کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

فرماندار دهگلان:

لزوم هماهنگی دستگاه های اجرایی در مواقع بحران/ توان بخشی وتاب آوری دواصل مهم در مدیریت بحران است

مدیریت بحران,مانور زلزله,دسگاههای تجرایی,اطلاعر سانی به مردم,کارگاههای آموزی زلزله,حوادث وبلایای طبیعی

فرماندار دهگلان هماهنگی بین دستگاههای اجرائی پیش از وقوع هر بحرانی را لازم وضروری دانست.

به گزارش کُردتودی،یحیی نظری فرماندار دهگلان صبح امروز در جلسه هماهنگی شورای مدیریت بحران شهرستان در راستای برگزاری مانور زلزله در 5 دیماه  به مناسبت روز ملی ایمنی در برابر زلزله هماهنگی بین دستگاههای اجرایی شهرستان را ضروری دانست.


نظری با اشاره به زلزله اخیر در کرمانشاه ضمن تشکر و قدردانی از کمکهای مردم نوعدوست  و دستگاههای اجرایی شهرستان گفت: این حوادث تجربیات خوبی را درختیار دستگاههای اجرایی برای مقابله در مواقع بحران است.


 
فرماندار دهگلان با تاکید بر ضرورت هماهنگی دستگاه های اجرایی در مواقع بحرانی اظهار داشت: لازم است هماهنگی های مابین دستگاه های اجرائی پیش از وقوع هر بحرانی صورت پذیرد و وظیفه دستگاه ها در مواقع بحرانی مشخص گردد.


وی با بیان اینکه باید تمامی دستگاه‌ها، آمادگی لازم برای بروز حوادث غیرقابل پیش بینی را داشته باشند، افزود: تمامی دستگاه‌های متولی باید امکانات سازمانی خود را برآورد و بررسی کرده تا پیش بینی و مشخص شود در صورت بروز حوادث احتمالی، چه میزان قابلیت و توانمندی جهت ارائه خدمات به مردم در زمینه‌های مختلف وجود دارد.


نظری گفت: دستگاهای اجرایی باید از 2 الی 8 دیماه توسط کار گروها  جلسات متعددی داشته  وبرنامه های پیشنهادی خود را  در ظرف زمانی یک هفته ای  که هم جنبه اطلاع رسانی ، آموزشی، فرهنگ سازی  داشته باشد را عملیاتی کنند.


وی با تاکید برجلسات تخصصی سازمانی دستگاههای اجرایی خواستار آمادگی دستگاهایی اجرای با نیروهایشان در مقابله با حوادث زلزله شد.


فرماندار دهگلان با تاکید بر برگزاری دوره های آموزشی وتخصصی حوزه مدیریت بحران از دستگاههای اجرایی خواست آموزش باید متناسب باوظایفی که دارند  وعمدتا برای جامعه هدف ومرتبط آن دستگاه باشد.


وی درادامه با اشاره به فراهم بودن فضا برای اطلاع رسانی و آموزش مردم در روستاها گفت:بخشداران ومسئولین هم می توانند  در مراکز دستانها و روستاهای پرجمعیت و دهیاران در روستاها  قبل از خطبه نماز جمعه مطالب آموزشی را درمورد حوادث وبلایای طبیعی برای مردم ارائه دهند.

 

 مدیر شبکه بهداشت و درمان دهگلان: توان بخشی و تاب آوری دو اصل مهم در مدیریت بحران است


 سعدالله اسماعیلی مدیر شبکه بهداشت و درمان دهگلان یکی از شاخص های اصلی در مرحله پیشگیری مدیریت بحران را آموزش دانست و گفت:ما این آمادگی را داریم که از توان دانشگاه علوم پزشکی برای آموزش مدیریت بحران استفاده کنیم.


 وی افزود: در بحث آمادگی و تمرین بحران برگزاری کارگاهها به دستگاههای اجرایی باید مبتنی بر ظوابط علمی باشد.


 اسماعیلی با اشاره به دو اصل مهم توان بخشی و تاب آوری گفت: در اصل توان بخشی دستگاههای اجرایی با هر ظرفیتی که دارند باید برنامه هایی برای افرایش توانمندی داشته و پیش بینی هم داشته باشند.


وی در ادامه با اشاره به اصل تاب آوری گفت:این اصل در مدیریت بحران بسیار مهم است و فرایندی است که بعد از حادثه به دستگاه اجازه میدهد  در کوتاهترین زمان ممکن به وضعیت ذاتی خود برگردد و ادامه خدمت دهد و ما باید در مواقع بحران آنقدر آمادگی داشته باشیم که بتوانیم به شرایط خود برگردیم  و ارائه خدمت دهیم.

 

منبع:دهگلان شیدا

انتهای پیام/

جمعه 1 دی 1396 | 09:55

کد خبر : 28074

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید