کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

ورود استاندار کُردستان به پروژه‌های عمران شهری سنندج/

مرادنیا: در خصوص ساماندهی نایسر احساس مسئولیت می کنم/تعویق پروژه پل توحید سنندج تا شهریور سال 97

بهمن مرادنیا, استاندار کُردستان, پروژه‌ شهری سنندج, نایسر, پل توحید سنندج

استاندار کُردستان در اظهاراتی در جلسە بررسی طرح‌های عمرانی شهر سنندج گفته که من شخصا در خصوص ساماندهی نایسر و خدمات رسانی مناسب بە شهروندان احساس مسئولیت می کنم و امیدوارم طی دو سە سال آیندە مشکلات نایسر بە حداقل ممکن برسد.

به گزارش کُردتودی به نقل از نوای آبیدر، پروژه‌های عمران شهری سنندج و به طور کلی توسعه شهری در سنندج در سال‌های اخیر با چالش‌های متعددی از جمله تعویق، تاخیر و بعضاً بی‌مسئولیتی برخی از دولتی‌ها مواجه بوده که موجب شده تا نارضایتی بسیاری را در میان شهروندان به وجود آورد.

 

نایسر بعنوان یکی از بزرگترین‌ شهرک‌های منفصل شهری در غرب کشور اکنون بعنوان معضلی بزرگ در حاشیه شهر سنندج خودنمایی می‌کند که علاوه بر معضلات زیرساختی و رفاهی، به چالشی اجتماعی برای مسئولین و شهروندان تبدیل شده است.

 

تلاش برای آباکردن نایسر و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و همچنین ارتقای فرهنگ و سطح زندگی توسط دستگاه‌های بسیاری مورد توجه قرار گرفته که تاحدودی مورد مقبول بوده اما تا رسیدن به نقطه حل مشکلات و ساماندهی نایسر راه درازی در پیش رو است.

 

در همین راستا، بهمن مرادنیا، استاندار کُردستان در جلسە بررسی طرح‌های عمرانی شهر سنندج گفته که من شخصا در خصوص ساماندهی نایسر و خدمات رسانی مناسب بە شهروندان احساس مسئولیت می کنم و امیدوارم طی دو سە سال آیندە مشکلات نایسر بە حداقل ممکن برسد.

 

وی با اشاره به جمعیت 75 هزار نفرینایسر افزوده که از این بە بعد با هرگونە ساخت و ساز غیر مجاز و خارج از ضوابط بشدت جلوگیری خواهد شد و حتما با متخلفان برابر قوانین برخورد می شود.

 

استاندار کردستان با بیان اینکە در شان کردستان نیست کە منطقەای با این همە جمعیت از کمترین امکانات برخورار باشد تاکید کرده که از بدو ورود بە استان یکی از دغدغەهایم ساماندهی مناطق حاشیەای از جملە نایسر بود و من مطمئنم با همکاری دستگاەهای اجرایی و خدمات رسان اتفاقات خوشایندی در ساماندهی این ناحیە خواهد افتاد.

 

مرادنیا با اشارە بە اینکە خدمات شهری و ایجاد زیر ساخت ها در این ناحیە باید گسترش پیدا کند گفت: سە میلیارد و ٨۰۰ میلیون تومان اعتبار برای بهسازی و آسفالت معابر اصلی نایسر در نظر گرفتە شدە است و بصورت جداگانە دیگر نواحی حاشیەای سنندج و استان مورد بررسی قرار خواهند گرفت و در راستای ساماندهی آنان اقدام خواهد شد.

 

همچنین در این جلسە استاندار کردستان از آغاز ادامە عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح بلوار کردستان و پل توحید سنندج خبر داد و گفت: اتمام  این پروژە برای سنندج بسیار حایز اهمیت و و شهروندان بسیاری از آن منتفع خواهند شد.

 

مرادنیا با بیان اینکە برای اتمام طرح فاضلاب و پل توحید بلوار کردستان بیش از ۱۲ میلیارد تومان نیاز است کە از اعتبارات استانی هزینە خواهد شد افزود: آب و فاضلاب شهری و شهرداری سنندج در این خصوص مسئولیت دارند و تصمیم بر این است کە تا پایان شهریورماە سال آیندە این پروژە بە بهرەبرداری کامل برسد.

 

با نگاهی به تابلوی نصب شده در این پروژه، وظیفه جمع آوری آب های سطحی موجود در مسیر این پروژه بر عهده شرکت آب و فاضلاب شهری قید شده و شهرداری نیز بر این قضیه تاکید دارد که در صورت حل این مشکل، پروژه در کمترین زمان ادامه خواهد یافت.

 

نوای آبیدر - پروژه اتصال بلوار کُردستان به جاده ساحلی در سنندج

 

تابستان سال 94، محمد صدیق فتحی، معاون عمرانی شهرداری سنندج در جریان بازدید خبرنگاران و اصحاب رسانه از این پروژه شهری با گلایه از آبفا گفته بود که مشکل اصلی این پروژه را عدم پوشش کانال فاضلاب توسط شرکت آب و فاضلاب است.

 

استاندار کردستان به همراە برخی از مدیران دستگاەهای اجرایی مرتبط با حوزە عمران شهری کلنگ آغاز عملیات اجرایی بهسازی و معابر اصلی نایسر سنندج بە طول سە هزار و ۳۰۰ متر بە زمین زد و بنا بر گفتە مدیرکل راە و شهرسازی کردستان این پروژە در مدت زمان یکسال بە اتمام خواهد رسید.

 

انتهای پیام/a.p

سه شنبه 5 دی 1396 | 11:48

کد خبر : 28133

منتشر کننده : ف.ف/n

شهروند پاسخ پنجشنبه 7 دی 1396 | 04:32

1
1

آفرین بر این استاندار فهیم و بزرگ منش. به عنوان یک شهروند از اینکه ایشان به فکر حل مشکلات مناطق حاشیه نشین خصوصا نایسر افتاده اند و به مسئولیت خود در این خصوص اشاره فرموده اند صمیمانه تشکر می کنم. بالاخره باید بپذیریم که جمعیت مناطق حاشیه نشین سنندج از جمعیت خود شهر بیشتر است و «باید» کاری کرد. استاندار قبلی هیچگاه مردم آسیب پذیر در مناطق حاشیه نشین را درک نکرد و فراتر از ساختمان استانداری _ پروازهای فرودگاه سنندج و دیدار مستمر با خانواده اش در تهران به هیچکس و هیچ جا فکر نمی کرد.

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید