کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

اختصاصی کردتودی/

مردم حماسه آفرینند/9 دی روز تجلی وحدت انقلابی و بصیرت آگاهانه/شعور سیاسی والای مردم در سال 88 تبدیل به بصیرت شد

حماسه 9 دی، کردستان، حماسه بصیرت

حماسه در لغت به معنی امری افتخار آمیز که از روی شجاعت، مهارت و شایستگی انجام شده باشد، است.

به گزارش کُردتودی، نهم دی ماه سال 88 کسی برای حمایت از دولت وارد میدان نشد، بلکه برای دفاع از هویت نظام جمهوری اسلامی و دفاع از ولایت فقیه بود که مردم انقلابی به میدان ریختند و حماسه آفریدند.

 

بررسی تاریخی و وقایع نگاری های متعدد درمکتوبات و فضای مجازی داخل و خارج از کشور نشان از حضور مردم ایران در قالب تظاهرات روز چهارشنبه ۹ دی ۱۳۸۸ در واکنش به آشوب و هنجارشکنی های عده ای در تاسوعا و عاشورای حسینی در تهران و دیگر استان های کشور انجام شد.

 

اما چیزی که ۹ دی ۸۸ را حماسه بصیرتی کرد و از سایر گردهمایی ها و تظاهرات ها متمایز می کند، خروش مردم خالصانه برای دفاع از هویت نظام جمهوری اسلامی و دفاع از ولایت فقیه بود.

 

حماسه ای که در این روز خلق شد، نشانه ی اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی بود، در حالی که بسیاری از جمله خواص و نخبگان ادعا داشتند اعتماد مردم به نظام از بین رفته است.

 

علاوه بر سال 88 هر ساله مردم بصیر و آگاه در 9 دی همواره یاد آن روز را گرامی می دارند و تجدید بیعت خود با ولی امر مسلمین را فریاد می زنند.

 

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: نهم دی ماه یعنی میثاق و پیمان دوباره مردم با نظام جمهوری اسلامی ایران است.

 

ماموستا فایق رستمی بیان کرد: مردم در روز نهم دی ماه سال 88 با خروش به خیابان ها نشان دادند که هر فردی که بخواهد با عوامل استکبارجهانی دوست و همراه باشد در بین انها جایی ندارند.

 

رستمی بیان کرد: مردم متدین ایران اسلامی همواره در کنار مسئولان نظام بوده و توانسته اند تمامی توطئه های دشمنان را یکی پس از دیگری خنثی نموده و راه های نفوذ آنها به جامعه را مسدود کنند.

 

وی با اشاره به فتنه سال 88 که از سوی برخی از عوامل نفوذی استکبار جهانی به وقوع پیوست و باعث تخریب اماکن عمومی در تهران شد، تصریح کرد: بصیرت بالای رهبری و آگاهی مردم از امورات سیاسی باعث شد تا در نهم دی ماه سال 88 برای بار دیگر حماسه ای به وجود آید که با آگاهی مردم و بصیرت و هدایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی که توانستند یکی از بزرگترین توطئه های دشمنان را خنثی نموده، بار دیگر با آرمان های این انقلاب بیعت نمایند.

 

شعور والای سیاسی مردم سال 88 را تبدیل به سال بصیرت کرد

فرماندار مریوان محمد شفیعی هم در گفتگو با خبرنگار ما اذعان کرد: در سال 88 برخی از خواص پشت به نظام کرده و عوام را به مروز زمان تحریک کرده و برای ایجاد اغتشاش آماده سازی کرده بودند که با درایت کامل رهبری و آگاهی مردم خنثی شد.

 

وی گفت: نهایت عدالت و شجاعت رهبر معظم انقلاب اسلامی در آن زمانی بود که با وجود ناسزاهای برخی از عوامل فتنه و مردم فریب خورده بر علیه وی بود هیچ اقدامی انجام نداد تا زمانی که فریب خوردگان حرمت دین و مذهب را شکسته و حتی بسیجیان را از بام خانه پرتاب کردند و آن زمان که به دین توهین شد رهبری لب گشوده و فرمودند با افرادی که دین را به سخره گرفته اند باید محکم برخورد شود.

 

فرماندار مریوان تصریح کرد: شعور والای سیاسی مردم هم در سال 88 باعث شد که در حمایت از عاشورا و ولایت و نظام جمهوری اسلامی به خیابان ها آمده و آن موقع تهران در مقابل کوفه قرار گرفته و مردم نشان دادند که شجاعانه در برابر دشمنان ایستادگی خواهند نمود و همواره در کنار این انقلاب خواهند ماند.

 

معاون سیاسی فرماندار بانه هم در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص حماسه 9 دی اظهار داشت: روز نهم دی ماه سالروز تجدید میثاق مردم همیشه در صحنه ایران با ولایت است.

 

نژاد شهید گفت: روز 9 دی سالروز تجدید میثاق مردم با ولایت و رهبر معظم انقلاب است که حضور آحاد مردم جامعه در این مراسم تیر خلاصی برای فتنه گران و دشمنان اسلام است.

 

حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصيرت مردمی است

در شرایطی که غبار فتنه  فضایی مه آلود را در جامعه ایجاد نموده بود، مردم با بصیرت ایران اسلامی با خلق حماسه یوم الله 9 دی در برابر بدخواهان و معاندان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستادند و آتش فتنه را خاموش کردند.

 

فتنه 88 به گونه ای برنامه ریزی شده بود که سران فتنه که شاید در برهه ای از زمان از خواص جامعه بودند اصولی را چون تمکین به قانون و تمکین به رای مردم را نادیده گرفتند و شرایطی را به وجود آوردند که اوضاع کشور ملتهب شد.

 

در حقیقت این حماسه باید برای نسل جوان و نوجوان بارها تکرار شود و حضور مردم در اینگونه برنامه ها پاسخی کوبنده و دندان شکن به یاوه گویی های دشمنانی است که نمی توانند پیشرفت و ترقی نظام مقدس جمهوری اسلامی را شاهد باشند.

 

بیژن زندیه فرماندار بیجار هم بیان کرد: در حماسه 9 دی مردم ایران اسلامی بیعت دوباره خود را رهبر معظم انقلاب و آرمان های انقلاب اعلام کردند و حماسه تاریخی 9 دی بعنوان برگ زرینی از صفحات پربار انقلاب اسلامی است که مردم ایران اسلامی با بصیرت و اگاهی خود و با رهبری دلسوز دشمنان داخلی و خارجی نظام را مایوس کردند.

 

فرماندار بیجار با تاکید بر اینکه ارزش و اعتبار حماسه تاریخی 9 دی از 22 بهمن کمتر نیست و از روزهای مهم انقلاب اسلامی ایران است، گفت: دستاوردهای حماسه تاریخی 9 دی باید به دانش آموزان و دانشجویان انتقال داده شود و از ظرفیت روحانیون برای تبیین ابعاد حماسه 9 دی و فتنه سال 88 برای مردم بهره جست.

 

9 دی 88 مهمترین رویداد انقلاب اسلامی بعد از 22 بهمن  است

محسن آقائی مدیر کل ثبت احوال استان کردستان هم گفت: حماسه 9 دی این را ثابت کرد که همیشه این تاریخ درحافظه ملت ایران باقی مانده و برای همیشه آیندگان می‌فهمند که چگونه این ملت صلابت و قدرت خود را به نمایش گذاشتند و ادامه می دهند.

 

وی با بیان اینکه  9 دی در تاریخ ایران ماندگار شد، اظهار داشت: مردم در این حماسه در دفاع از اسلام و ولایت ثابت قدم بودند و تو دهنی محکمی به آمریکا و ایادی داخلی زدند و توصیه میکنم که این حماسه را  فراموش نکنند و همیشه مراسم  روز 9 دی را هر چه با شکوه تر و هر سال پر رنگ تر از سال قبل برگزار کنیم.

 

آزاد حکمت مدیر مخابرات منطقه کردستان هم در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: بعنوان خدمتگزار مردم و ملت وظیفه ی خود می دانیم که در این چنین مراسماتی که باعث تقویت و مستکم شدن و اقتدار نظام ، شرکت کنیم و به مردم هم توصیه می کنم همانند همیشه حضوری پررنگ داشته باشند.

 

وی با گرامیداشت سالروز 9 دی اظهار داشت: این روز از جمله روزهای مهم و سرنوشت‌ساز در تاریخ انقلاب است که از آن به یوم الله نیز باید یاد کرد.

 

وی گفت: مقام معظم رهبری نیز بارها درباره این روز مهم فرمایشاتی داشته‌اند و این روز را فراتر از یک روز عادی معرفی کرده‌اند بنابراین لزوم توجه به این روز و گرامیداشت آن ضروری است.

 

در حقیقت بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در 22 بهمن سال 57 روزهای دیگری هستند که سیر اتفاقات آنها موجب ماندگاری در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شدند که 9 دی سال 88 از مهمترین رویدادهای انقلاب اسلامی ایران است که با حودادث تلخ و شیرین خود برای همیشه در تاریخ و ذهن مردم ثبت شد.

 

حماسه ای که در سال‌های اخیر باعث ایجاد وحدتی مثال‌زدنی در بین نیروهای انقلابی و دلسوزان اسلام شد و روز حماسه لقب گرفت.

 

 

انتهای پیام/

جمعه 8 دی 1396 | 18:01

کد خبر : 28174

منتشر کننده : o.o

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید