کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رئیس اداره ثبت احوال دهگلان خبر داد:

صدور بیش از ۲۴ هزار فقره کارت ملی هوشمند در دهگلا ن / پایان سال 96 آخرین زمان اعتبار کارت‌های ملی

هفته ثبت احوال,کرات ملی هوشمند,صدور 24 هزار فقره کارت ملی هوشمند دردهگلان,رشد جمعیت,مشکلات ثبت احوال دهگلان,واجدین دریافت کارت ملی هوشمند

رئیس اداره ثبت احوال دهگلان از صدور بیش از 24 هزار فقره کرات ملی هوشمند دراین شهرستان خبر داد.

به گزارش کُردتودی، نظری فرماندار دهگلان عصر امروز در سالن جلسات فرمانداری ضمن تبریک هفته ثبت احوال با اشاره به صدور اولین شناسنامه در سوم دیماه 1297 گفت:صاحب اولین شناسنامه درایران دختری به نام فاطمه ایرانی بود و صدور اولین شناسنامه درشهرستان دهگلان نیز درسال 1307  بوده است.


فرماندار دهگلان با اشاره به صدور کارت ملی هوشمند و پایان اعتبار کارت ملی موجود از رئیس ثبت احوال دهگلان خواست باید اطلاع رسانی شود که مردم نسبت به دریافت کارت ملی هوشمند سریعتر اقدام کنند زیرا آخرین فرصت  تا پایان سال 96 بوده که فرصت بسیار کمی است.

 

 نظری خواستار برداشتن موانع و مشکلات و دسترسی سریع مردم برای تبت نام جهت دریافت کرات ملی هوشمند شد.

 

رئیس اداره ثبت احوال دهگلان: صدور بیش از 24 هزار فقره کارت ملی هوشمند در دهگلان


مجتبی شکری رئیس اداره ثبت احوال دهگلان با اشاره به جمعیت شهرستان دهگلان گفت: طبق آمار سرشماری جمعیت شهرستان 64 هزار و 15 نفر بوده که در پایان آذر 96 این آمار به 65 هزار و 196 نفر ارتقاء یافت که در این مدت رشد شهرستان  1/43 صدم بوده است.


 شکری ضمن تشریح 4 واقعه حیاتی گفت: تعدا ولادتهای ثببت شده 932 واقعه با صدور شناسنامه، تعداد فوت شدگان 204 مورد، تعداد ازدواج 422 مورد  و تعداد طلاق 78 مورد درشهر  و روستا ی شهرستان ثبت شده است.


 وی میانگین سن مردان در ازدواج را 29 سال ذکر کرد و گفت: سن ازدواج میان مردان شهری 29 سال و مردان روستایی 28 سال و میانگین سن ازدواج دختران 23 سال که بیشترین میانگین آمار طلاق زوجین 20 تا 24 سال  و میانگین طول مدت ازدواج میان زوجین را در زمان طلاق در نقاط شهری و روستایی  چهار سال و نیم عنوان کرد.

 

رئیس ثبت احوال دهگلان ضمن مقایسه  نه ماهه سال جاری با سال 95 گفت: اگر رشد جمعیت در شهرستان بالای 1/5 باشد رشد طبیعی است که وضعیت دهگلان نسبت به شهرستانهای دیگر که منفی هستند بهتر است  اما رشد طبیعی پاینتر است.


وی در ادامه گفت: نسبت به سال گذشته  10 درصد افزایش وفات، 6 درصد افزایش ازدواج  و 4 درصد کاهش طلاق نسبت به 9 ماهه سال 95 در شهرستان  بوده است.


مشکلات ثبت احوال دهگلان


شکری با اشاره به صدور کارت ملی هوشمند گفت:  در این راستا نسبت به استان بسیار عقب هستیم  و باتوجه به اینکه میانگین استانی 75 درصد است که این رقم در دهگلان تا پایان آذر 48 درصد بوده است.


 وی در ادامه افزود: واجدین دریافت کارت ملی هوشمند در دهگلان 52 هزار و 946 نفر بالا 15 سال هستند که تاکنون 25 هزار و 48 کارت دریافت نموده که معادل 48 درصد می باشد.


 
شکری عمده عدم استقبال از دریافت کارت ملی را  شهروندان شهر دهگلان ذکر کرد و گفت: باتوجه به اینکه آخرین فرصت دریافت آخر سال 96 می باشد  و قطعا سال 97 کارت ملی سابق از درجه اعتبار ساقط  و کارت ملی هوشمند کاربردی خواهد شد.


وی در ادامه گفت: از اول طرح  تاکنون 24 هزار و 550 فقره کارت تحویل مردم شهرستان شده  و از 9 ماهه سال 96 نیز تعداد 9 هزارو 576 فقره تحویل متقاضیان شده  و تعداد 3200 نفر متقاضی کارت ملی هوشمند از ابتدای سال تا اخر آذر ماه  سال جاری بوده اند.

 

منبع: دهگلان شیدا

 

انتهای پیام/

چهارشنبه 6 دی 1396 | 19:35

کد خبر : 28147

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید