کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در جلسه شورای آموزش و پرورش عنوان شد

تکمیل ساختمان کانون فرهنگی هنری پیگیری شود / حصار کشی دیوار تخریب شده دبیرستان توحید در دست اقدام قرار گیرد

شورای آموزش وپرورش,تکمیل ساختمان کانون,حصار کشی دبیرستان توحید,رتبه دوم جشنواره خوارزمی,,وجود بیش از 11 هزار دانش آموز دردهگلان

فرماندار دهگلان در جلسه شورای آموزش و پرورش دهگلان خواستار پیگیری و تکمیل کانون فرهنگی هنری شهرستان شد.

به گزارش کُردتودی،صبح امروز جلسه شورای آموزش و پرورش درسالن جلسات این اداره با حضور فرماندار و مسئولان مرتبط با مشکلات آموزش و پرورش برگزار شد.


نظری فرماندار دهگلان در این جلسه با تاکید برنیاز کانون فرهنگی، هنری شهید مطهری خواستار پیگیری تکمیل آن شد و گفت: اعتباری برای تکمیل آن در نظر گرفته شده است.


وی از شهرداری خواست دیوار تخریب شده دبیرستان شبانه روزی توحید که هنگام احداث خیابان ساحلی توسط شهرداری تخریب شده سریعتر حصار کشی نمایند.


 در ادامه نادری مدیر آموزش و پرورش دهگلان با اشاره به تخریبی بودن و عدم فضای کافی ساختمان کانون فرهنگی ، هنری شهید مطهری گفت: نیاز است که ساختمان نیمه کاره کانون تکمیل شود زیرا  از ضروریات شهرستان است.


وی با اشاره به تخریب کامل دیوار حیاط دبیرستان شبانه روزی توحید دهگلان گفت: از سال 90 این دیوارتوسط شهرداری برای احداث خیابان ساحلی تخریب شده  و تاکنون احداث نگردیده که باعث ورورد حیوانات و سگهای ولگرد به این محوطه شده و باید سریع در این مورد اقدام شود.

 

 برای برگزاری جشن ستارگان نیازمند مساعدت مالی هستیم


 نادر ی مدیر آموزش و پرورش دهگلان با اشاره به برگزاری این جشن خواستار مساعدت مالی از فرماندار دهگلان شد.


 وی افزود: سال گذشته خوشبختانه کنکور شهرستان حرف برای گفتن داشت و به جرائت می توان گفت که دهگلان رتبه اول کنکور کشوری را دارد و نسبت به سنوات گذشته 4 برابر رشته پزشکی قبولیی داریم.

 


دو نفر از دانش آموز دهگلانی در جشنواره های علمی و خوارزمی مقاوم دوم و سوم کشوری را کسب کردذند

 

 صادق محمدی معاون آموزشی درادامه با اشاره به دو جشنواره ملی گفـت: 8 نفرازدانش آموزان دهگلان در جشنواره علمی با کسب  مقام استانی و راهیابی به مرحله کشور ی یک نفراز آنان توانست در رشته تاسیسات  مقام سوم کشوری را کسب کند.


 وی در ادامه گفت: در جشنواره ملی جوان خوارزمی نیز محمد قاسمی با اختراع دستگاه 6 کاره کاشت بذر خیار توانست مقام دوم کشوری این جشنواره رابه خود اختصاص دهد.


  کار شناس مسئول فن آوری:  وضعیت آماری دانش آموزان شهرستان در 96- 97  


 امجد رحیمی کار شناس مسئول فن آوری آموزش و پرورش دهگلان درادامه با اشاره به وضعیت دقیق آماری در هر دستگاهی گفت: در تمامی دستگاهها  مخصوصا  آموزش و پرورش توسعه بدون برنامه ریزی وبرنامه ریزی بدون آمار واطلاعات دقیق امکان پذیر نیست.


وی در ادامه گفت: یکی از خلاء های که در آموزش و پرورش وجود دارد عدم آمار دقیق بوده که همیشه مشکل ساز بوده است.


رحیمی گفت: بخاطر اینکه تمام واحدهای اداره بتوانند از روند مناسب آماربرنامه ریزی کنند برای دومین سال متوالی آموزش و پرورش دهگلان بزرگترین سالنامه آماری را تهیه کرده است.


وی در ادامه با اشاره به آمار دقیق دانش آموزان گفت: در شهرستان تعداد 11 هزار و 884 نفر دانش آموز با احتساب بزرگسالان  وجود دارد.


 رحیمی گفت: بدون در نظر گرفتن بزرگسالان تعداد 10 هزار و 625دانش آموز موجود در شهرستان که 60 درصد آنان در حوزه ابتدایی، 25 درصد متوسطه اول، 15 درصد متوسطه دوم که در متوسطه دوم  10 درصد در رشته نظری و 5 درصد درشته کار دانش مشغول تحصیلند.


وی در ادامه گفت: از این تعداد دانش آموز 52 درصد پسر و47 درصد دختر که به تفکیک محل 56 درصد دانش آموزان در شهر و 44 درصد در روستا مشغول تحصیلند.

 

منبع:دهگلان شیدا

 

 انتهای پیام/

شنبه 2 دی 1396 | 09:34

کد خبر : 28081

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید