و از خواسته های بر حق خود دفاع کردندو همیشه نشان داده اند تا انتها پشت دین، نظام و رهبری خواهند ایستاد. به راستی که صف گله مندان و پشیمانان از صف معاندین و ضد انقلاب جداست پس باید نه دی تبدیل به یک گفتمان بشود باید نه دی را همیشه و همه روزه در مقابل دیدگان خود قرار دهیم تا همیشه هوشیار باشیم و خطر بزرگ اسلام آمریکایی را فراموش نکنیم.

 

و السلام علی عباد الله الصالحین

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج

دوشنبه 11 دی 1396 | 07:17

کد خبر : 28204

منتشر کننده : الف ک/kd

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید