کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان استان کردستان:

حماسه 9 دی مصداق بزرگ تقابل بصیرت و غفلت بود

9 دی, دانشجوی دانشگاه فرهنگیان کردستان, دانشجویان کردستانی, حماسه 9 دی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان استان کردستان گفت: حماسه 9 دی مصداقی بزرگ برای تقابل بصیرت و غفلت به حساب می آید.

به گزارش کُردتودی، به نقل از کرددانش،میثم منتشلو دانشجوی دانشگاه فرهنگیان کردستان و مسئول بسیج این دانشگاه در گفتگو با خبرنگار کُرددانش اظهار داشت: عصر جدید در انقلاب اسلامی، آبستن حوادثی است که لازم است نسل سوم آن هوشمندانه تر رصد کند, نسلی که انقلاب را ندیده، جنگ را ندیده و امام را درک نکرده است، باید حوادث را ریزتر و دقیق تر دنبال کند و تحلیل نماید.

 

منتشلو افزود: بطن انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و رویکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی از صدر تاکنون سراسر شور، شعور، حقانیت و اتفاق نظر بوده و هست. در این میان و در ادبیات قرآنی و سیاسی ما فتنه جایگاهی مستقل دارد و فضا را غبارآلود می کند. بصیرتی که بتواند طلا را از آتش تشخیص داده، از آزمایش الهی سربلند بیرون آمده و مرز بین حق و باطل را مشخص نماید، ملزوم نسل حاضر و نمایانگر رسالت عظیم آن است.

 

این دانشجوی دانشگاه فرهنگیان یادآور شد: همچنانکه تحلیل نادرست، غفلت و دور شدن از اصل انقلاب سبب گردید، فتنه 88 سرازیری خواص ملت، باتلاق سیاسی و غرض آلود آن ها و عدم وقت شناسی گروهی غافل باشد و با آغازگری آن ها، هدایت و رهنمود دشمن لکن پایان بخش حماسه ای عظیم و مردم نهاد همراه شود که مصداقی بزرگ برای تقابل بصیرت و غفلت به حساب می آید.

 

وی افزود: دوقطبی که دشمن به دنبال آن است، دوقطبی انقلابی و ضدانقلاب است که در سال 88، عده ای با قانون شکنی و پشت کردن به اصول نظام، اتفاقات را به آن سو هدایت کرده، منافع ملی را به خطر انداخته و سرسپرده دشمن شدند کما اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی با درایت حکیمانه خود، به کرات از طرح دشمن پرده برداشته و بر نقش براندازی آن تاکید کردند.

 

این دانشجوی دانشگاه فرهنگیان کردستان تصریح کرد: با این حال حماسه عظیم 9 دی فارغ از جریانات سیاسی، بار دیگر شیرینی حماسه سیاسی خرداد 88 را تازه کرد، سخنی غیر از ولایت مداری، بصیرت و حمایت از نظام اسلامی نداشت و نشان داد قاطبه ملت در حمایت از اسلام، اصول و آرمان های انقلاب اسلامی و ولایت فقیه، متفق؛ دشمن شکن و مایوس کننده است.

 

منتشلو گفت: تحلیل مسائل جاری کشور نشان می دهد، دشمن قسم خورده بیش از پیش درصدد برداشت منفی، سوء استفاده از نارضایتی های اقتصادی و تبلیغ فعالیت و شکایات برخی از خواص است که جهت گیری های نادرست ممکن است تبدیل به بازیگری در زمین دشمن شود.

 

وی ادامه داد: به تاسی از حماسه 9 دی؛ در اتفاقات جدید و پیش رو وظیفه داریم، با هوشمندی و مرزبندی، فضا را رصد کرده، از مهیاشدن دوقطبی جلوگیری کرده و در هر شرایطی از ملاک بودن قانون و ولایت فقیه غافل نشویم.

 

انتهای پیام/

شنبه 9 دی 1396 | 07:57

کد خبر : 28176

منتشر کننده : الف ک/kd

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید