کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

نانی که از آب می شود گرفت/سدها ظرفیتی مغفول برای اشتغالزایی پایدار

ماهیگیری، سد کردستان، اشتغالزایی، شیلات کردستان

سدها یک ظرفیت بزرگ برای اشتغالزایی پایدار هستند که می تواند مرزهای بیکاری را جابه جا کنند، اما اگر زمینه آن فراهم شود.

به گزارش کُردتودی، در استان کردستان 11 سد داریم که در 6 مورد آن صید ماهی صورت می گیرد، و همین موضوع خود یک فرصت اشتغالزایی و البته تهدید هم محسوب می شود.

 

وجود چند سد در استان ظرفیت‌ بسیار خوبی برای توسعه طرح های پرورش ماهی در این سدها است که می تواند تا حد زیادی در اشتغالزایی پایدار استان موثر واقع شود.

 

ماهی گیری، کردتودی

 

پرورش ماهی در این سدها می‌ تواند به توسعه فعالیت ‌های آبزی ‌پروری و سرانه آبزیان در استان کمک کند و هم برای اشتغال بین جوانان بسیار حائز اهمیت باشد.

 

در حال حاضر در استان کردستان از 11 سد فعال، در 6 مورد آن که ماهی توسط صیادان صید می شود، سالانه 5 هزار و 500 تن ماهی صید می شود و روانه بازار می گردد.

 

مدیر شیلات جهاد کشاورزی استان کردستان در گفتگویی با خبرنگار ما اظهار داشت: در 6 تعاونی صیادان استان، تعداد 478 عضو داریم و 65 نفر هم عضو تعاونی شیلات هستند.

                 

میرزایی بیان کرد: سدهای استان کردستان یک فرصت برای اشتغالزایی استان هستند که اگر کمی امکانات بیشتر و زمینه ها اقتصادی هم تقویت شود، تا چهار سال آینده برای سه هزار نفر می توان از همین سدهای استان اشغال ایجاد کرد.

 

ماهیگیری، کردتودی

 

وی عنوان کرد: حمایت مسئولان ارزشمندترین و مهمترین موضوع است تا بتوان زمینه اشتغالزایی بیشتر را در استان و در سدهای کردستان بیشتر کرد.

 

میرزایی همچنین عنوان کرد: متاسفانه تعاونی کاران استان در حال حاضر بیمه ندارند، درآمدآنها کم بوده و وسایل تکمیلی آنها کفاف شرایط را ندارد که لازم است در حوزه وسائل تجهیز بیشتر شوند.

 

در حقیقت با توجه به وضعیت فعلی شیوع بیکاری فراگیر در کشور، لازم است در حوزه های مختلف زمینه اشتغال برای جوانان فراهم شود تا تهدیدهای بیکاری کمتر دامنگیر آنها شود.

 

انتهای پیام/

دوشنبه 4 دی 1396 | 12:24

کد خبر : 28119

منتشر کننده : o.o

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید