کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رئیس اداره مالیات دهگلان در گفتگو با دهگلان شیدا

صاحبان چکهای مالیاتی برگشتی جهت رفع مسدودی حساب خود اقدام کنند

چک برگشتی مالیاتی,تسلیم اظهار نامه,مالیات دهگلان,دولت الکترونی,اخذ مفاصا حساب,مویان مالیاتی

رئیس اداره مالیات دهگلان از صاحبان چکهای مالیاتی برگشتی خواست جهت رفع مسدودی حساب خود سریعتر اقدام کنند.

به گزارش کُردتودی، ایوب تاتلی رئیس اداره مالیات شهرستان دهگلان در گفتگو با خبرنگار ما افزایش آگاهی مردم از قوانین  و مقررات مالیاتی را کمک به آنان در عمل به وظایف قانونی و بهره مندی از معافیت ها وتسهیلات قانونی دانست.

 

 وی افزود: از ابتدای سال 89 در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک  و کاهش بروکراسی اداری واتلاف وقت مودیان  مالیاتی هرنوع  ارائه خدمات در خصوص مالیات بر درآمد خودرو برون سپاری شده و کلیه فعالیتها در دفاتر منتخب خدمات ارتباطی مورد اعتماد این اداره انجام می شود.


 تاتلی ضمن تاکید بر دارندگان چکهای مالیاتی برگشتی تحویلی  و مهلت بخشودگی صد درصدی جرائم تا پایان سال و عدم تمدید آن گفت: با توجه به اینکه بخشودگی جرائم مالیاتی تا پایان سال جاری می باشد و این افراد هر چه سریعتر جهت تعییین تکلیف و رفع مسدودی حساب خود مراجعه نموده  و با پرداخت اصل بدهی کلیه جرائم بخشش آنان مطابق مقررات مشمول بخشودگی خواهد شد.


 
 رئیس اداره مالیات دهگلان گفت: با توجه به اینکه میزان اطلاعات مالیاتی دارندگان وسایط نقیله عمومی نظر دارندگان تاکسی،مینی بوس، وانت بارها،کامیون و غیره... که شامل مالیات  بر درآمد می باشند بخاطر نوع فعالیت وخدمات دهی  آنان غالبا درسطح پایینی قرار دارد و این عدم اطلاع باعث بروز مشکلاتی برای آنان شده وموجب تعلق جرائم مالیاتی می شود.


  وی ضمن  اطلاع به دارندگان وسایط نقلیه عمومی گفت: مهلت تسلیم  اظهار نامه مالیاتی خودرو همانند سایر مشاغل تا پایان خرداد ماه هر سال بوده واین اظهار نامه مالیاتی باید به نام مودی(کسی که برگه سبز  وپلاک خود رو به اسم اوست)باشد که در دفاتر خدمات ارتباطی انجام می شود.


 تاتلی در ادامه افزود: از ابتدای سال 95 جریمه عدم تسلیم اظهار نامه  30 درصد که غیر قابل بخشش وعدم پرداخت  مالیات متعلقه مشمول جریمه 2/5 درصدی به ازای هر ماه تاخیر می باشد.


 وی از مالکین خواست قبل از تعویض پلاک بنام خردیدار به دفاتر مذکور مراجعه و از وضعیت مالیات خود رو خود اطلاع یافته و حتما اقدام به اخذ مفاصا حساب نمایند.


تاتلی از دفاتر اسناد رسمی خواست قبل از هرگونه نقل وانتقال  مالکین را راهنمایی نموده واز آنان مفاص حسای مالیاتی را طلب نمایند.

 

  رئیس اداره مالیات دهگلان گفت:  این اداره کما فی سابق آماده ارائه هر گونه راهنمایی، مشاوره وخدمات به دارندگان خود روهای عمومی وکار می باشد.


وی افزود: هر چه سطح آگاهی مردم از قوانین و مقررات  مالیاتی بالاتر باشد تعامل با آنان واطمینان به این مجموعه بیشتر شده و باعث جلوگیری از تضییع حقوق دولت و مودیان خواهد شد.


 تاتلی گفت: تا موعد تسلیم اظهار نامه سایر مودیان( مشاغل اصناف،مالکین واحدهای اجاری ومستغلات، اشخاص حقوقی) نیز اطلاع رسانی در خصوص وظایف قانونی وتسهیلات ومعافیتها توسط این اداره انجام می شود.

 

 انتهای پیام/

 

یکشنبه 10 دی 1396 | 13:21

کد خبر : 28203

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید