کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در جلسه ارتقاء امنیت اجتماعی عنوان شد:

برخورد قانونی با کانال و گروهای تلگرامی تخریب گر در دهگلان /تاکید برآگاه سازی و فرهنگ سازی در راستای استفاده از فضای مجازی

کانال تلگرامی تخریبگر,فضای مجازی,اعتیاد ,آسیب اجتماعی,مخدرهای جدید,آگاه سازی مردم در بحث آسیب فضای مجازی

فرماندار دهگلان در جلسه ارتقاء امنیت اجتماعی گفت: با کسانی که در کانال و گروه تلگرامی اقدام به توهین و تخریب نمایند برخورد قانونی خواهد شد.

به گزارش کُردتودی، جلسه ارتقاء امنیت اجتماعی با محوریت آسیبهای فضای مجازی در جامعه با حضور اعضای شورای مجازی شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.


 نظری فرماندار دهگلان  در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به نگرانی مردم از روند تخریب و توهین بعضی از اشخاص باهدف و قصد قبلی در گروهای قارچ گونه تلگرامی شهرستان اظهار داشت: با افرادی که به مردم و مسئولین توهین و یا کسی را تخریب نمایند از طریق دستگاه قضایی با مدیر گروه و شخص توهین کننده برخورد قضایی خواهد شد.


 فرماندار دهگلان با اشاره به بحث آسیبهای فضای مجازی در مقاطع سنی جوانان و دانش آموزان گفت: تاکنون شورای فضای مجازی یک سیاست جامع ابلاغ نکرده  و دنبال دستورالعمل هستند  و تا تدوین و ابلاغ آن ما نباید غافل باشیم.


نظری در ادامه با اشاره به مسائل و مشکلات ایجاد شده برای اثر استفاده از فضای مجازی گفت:  آسیب فضای مجازی همانند آسیب اعتیاد است که باید با رویکرد فرهنگی به سوی این قضیه حرکت کنیم.


 فرمانداردهگلان با تاکید بر ورود دو مقوله آموزشی و فرهنگی گفت: دستگاههای شهرستان دربحث آموزشی و فرهنگ سازی و آگاه نمودن جامعه هدف خود  در مقابله با آسیب فضای مجازی همت مضاعف داشته باشند.


 وی با تاکید برآثار مخرب فضای مجازی گفت: فضای مجازی مانند بستری است که زمینه ساز آسیهای اجتماعی مانند اعتیاد و طلاق بود  و سرعت آسیبها را بالا برده و توسعه داده است.


  کارشناس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دهگلان: کمیته تخصصی برای برخورد با گروهای تلگرامی تخریب گر در شهرستان تشکیل شود.


 آرش جوانمردی کارشناسی فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دهگلان خواستار تشکیل کمیته تخصصی برای مقابله با توهین کنندگان در گروهای تلگرامی شهرستان شد.


 وی افزود: این کمیته در صورت تشکیل میتواند افرادی که در کانال تلگرامی به اشخاص حقیقی و حقوقی توهین و یا آنان را تخریب نمایند از طریق این کمیته موارد را پیگیری و بررسی نمایند.

 

 نادری مدیر آموزش و پرورش دهگلان: برای مقابله با آسیب اجتماعی اعتیاد و فضای مجازی دانش آموزان و والدین آنان آموزش داده  شده اند.


 صالح نادری مدیر آموزش و پرورش دهگلان در ادامه گفت: در مدارس منطقه با موضوع آشنایی دانش آموزان با مباحث مداخلات روانی، اجتماعی از 15 مهر الی 30 آذرماه با مشارکت دانش آموزان و اولیای آنان بر چگونگی مقابله با آسیب های فضای مجازی، اعتیاد و آموزش مهارتهای زندگی و ترسیم نقشه خطر پذیری کارگاههای آموزشی برگزار شده است.


 وی افزود: کارگاه آموزشی مقابله با جنگ نرم و آسیبهای نو ظهور در بحث انواع مخدرهای جدید بعد از امتحانات نوبت اول در مدارس برای دانش آموزان و اولیای آنان اجرا خواهد شد.

 

 

منبع:دهگلان شیدا

 انتهای پیام/

جمعه 8 دی 1396 | 09:51

کد خبر : 28168

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید