کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

جنگ زرگری اصلاح طلبان کردستان «باکدخدای خودخوانده» و «بدون کدخدای خودخوانده»!

اصلاح طلبان کردستان، استانداری کردستان، کد خدای خودخوانده

اخیراً جریان سیاسی اصلاح طلبی در کردستان دچار شکاف اختلافاتی عمیقی شده است که می توان آنان را به دو طیف " اصلاح طلبان همراه با کدخدای ناخوانده " و " اصلاح طلبان مخالف با کدخدای ناخوانده " تقسیم کرد!

به گزارش کُردتودی، 

 

 

 همیشه در طول تاریخ جریانهای سیاسی دستخوش تغییر و تحولاتی مختلف می شوند، بسیاری از این جنس تغییرات را باید تسویه حسابهای درون حزبی دانست زیرا در این دگرگونی‌های سیاسی منفعت مردم می‌تواند کمترین نقش را بازی کند؛ به هر صورت دنیای سیاست آنچنان مرموز و پیچیده است که دوستان و دشمنان در این بزنگاه کمتر هویدا و مشخص می گردند.

 

 اصلاح طلبان کردستان همواره در طول حیاتشان از اصلی‌ترین شاخصه‌های کاملا بارزی که دارند جنگ بر سر تقسیم مناصب مدیریتی می‌باشد، هیچگاه قهر و آشتی آنان با حاکمیت بر سر منافع مردم نبوده است بلکه در طول حیات سیاسی خود جنگشان برای به دست آوردن قدرت بیشتر و ماندگار بودن بر مدیریتها بوده است .

 

اما مهمترین برآیند این زیاده طلبی و منفعت طلبی چنین جریان سیاسی که مردم به آن پاسخی شایسته  دادند و  نمودش در انتخابات مجلس به خوبی رونمایی شد؛ در این انتخابات با وصف مددجویی از کدخدای مرکزنشین خویش مردم در پای صندوقهای رأی به این جریان سیاسی  " نه " بزرگی گفتند؛ زیرا اینان به این امر عادت کرده بودند که با موج سواری بر احساسات مردم به منافع خویش دست یابند.

 

اینک همین جریان سیاسی اصلاح طلبی در کردستان دچار شکاف اختلافاتی عمیقی شده است که می توان آنان را به دو طیف " اصلاح طلبان همراه با کدخدای ناخوانده " و " اصلاح طلبان مخالف با کدخدای ناخوانده " تقسیم کرد؛ این دو طیف اینک خاکریزهای خویش را روبروی هم قرار مستحکم کرده اند تا هرکدام سنگرهای بیشتری از مدیریتهای استان را فتح نمایند. البته گویا کدخدای ناخوانده با پذیرش شکست اینک مرکزنشین و با قهر بزرگ سیاسی، خود را خانه نشین کرده است زیرا ایشان انتظار دارند که استاندار کردستان بدون اذن ایشان دست به سیاه و سفید نزند و تمامی عزل و نصب مدیران با موافقت ایشان انجام پذیرد !

 

اما انتصابات اخیر مهندس مرادنیا در پستهای مدیرکلی روابط عمومی و مدیرکل اموراجتماعی استانداری کردستان  از میان طیف " اصلاح طلبان مخالف کدخدای ناخوانده " دقیقا آب پاکی بر روی دستان این کدخدا و هواداران احتمالیش ریخت که تاریخ مصرف شماها بسرآمده است؛ همان بهتر که در مرکز بمانید و بازنسشته سیاسی شوید زیرا طیف مخالف شما با زرنگی و لابی گری  اینک محبوب استاندار فعلی  و در کل  برنده اصلی کسب مدیریتها در استان هستند !

 

پازل انتصابات استاندار کردستان هنوز تکمیل نشده است اما از شواهد و قرائن چنین بر می‌آید که مهندس مرادنیا گوشش به قهر و آشتی کدخدای خودخوانده سیاسی کردستان بدهکار نیست زیرا خروجی سالها حضور سیاسی این کدخدا در استان، مهمترین منفعتش  برای خود و اطرافیانش بوده است و بس !

 

به هر صورت و با این تفاسیر باید منتظر بیانیه های بیشتر این کدخدای خود خوانده در مخالفت با انتصابات استاندار کردستان باشیم زیرا که هنوز به این باور نرسیده است که باید از دنیای سیاست و دخالت در کار سیاسیون دست کشیده و همان بهتر که مشغول به خواندن کتابهای دینی و آئینی باشد! چون هر کسی را بهر کاری ساخته اند؛ امیدوارم که بار دیگر مردم کردستان قربانی بازی سیاسی افراد و اشخاصی نشوند که مردم  را بزرگترین ابزار جهت رسیدن به مطامع دنیوی خویش می پندارند !

 

نویسنده: هدایت کردستانی

 

انتهای پیام/a.p

یکشنبه 3 دی 1396 | 06:46

کد خبر : 28094

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید