کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

زوج‌های نابارور کُردستانی جهت درمان به خارج از کردستان مراجعه نکنند

ناباروری، مرکزعلوم پزشکی، کردستانف معصومه رضایی

مسئول کلینیک تشخیص و درمان ناباروری دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان گفت: این مرکز با بهره گیری از پیشرفته ترین و جدیدترین تکنیکها و دستگاه های به روز دنیا آماده خدمات تشخیص و درمان ناباروری از مراحل اولیه تا مراحل پیشرفته به کلیه مراجعه کنندگان داخل و خارج کشور می باشد.

به گزارش کُردتودی، "بی‌پولی" و هزینه‌های گزاف درمان ناباروری، همواره یکی از دغدغه‌های زوج‌های نابارور بوده و هست؛ اما طی سه ساله گذشته وزارت بهداشت تلاش کرد تا با راه‌اندازی مراکز درمان دولتی بتواند این دغدغه را کمرنگ‌تر کند و بر همین اساس چندین مرکز درمان دولتی درمان ناباروری با پوشش ۸۵ درصدی هزینه‌ها، در کشور فعال شدند.

 


معصومه رضایی مسئول کلینیک تشخیص و درمان ناباروری دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان در گفتگ با خبرنگار ما اظهار داشت: این مرکزدر سال 1391 به همت خیر نیکوکار سلامت مرحوم محمدجعفر ضمیر در زیربنای 550 مترمربع احداث و اهداء گردیده است.

 


وی گفت: این مرکز شامل بخش های مختلف ازجمله بخش های پذیزش، زنان ، اورولوژی، آندرولوژی ،میکرو اینجکشن، انجماد یا فریز بوده و تنها واحد درمان ناباروری استان می باشد که از تجهیزات به روز ضروری دنیا برخوردار است.

 


رضایی افزود: این مرکز با بهره گیری از پیشرفته ترین و جدیدترین تکنیکها و دستگاه های به روز دنیا آماده خدمات تشخیص و درمان ناباروری از مراحل اولیه تا مراحل پیشرفته به کلیه مراجعه کنندگان داخل و خارج کشور می باشد.

 


رضایی متخصص زنان و فلوشیپ نازایی اظهار داشت: بی گمان داشتن فرزندی سالم آرزوی هر زوجی است و با توجه به پاره ای از مشکلات موجود در جوامع که ناشی از ماشینی شدن زندگی روزمره و از آن جمله افزایش سن ازدواج و تصمیم به باروری و بیماریها ی جدید شاهد تاخیر و مشکل در باروری و در نهایت ناباروری می باشیم.

 


وی موفقیت درمان ناباروری در این مرکز را برابر استانداردهای کشوری دانست و گفت: تکنیک های بکارگرفته در این مرکز برابر استاندارد کشوری است.

 

 

وی یادآور شد: از این رو بدیهی است جهت تشخیص علل ناباروری باید بررسی و آزمایش های لازم بعمل آید. با توجه به اینکه عمل ناباروری مربوط به هر دو جنس زن و مرد می باشد، لذا بررسی علت ناباروری پس از یک سال رابطه جنسی بدون هرگونه جلوگیری که منجر به بارداری موفق نشده است صورت می پذیرد.

 


وی با بیان اینکه براساس دستورالعمل وزارتی جهت کلیه خانمها ی ایرانی زیر 42 سال با در دست داشتن بیمه ، هشتاد درصد هزینه درمان در این مرکز رایگان خواهد بود.

 


گفتنی است در این مرکز خدمات مشاوره تخصصی زنان و مردان و ژنتیک ، تلقیح داخلی رحمی اسپرم آماده سازی شده ، لقاح آزمایشگاهی ، تزریق درون سیتوپلاسمی اسپرم آماده سازی شده به تخمک  بالغ میکرواینجکشن ، لیزرهیچینگ ،نگهداری و فریز گامت ها و جنین در ازت مایع ،تشخیص ژنتیکی قبل از لانه گزینی جنین  PGD  ، نگهداری و فریز گامت ها و جنین در ازت مایع و از جمله خدمات تخصصی تر اهداء گامت و جنین ، نمونه گیری  و... ارائه می شود.

 

منبع: آفتاب دل

انتهای پیام/

سه شنبه 5 دی 1396 | 12:53

کد خبر : 28135

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید