کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

سرپرست شبکه بهداشت و درمان بیجار اعلام کرد:

افزایش 40 درصدی آمار سگ گاز گرفتگی در بیجار/ ارتقاء دستگاه های پزشکی بیمارستان/افزایش پزشکان متخصص در بیمارستان

بیمارستان امام حسین(ع)، بیجار، امکانات، شبکه بهداشت و درمان، افزیش متخصص، بیجار بام ایران

سرپرست شبکه بهداشت و درمان بیجار در نشست با خبرنگاران وضعیت شبکه بهداشت و درمان بیجار را تشریح کرد.

به گزارش کُردتودی، محمد مظاهری شامگاه گذشته در نشست خبری با خبرنگاران بیجار با اشاره به رسالت اصحاب رسانه، اظهار داشت: روشنگری و مطالبه گری از وظایف اصلی خبرنگاران است.

 

وی با بیان اینکه حضور خبرنگاران در محیط های اجتماعی و فضای مجازی در بالا بردن سطح فرهنگ و رفتارهای اجتماعی هر جامعه ای نقش انکار ناپذیری دارد ، افزود: اما هرگاه جهت گیری اصحاب رسانه همراه با چاشنی سیاسی و مسائل شخصی بوده است پیامدهای جبران ناپذیری را در پی داشته است.

 

سرپرست شبکه بهداشت و درمان بیجار گفت: اگر مطالبه گری با علم و دانش و بررسی نباشد و به دور از غرض ورزی های شخصی و سیاسی صورت بگیرد موجب رشد و تعالی هر جامعه ای می شود.

 

مظاهری با اشاره به خبر نبود مرکز انتقال خون در بیجار که در زمان زلزله کرمانشاه در فضای مجازی منتشر شده بود ، اعلام کرد: طبق اعلام وزیر در زمان  به هیچ عنوان نیاز به خون وجود نداشت.

 

وی تصریح کرد: افرادی که ادمین کانال ها یا خبرگزاری ها هستند نمی توانند به صورت یکطرفه از مسئولان حساب بکشند و نیاز به روشنگری دو سویه است.

 

دستگاه ام آری آی به شهرهای بالای 150 هزار نفر داده می شود

 

سرپرست شبکه بهداشت و درمان بیجار همچنین به خبر نبود دستگاه ام آر آی در بیجار اشاره کرد و بیان داشت: دستگاه ام آر آی به شهرهای که بالاتر از 150 هزار نفر جمعیت داشته باشند اختصاص داده می شود و متاسفانه شهرستان بیجار به دلیل نداشتن زیر ساخت و نبود جمعیت مورد نظر از داشتن آم آر آی محروم است و شرکت خصوصی باید بانی این کار شود.

 

مظاهری با تاکید بر اینکه در بعضی مواقع آن چیزی که از نظر قانونی ناحق است با دیپلماسی و روابط اداری حل کرد،گفت: یکی از مسائلی که قبل از آمدن به بیجار رصد کرد م و می دانستم قابل حل است بحث سونوگرافی است.

 

وی ادامه داد: در شهرهای با جمعیت زیر 100 هزار نفر یک سونوگرافی بیشتر اختصاص داده نمی شود ، اما با ساز و کار ها و رایزنی ها صورت گرفته و فرایند برون سازمانی توانستیم سونوگرافی دوم را بیجار دریافت کنیم.

 

تغییر مکرر مدیران موجب عدم ارائه خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی در بیجار است

 

سرپرست شبکه بهداشت و درمان در ادامه سخنان خود بیان داشت: علی رغم تلاش های قبلی  متاسفانه شبکه بهداشت و درمان بیجار وضعیت چندان مطلوبی ندارد.

 

این مسئول تصریح کرد: در سه سال گذشته روابط برون سازمانی و نبود همکاری درست در بین همکاران خود شبکه بهداشت و درمان از عوامل وضعیت نامطلوب شبکه بهداشت و درمان در بیجار است.

 

مظاهری با اشاره به جابه جایی مدیران بیمارستان و شبکه در طی دو سال گذشته ، اعلام کرد:مدیریت اگر متزلزل باشد هیچوقت نمی شود خدمات درست بهداشتی و درمانی به مردم ارائه کرد.

 

وی از اختصاص یک دستگاه سی تی اسکن جهت ارائه خدمات مطلوب درمانی به بیمارستان امام حسین(ع) خبر داد.

 

افزایش پزشکان اورژانس

 

سرپرست بیمارستان بیجار تاکید کرد: در حیطه درمان با کمبود شدید نیروی انسانی در رده پزشک، ماما، متخصص و کادر اداری رو به رو هستیم.

 

وی اظهار داشت: ادامه تحصیل پزشکان در مقاطع تخصص و افزایش درآمد پزشکان در روستا موجب وضعیت نامطلوب اورژانس شده است.

 

مظاهری  از جذب 2 پزشک غیر بومی در اورژانس، 11 ماما، 5 پرستار و یک متخصص سونوگرافی جهت خدمت در بیمارستان امام حسین(ع) بیجار خبر داد.

 

وی با بیان اینکه طبق معیارهای وزارت بهداشت و جمعیت شهرستان بیجار 11 تخصص می تواند وجود داشته باشد ، گفت: سال آینده تخصص های تک نفره به دو نفره تبدیل می شود.

 

کمبود شدید فضای فیزیکی درمانی در بیجار

 

سرپرست شبکه بهداشت و درمان بیجار تاکید کرد: کمبود شدید فضای فیریکی ارائه خدمات درمان را با مشکل رو به رو کرده است.

 

وی از ساخت طبقه دوم درمانگاه بیجار تا پایان فروردین 97 خبر داد و بیان داشت: در حال حاضر شنواسنجی، فیزیوتراپی، بینایی سنجی به دلیل کمبود فضا وجود ندارد.

 

مظاهری افزود: بیمارستان بیجار با توجه به داشتن نیروی انسانی متخصص قابلیت راه اندازی ان آی سی یو را دارد از افزایش تخت های  آی سی یو از دو تخت به چهار تخت خبر داد.

 

راه اندازی مرکز مستقل هاری در بیمارستان

 

سرپرست شبکه بهداشت و درمان بیجار با تاکید بر اینکه یکی از دغدغه های ما امنیت مردم از لحاظ سگ گاز گرفتگی است، گفت: مرکز مستقل هاری در آینده نزدیک در بیمارستان تجهیز و راه اندازی می شود.

 

وی از افزایش 40 درصدی آمار سگ گاز گرفتگی نسبت به سال قبل در شهرستان بیجار خبر داد.

 

این مسئول ادامه داد: با توجه به رصدهای انجام گرفته و درخواست های مردمی آشپزخانه بیمارستان تجهیز شد و در حال حاضر ارائه خدمات طبق استاندراهای موجود است.

 

مظاهری با تاکید بر اینکه امکانات بیمارستان مربوط به 20 سال قبل است ، گفت: بسیاری از امکانات مربوط به بیمارستان قدیم است که انتقال داده شده که در شان مردم و بیمارستان نیست.

 

وی تاکید کرد: یکی از اولویت های بیمارستان بازسازی دستگاه تصویر برداری و سی تی اسکن است که موجب افزایش خدمات رسانی مطلوب به بیماران می شود.

 

سرپرست بیمارستان بیجار گفت: به دنبال حضور هیئت رئیسه دانشگاه یک میلیارد تومان برای بهسازی ، نوسازی و ارتقاء اتاق عمل بیمارستان امام حسین(ع) بیجار اختصاص داده شده است.

 

آزمایشگاه مرکزی بیجار مقام اول استان را کسب کرد

 

این مسئول از کسب مقام اول آزمایشگاه مرکزی بیجار در استان از لحاظ کیفیت و اطلاعات پزشکی خبر داد.

 

وی با بیان اینکه : غیر بومی بودن فوریت های پزشکی یکی از مشکلاتی است که با آن رو به رو هستیم ،گفت: تعدادی از نیروهای بومی بیمارستان در حال گذراندن دوره های تخصصی جت بکارگیری در فوریت های پزشکی بیجار هستند.

 

سرپرست شبکه بهداشت و درمان بیجار تاکید کرد: هر گونه عزل و نصبی در شبکه بهداشت و درمان بیجار به دور از هیچگومه روابط فامیلی و بر اساس شایسته سالاری و نظارت است.

 

مظاهری ادامه داد: در حال حاضر 4 آمبولانس بین شهری در بیمارستان فعالیت دارند و در آینده نزدیک چند دستگاه جدید اختصاص داده می شود.

 

وی در پایان یادآور شد: در حال حاضر 18 متخصص در 11 تخصص در شبکه بهداشت و درمان بیجار به مردم بیجار خدمات ارائه می دهند.

انتهای پیام/

پنجشنبه 7 دی 1396 | 11:22

کد خبر : 28157

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید