کمک به ازدواج هزار و ۶۷ مددجوی کردستانی / معرفی زوج‌های جوان تحت حمایت این نهاد به حوزه اشتغال | کُردتودی
کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کمک به ازدواج هزار و ۶۷ مددجوی کردستانی / معرفی زوج‌های جوان تحت حمایت این نهاد به حوزه اشتغال

کمک به ازدواج هزار و ۶۷ ، مددجوی کردستانی ، معرفی زوج‌های جوان،  تحت حمایت این نهاد،  به حوزه اشتغال

کمیته امداد هزار و ۶۷ فقره جهیزیه و کمک‌هزینه ازدواج به ارزش دو میلیارد و یکصد میلیون تومان به مددجویان کردستانی در هشت‌ماهه نخست امسال پرداخت کرده است.

به گزارش کُردتودی، رئیس اداره امور حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد استان کردستان بیان کرد: کمک به ازدواج جوانان نیازمند و فرزندان مددجوی تحت حمایت یکی از خدمات حمایتی کمیته امداد است که از طریق پرداخت کمک نقدی، مشاوره و آموزش مهارت‌های زندگی و کمک به اشتغال آنها صورت می‌گیرد.

 


وی ضمن بیان اینکه تعهد کمیته امداد کردستان پرداخت دو هزار و ۲۰۰ فقره جهیزیه و کمک‌هزینه ازدواج در سال جاری است، افزود: این نهاد برای کمک به ازدواج دختران تحت حمایت دو میلیون تومان و به پسران نیز یک‌میلیون تومان بلاعوض پرداخت می‌کند.

 


کاظمی گفت: هزار و ۶۷ فقره جهیزیه و کمک‌هزینه ازدواج در هشت‌ماهه نخست سال جاری به فرزندان مددجوی تحت حمایت کمیته امداد کردستان پرداخت‌شده است و برای پرداخت این تعداد جهیزیه و کمک‌هزینه ازدواج تاکنون دو میلیارد و یکصد میلیون تومان هزینه شده است.

 


وی انجام مشاوره‌های قبل و بعد از ازدواج این جوانان را از دیگر خدمات این نهاد اعلام کرد که در کنار کمک‌های نقدی و باهدف کمک به ازدواج موفق، پایداری زندگی مشترک، کاهش طلاق و درنهایت کمک به تحکیم بنیان خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد صورت می‌گیرد.

 


رئیس اداره امور حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد کردستان با اشاره به اینکه این نهاد برای ازدواج مجدد زنان سرپرست تحت حمایت نیز از طریق پرداخت کمک‌هزینه ازدواج کمک می‌کند، گفت: همچنین معرفی زوج‌های جوان تحت حمایت این نهاد به حوزه اشتغال باهدف کمک به اشتغال‌زایی این جوانان از طریق پرداخت تسهیلات اشتغال، یکی دیگر خدمات کمیته امداد است که برای فرزندان مددجویان صورت می‌گیرد.

منبع: آفتاب دل


انتهای پیام/

یکشنبه 3 دی 1396 | 12:40

کد خبر : 28107

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید